Connect with us

Dişliler

Çift Sarmal (globoid) Sonsuz Vida Dişli Teknolojisi

Yayın tarihi:

on

TurkRED™’ i diğer tüm redüktör firmalarından ayıran unsur Çift Sarmal (Globoid) Sonsuz Vida Dişli teknolojisidir. Bu teknoloji dişlerde daha fazla temas yüzeyi elde eder ve çok daha fazla dişin yük taşımasını sağlayarak yük taşıma kapasitesini arttırır.

 

Klasik Silindirik Sonsuz Vida Dişli teknolojisinde en fazla 1,75 diş temas halindeyken, TurkRED™ çift sarmal (globoid) dişli setinde kavramada olan diş sayısı 11’ e kadar çıkabilmektedir.

 

TurkRED™’ in tüm redüktörleri yüksek performansı ile birlikte sentetik yağ kullanımı ve geliştirilmiş malzeme özellikleri ile bir önceki nesil klasik silindirik sonsuz vidalı redüktörlere göre %300 daha fazla tork sağlamaktadır. TurkRED™’ in tüm redüktörleri en yeni bilgisayar teknolojileri kullanılarak tasarlanmıştır.

 

 

Avantajları

•Büyük güç gerektiren sistemlerde küçük boyut imkânı sunar.

•Gerektiğinde her tasarıma özel modifiye imkânı sunar.

•Çift tahrik milleri, çift çıkış milleri veya her ikisi birden sağlanabilir.

•Çift Sarmal Vida ve Dişli imalatında kullanılan en iyi kaliteli malzemeler yüksek mukavemet sağlar.

•Özel gövde yapıları benzersiz uygulama çözümleri için izin verir.

Güvenilir ve Hassas

•%300 şok yüklere dayanıklılık

•Müthiş hassasiyet

Kompakt ve Hafif

•Daha küçük montaj konfigürasyonları tasarlamanıza izin verir.

•Tek bir kademe ile daha küçük boyutlarda son derece yüksek oranları elde edebilmenizi sağlayacaktır.

•Diğer dişli çözümlerine göre daha az malzeme ile daha fazla iş yapmak mümkün olacaktır.

•Kendinden kilitleme özelliği ile fren hizmetlerinin ağırlık ve bakımı azaltılabilir.

 

Dişliler

Makine sektörünün nabzı KONMAK’ta atacak

Yayın tarihi:

on

By

Konya’da 2004 yılından bu yana her yıl TÜYAP Konya Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen Konya Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri Fuarı (KONMAK), her sene olduğu gibi 2018’in ilk yarısında da sektörün büyük buluşmasına ev sahipliği yapacak. KONMAK’ın yanı sıra eş zamanlı olarak düzenlenecek olan Konya 13. İstifleme, Depolama, Taşıma, Vinç ve Lojistik Fuarı (İSKON), Konya 4. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı ve Konya 13. Elektrik, Elektronik, Elektromekanik, Enerji Üretimi, Otomasyon Fuarı da (KONELEX) Konya Endüstri Zirvesi çatısında ilgili sektörleri bir araya getirecek.

 

Özellikle metal işleme ve makine üretiminde Türkiye pazarının %45’ine sahip olan Konya, yerli ve yabancı yatırımcıların cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Makine sektöründe yapılan ihracatın Türkiye genelinde %22’sine sahip olan şehir, her sene yükselen ihracat grafiğiyle de göz dolduruyor. Bu bağlamda da inovatif makinelerin tanıtılmasına katkı sağlayan fuarlar, markaların pazardaki yerini sağlamlaştırarak, aynı zamanda son teknolojilerin yerinde gözlemlenmesine olanak sağlıyor.

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Konya Endüstri Zirvesi hakkında şu sözleri kaydetti: “Sürekli gelişen sanayisi ile Anadolu’nun üretim üssü ve ülkemizin KOBİ başkenti konumunda bulunan Konya’da tarımdan otomotive, makine sanayiinden ayakkabıya kadar 80 farklı konuda üretim yapılmaktadır. İlimizde Anadolu’nun üretim değerlerinin yükseltilmesine öncülük etmesi hedefi ile yıllardır düzenli olarak hazırladığımız fuarlar tüm bölge sanayicisi için büyük önem taşımaktadır.

Anadolu’daki en önemli ve en kapsamlı endüstri buluşması olan KONMAK 2018 Fuarı’nın metal işleme sektörünün aranılan, takip edilen marka buluşması haline gelmesinde, başta Konya olmak üzere bu bölgenin sanayideki ağırlığı da etkili olmuştur. Öyle ki, değirmen makineleri üretiminde ülkemizde sektörün lideri, metal işleme makinelerinde Türkiye pazarının %70’ine, tarım makinelerinde %65’ine, araç üstü ekipmanda %75’ine sahip olan ilimizde gerçekleştirilen söz konusu fuarlarımızın, Konya’nın metal işleme sektöründeki gücü ile her daim önemini koruyacağı ve istikrarlı büyümesine önümüzdeki yıllarda da devam edeceği inancındayız. Konya Endüstri Zirvesi çatısında toplanan 4 fuarın da sektör profesyonellerini memnun edecek gelişmelere imza atacağını düşünüyoruz.

Yurt içi ve yurt dışında tanıtım-pazarlama çalışmalarının devam ettiği fuarların hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısı itibariyle geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir büyüme kaydederek, metal işleme sektörünün her yıl olduğu gibi 2018 yılında da Anadolu’daki yeni iş birliklerinin adresi olacağı inancındayız.

Yurt içi-yurt dışı heyet organizasyonlarımıza ilave olarak bir çalışma başlattık. Pazarlama grubumuz aracılığıyla sektörlerinde önemli potansiyele sahip, üretim yapan tesislerimizin yöneticilerine (savunma sanayii, beyaz eşya üreticileri, otomotiv sanayii vb.) özel davet mektupları göndererek fuarımıza davet ediyoruz. Bu sayede Konya Endüstri Zirvesi’nin yatırımcılara yeni kapılar açacağını öngörüyoruz.

14 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen KONMAK Fuarı da TÜYAP kalitesiyle bir araya gelen makine sektöründeki profesyonel ziyaretçilerin ve yabancı ülkelerden gelen alım heyetlerinin odak noktası oluyor. 2017 yılında 459 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı fuarı, 41 ülkeden 48.615 kişi ziyaret etti. Fuar esnasında yapılan anketlere göre fuarı ziyaret edenlerin %92’si KONMAK’tan memnun olduğunu belirtti. Yine katılımcı firmaların %81’i fuar esnasında yeni sipariş aldı.  Bu yıl on beşincisi düzenlenecek olan KONMAK Fuarı, 10-13 Mayıs 2018’de Konya Ticaret Odası-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde.

Devamını oku

Dişliler

ZF Openmatics, deTAGtive Logistics için inovasyon ödülü aldı

Yayın tarihi:

on

By

7-8 Kasım 2017 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen Ticari Araçların Geleceği Kongresi’nde “2018 Telematik Sistemler Ödülü” sahibini buldu. ZF grup şirketlerinin Akıllı Bağlantı Çözümleri uzmanı olan Openmatics, inovatif ürün gözetim çözümü “deTAGtive Logistics” için ödüllendirildi. Sektörel gelişmeler hakkında söz sahibi olan jüri üyesi Carsten Nallinger yaptığı açıklamada şunları belirtti: “deTAGtive Logistics çok yönlü bir sistem olmakla birlikte teknik üstünlüğüyle göz dolduruyor. Böylece ürünler daha etkin kontrol edilebiliyor ve denetlenebiliyor. Lojistik personeli, araçların durumu, teslimatta olası gecikmeler ve sevkiyattaki ürünler hakkında detaylı bilgi edinebiliyorlar.”
Telematik alanında uzman kişilerden oluşan jüri; sistem özellikleri, konum tespiti, kullanıcı portal ekranları, araca ve sürücüye ait fonksiyonlar ile iş süreç yönetimi olmak üzere beş farklı kategoride en iyi çözümleri sunan katılımcıları seçtiler. Carsten Nallinger, “Openmatics’in sistemi benzersiz olduğundan, bu yıl ilk kez inovasyon kategorisini hayata geçirdik” açıklamasını da yaptı. Katılımcılar ön aşamada kapsamlı bir başvuru sürecinden geçiyorlar. Friedrichshafen’da bulunan Duale Hochschule Baden-Württemberg (teori ve pratik eğitim veren yüksek okul DHBW) telematik laboratuvarında ilk turu geçen sistemler detaylı olarak inceleniyor.
Openmatics Genel Müdürü Thomas Rösch, aldığı ödülü tüm ekibi adına kabul ederken şu açıklamayı yaptı: “Müşterilerimiz ile sıkı iş birliği içerisinde ihtiyaca uygun olarak geliştirdiğimiz sistemler, teknik özellikleri ve en önemlisi çözüme yönelik olmaları ile göz dolduruyor. Openmatics çalışanlarının sistem geliştirmeye yönelik istek ve tutkuları ile olağanüstü ekip çalışması sayesinde bunu başarabilmekteyiz.”

Devamını oku

Dişliler

Türk İmzalı Dişli İthalatı Kesti

Yayın tarihi:

on

By

 

OSTİM İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) üyesi olan Pi Makina, 2007 yılında kurduğu dişli imalat hattında; daha önce ağırlıklı olarak yurtdışından temin ettiği ürünleri yerlileştirdi.

Geniş ürün gamı ve yüksek kaliteli servis hizmetiyle 40 yılı aşkın süredir iş makinaları alanındaki faaliyetleri ve müşterilerin ticari ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Pi Makina, yeni yatırımlarıyla yerli üretim halkasını genişletiyor.

OSTİM İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) üyesi olan firma, 2007 yılında kurduğu dişli imalat hattında; daha önce ağırlıklı olarak yurtdışından temin ettiği ürünleri yerlileştirdi. Kalite Kontrol Müdürü Necati Dayı, kendi ihtiyaçlarını gidermek üzere başladıkları üretimi, ticari boyuta da taşımak istediklerini söyledi.

Erg İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin imalat birimi olarak kurulan Pi Makina, 1974’den beri ürettiği iş ve inşaat makinaları ile bugün tüm dünyaya hizmet veriyor.

Ankara’da toplam 500 bin metrekarelik açık ve kapalı üretim alanlarına sahip Pi Makina, altıyüze yakın çalışanıyla modern ve yenilikçi birçok iş kolunu aynı çatı altında sürdürüyor. Beton santrallerinden beton pompalarına, kule vinçlerden kırma eleme tesislerine, kazıcı yükleyicilerden ekskavatörlere iş ve inşaat makinaları ile projeler yürüten firma, satış sonrası hizmetleriyle de dünyanın birçok ülkesinden müşterilerine servis ve yedek parça hizmeti sunuyor.

Önemli bir mühendislik ve proje birikimine sahip Pi Makina, 2007 yılında dişli imalat hattını devreye aldı; ürünleri için yüzde 80’ini yurtdışından temin ettiği dişli kutularını kendi tasarımıyla üretmeye başladı.

“Büyük bir yatırım yapıldı”
Ürünleri Picador markasıyla hattan çıkaran firmanın Kalite Kontrol Müdürü Necati Dayı çalışmalarını şöyle anlattı: “Beton santralleri, beton pompaları kule vinçleri bunlar bizim ticari ürünlerimiz. O ürünlerimizde güç aktarma üniteleri, dişli kutularını ağırlıklı olarak yurtdışından ithal ediyorduk. Gerek dişli kutu imalatını gerçekleştirmek gerekse de diğer projelerimizdeki diğer güç aktarma organlarımızı yerlileştirmek amacıyla 2007’de dişli imalat hattı fabrikamızda kuruldu. Güç aktarma organları üretimini yerlileştirme kapsamında dişli imalatı tezgahlarına büyük yatırımlar yapıldı. Malzemelere gerekli mukavemeti vermek için 1.5 ton kapasiteli, bir çok prosesi yapabilen ısıl işlem tesisi kuruldu. Böylece dişli kutuları güç aktarma gruplarını imal edebileceğimiz bir imalat hattını oluşturmuş olduk.

Dişli imalat hattımız bize çeşitlli dişli kutularının imalatını yapabilme yetisi veriyor. Kutu gövdelerini yerli firmalarımızda döktürüp kendi tesislerimizde işleyebilmekteyiz. İmalat hattımızdan çıkan dişlileri bir araya getirerek kutu montajlarını yerli iş gücümüzle yapabiliyoruz. Dişli kutularımızı montaj sonrası test edebiliyoruz. Uzun ömür testlerini kendi tesislerimizde de gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin; kırma eleme tesislerimizdeki bant konveyörlerdeki çevirici redüktörler.

Yerli Kule vinç imalatı
Türkiye’nin ilk yerli kule vinç imalatçısı olarak kule vinçlerimizde mevcut olan ve dışa bağımlı olduğumuz kule dönüş redüktörünü de kendimiz üretme kararı aldık. Santrallerimiz ve kule vinçlerimizin satış adetleri arttıkça dişli kutu üretim adetlerimiz de artmaya başladı. Ticarileştirme boyutuna geldik. Çünkü yetilerimiz arttıkça belli bir kalite sevisine ulaştık. İmal ediyoruz, kontrollerini yüzde yüz kendi tesislerimizde yapıyoruz. Buna uygun test cihazlarımız ve altyapımız fabrikamızda mevcut.

Türkiye’de beton santrali, bant ve mikser imalatı yapan birçok yerli firma var. Bunların da birçok redüktörü ya da dişli kutularını yurtdışından aldığını biliyoruz. Biz diyoruz ki; Picador adıyla oluşturduğumuz marka altında ihtiyaçları biz tedarik edelim. Firmalar bu ihtiyaçlarını bizden yerli alsın. Yurtdışından tedarik etmesinler.Biz ürünleri yerlileştirdik. Bazı yerli firmalarımızla bu konuda temaslarımız mevcut ve tedarik noktasında irtibat sağladık.

Yüzde yüz yerli üretim
Fabrikamızda yaptığımız dişli kutularının yüzde yüzü yerlidir. Tasarımı bize ait. Kutunun dış aksamı döküm; döküm parçalarını ise OSB’lerden temin ediyoruz. Çeliği yurtiçinden alıyoruz. Gerekli ısıl işlemi tesislerimizde yapıyoruz. Sadece dişli kutusunda değil, örneğin yerli aks imalatında da çok iddialıyız. Çeşitli ürün gamlarımızda yerli akslarımızı kullanıyoruz. Tüm bu anlatıklarım Pi Makina’nın üretim gücünün nedenli kuvvetli olduğu gösteriyor.

“OSTİM’de farkındalığımız İŞİM’le sağlandı”
Pi Makina olarak yıllarca kendi imalatlarımızı yapan ve kendi içimizde gereksinimlerimizi karşılayan bir firma olduk. 2011 yılından sonra bu bakışımız biraz daha farklılaştı. İŞİM’le olan irtibatımız da bu farklı bakış açımızın bir yansımasıdır. Gölbaşı’nda konuşlanmış, her tesisini kendi imal eden büyük bir firma olarak ; bizim dışımızda bu sektörde kabiliyetleri bizim kadar olmasa bile yerli üretime katkı verecek birçok firma olduğunu gördük. Yönetim kararıyla OSTİM’le ilk bağımız İŞİM Kümesi ile oluştu. Ankara’daki böyle bir değeri OSTİM’le buluşturmak çok büyük bir avantaj. Altyapısı kuvvetli olan firmamızın OSTİM’de farkındalığı sağlandı.

OSTİM’in içine girdikten sonra çok farklı kurumların ya da firmaların ne amaçladığını yavaş yavaş görmeye başladık. Projelerimizin hızlı ilerleyebilmesi adına, imalat hizmeti ya da hazır ürün hizmetleri noktasında arayışlarımız ilerleyen yıllarda daha da artacak. OSTİM’deki birçok firmayla olan iletişimimiz bugüne kadar olmadığı için; kümelenmeye girmemiz sayesinde Ankara dışı tedariklerimizin birçoğunu OSTİM’e kaydırma durumumuz olabilecek.

 

Devamını oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com