Connect with us

Dişliler

FLSmidth MAAG Gear Hindistan’da büyüyor

Yayın tarihi:

on

28 Nisan 2014 tarihinde FLSmidth MAAG Gear, Hindistan’daki ilk montaj ve servis ünitesinin açılışını yaptı. Burası artık Delhi – Jaipur ulusal havalimanı, Haryana’daki Rewari Bölgesi’nde bulunan Bawal Büyüme Merkezi’ndeki FLSmidth üretim ünitesinin bir parçası oldu. Sahip olduğu üstün teknoloji ürünü olanaklar sayesinde yeni dişli kutusu montaj ünitesi Hindistan ve çevre ülkelerdeki işletme ve piyasa ihtiyaçlarına uygun olarak faaliyet göstermektedir.

MAAG WPU

Kömür öğütme değirmenleri için MAAG WPU iki aşamalı dişli ünitesi – yeni tesiste monte edilen ana ürünlerden biri.

Hindistan’daki çimento tüketimi sürekli olarak artmaktadır ve bu artışın gelecekte de devam etmesi beklenmektedir. Yeni FLSmidth MAAG Gear tesisi bu duruma uyum sağlamak için sadece çimento endüstrisi için değil, aynı zamanda mineral ve enerji endüstrileri için seçilen tür ve boyutlardaki dişli kutularının montajını yerinde yapacaktır. Hindistan’da böyle bir yerel tesis kullanmak 200’den fazla dişli kutusu türünün daha etkin bir biçimde desteklenmesini sağlar. Artık Çimento, Mineral ve Enerji Endüstrisi’ndeki farklı dişli kutuları için inceleme, bakım ve tamir hizmetleri sunulmaktadır. FLSmidth MAAG Gear tesisi, gelişen Bawal Büyüme Merkezi’ndeki 70.000 m2’lik alanı kaplayan yeni FLSmidth arazisinin bir parçasıdır. Şimdiye kadar üç adet etkileyici üretim binası tamamlandı. İki ek binaya yetecek alanı ile FLSmidth arazisi büyümenin devam etmesini mümkün kılıyor. FLSmidth MAAG Gear, yeni montaj tesisinde yılda yaklaşık 30 dişli kutusu yapmayı planlıyor. Geçtiğimiz iki yıl içinde çeşitli dişli kutusu bileşenleri bakımından kalite standartlarımızı karşılayan yerel tedarikçileri bulmak için çeşitli eleme işlemleri kullandık. Ancak tüm dişli parçalarını, üst düzey konik dişli kesme ve test etme ekipmanları için büyük yatırımların yapıldığı FLSmidth MAAG Gear Sp. Z o.o., Polonya’dan ithal etmeye devam edeceğiz. FLSmidth MAAG Gear Başkanı ve CEO’su Simon Jensen “Üstün teknoloji ürünü olan bu montaj atölyesi bizim ekipman, işletim, işlem ve güvenlik ile ilgili en yüksek standartlarımızı karşılamaktadır. Bu, dikey öğütme değirmenleri için temel WPU montajı ve makaralı presler ve diğer uygulamalara yönelik PPU montajı için mükemmel bir tesistir. Bu yeni tesisin, dişli takımı alanındaki uzmanlığımızı, bizi Hindistan’daki iş hayatının bir üst seviyesine çıkaran müşterilerimize yaklaştıracağından eminim” açıklamasını yapmıştır.

Kurdele kesimi: (soldan sağa) Jens Westh (FLSmidth MAAG Gear Satış ve Müşteri Hizmetleri Başkan Yardımcısı), Freddy Svane (Hindistan Danimarka Büyükelçisi), Thomas Schulz (FLSmidth Grup CEO’su), Simon Jensen (FLSmidth MAAG Gear CEO’su), Bjarne Moltke Hansen (Group EVP ve FLSmidth Hindistan Başkanı).

Kurdele kesimi: (soldan sağa) Jens Westh (FLSmidth MAAG Gear Satış ve Müşteri Hizmetleri Başkan Yardımcısı), Freddy Svane (Hindistan Danimarka Büyükelçisi), Thomas Schulz (FLSmidth Grup CEO’su), Simon Jensen (FLSmidth MAAG Gear CEO’su), Bjarne Moltke Hansen (Group EVP ve FLSmidth Hindistan Başkanı).

Açılışa Hindistan Danimarka Büyükelçisi Freddy Svane, Grup CEO’su Thomas Schulz, FLSmidth MAAG Gear CEO’su Simon Jensen ve FLSmidth Hindistan Başkanı Bjarne Moltke Hansen katıldı. Ve açılış önemli müşteriler ve tedarikçilerle birlikte yapıldı. İrtibat bilgileri ve ek bilgiler: FLSmidth MAAG Gear AG, Lagerhausstrasse 11, Postfach, 8401 Winterthur Tel: +41 52 260 35 03 FLSmidth MAAG Gear AG Hakkında FLSmidth MAAG Gear çimento, mineral endüstrisi ve diğer ağır hizmet endüstrileri için dişli üniteleri geliştirir, üretir ve bu ürünlerin bakımını yapar. Dişli çözümleri alanında küresel bir liderdir ve belirtilen Danimarkalı FLSmidth grubuna aittir. İsviçre’deki Yönetim Merkezi’nde FLSmidth MAAG Gear firmasının geliştirme, tasarım, finans ve satış alanlarında çalışan 100 uzmanı bulunmaktadır. 240 ek personel ile birlikte Elblag (Polonya), Milano (İtalya) ve Bawal (Hindistan) atölyelerinde tahrik sistemleri üretmektedirler. Eski adı MAAG Zahnräder AG olan firma 2013 yılında 100. yıldönümünü kutladı. Diş-dişli hesaplaması ile ünlü olan Max Maag tarafından kurulan firma, dişli çözümleri için en yüksek kalite standartlarına sahip olan tahrik sistemleri alanında uzun süredir dünya lideridir. Günümüzdeki ürün yelpazesi içinde öğütme değirmenleri, fırınlar, pompalar, kurutucular vb. makineler için dişli kutuları yer almaktadır ve tüm ekipmanlar için bakım çalışmaları yapılmaktadır.

Devamını oku
Yorum bırak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dişliler

Makine sektörünün nabzı KONMAK’ta atacak

Yayın tarihi:

on

By

Konya’da 2004 yılından bu yana her yıl TÜYAP Konya Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen Konya Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri Fuarı (KONMAK), her sene olduğu gibi 2018’in ilk yarısında da sektörün büyük buluşmasına ev sahipliği yapacak. KONMAK’ın yanı sıra eş zamanlı olarak düzenlenecek olan Konya 13. İstifleme, Depolama, Taşıma, Vinç ve Lojistik Fuarı (İSKON), Konya 4. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı ve Konya 13. Elektrik, Elektronik, Elektromekanik, Enerji Üretimi, Otomasyon Fuarı da (KONELEX) Konya Endüstri Zirvesi çatısında ilgili sektörleri bir araya getirecek.

 

Özellikle metal işleme ve makine üretiminde Türkiye pazarının %45’ine sahip olan Konya, yerli ve yabancı yatırımcıların cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Makine sektöründe yapılan ihracatın Türkiye genelinde %22’sine sahip olan şehir, her sene yükselen ihracat grafiğiyle de göz dolduruyor. Bu bağlamda da inovatif makinelerin tanıtılmasına katkı sağlayan fuarlar, markaların pazardaki yerini sağlamlaştırarak, aynı zamanda son teknolojilerin yerinde gözlemlenmesine olanak sağlıyor.

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Konya Endüstri Zirvesi hakkında şu sözleri kaydetti: “Sürekli gelişen sanayisi ile Anadolu’nun üretim üssü ve ülkemizin KOBİ başkenti konumunda bulunan Konya’da tarımdan otomotive, makine sanayiinden ayakkabıya kadar 80 farklı konuda üretim yapılmaktadır. İlimizde Anadolu’nun üretim değerlerinin yükseltilmesine öncülük etmesi hedefi ile yıllardır düzenli olarak hazırladığımız fuarlar tüm bölge sanayicisi için büyük önem taşımaktadır.

Anadolu’daki en önemli ve en kapsamlı endüstri buluşması olan KONMAK 2018 Fuarı’nın metal işleme sektörünün aranılan, takip edilen marka buluşması haline gelmesinde, başta Konya olmak üzere bu bölgenin sanayideki ağırlığı da etkili olmuştur. Öyle ki, değirmen makineleri üretiminde ülkemizde sektörün lideri, metal işleme makinelerinde Türkiye pazarının %70’ine, tarım makinelerinde %65’ine, araç üstü ekipmanda %75’ine sahip olan ilimizde gerçekleştirilen söz konusu fuarlarımızın, Konya’nın metal işleme sektöründeki gücü ile her daim önemini koruyacağı ve istikrarlı büyümesine önümüzdeki yıllarda da devam edeceği inancındayız. Konya Endüstri Zirvesi çatısında toplanan 4 fuarın da sektör profesyonellerini memnun edecek gelişmelere imza atacağını düşünüyoruz.

Yurt içi ve yurt dışında tanıtım-pazarlama çalışmalarının devam ettiği fuarların hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısı itibariyle geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir büyüme kaydederek, metal işleme sektörünün her yıl olduğu gibi 2018 yılında da Anadolu’daki yeni iş birliklerinin adresi olacağı inancındayız.

Yurt içi-yurt dışı heyet organizasyonlarımıza ilave olarak bir çalışma başlattık. Pazarlama grubumuz aracılığıyla sektörlerinde önemli potansiyele sahip, üretim yapan tesislerimizin yöneticilerine (savunma sanayii, beyaz eşya üreticileri, otomotiv sanayii vb.) özel davet mektupları göndererek fuarımıza davet ediyoruz. Bu sayede Konya Endüstri Zirvesi’nin yatırımcılara yeni kapılar açacağını öngörüyoruz.

14 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen KONMAK Fuarı da TÜYAP kalitesiyle bir araya gelen makine sektöründeki profesyonel ziyaretçilerin ve yabancı ülkelerden gelen alım heyetlerinin odak noktası oluyor. 2017 yılında 459 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı fuarı, 41 ülkeden 48.615 kişi ziyaret etti. Fuar esnasında yapılan anketlere göre fuarı ziyaret edenlerin %92’si KONMAK’tan memnun olduğunu belirtti. Yine katılımcı firmaların %81’i fuar esnasında yeni sipariş aldı.  Bu yıl on beşincisi düzenlenecek olan KONMAK Fuarı, 10-13 Mayıs 2018’de Konya Ticaret Odası-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde.

Devamını oku

Dişliler

ZF Openmatics, deTAGtive Logistics için inovasyon ödülü aldı

Yayın tarihi:

on

By

7-8 Kasım 2017 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen Ticari Araçların Geleceği Kongresi’nde “2018 Telematik Sistemler Ödülü” sahibini buldu. ZF grup şirketlerinin Akıllı Bağlantı Çözümleri uzmanı olan Openmatics, inovatif ürün gözetim çözümü “deTAGtive Logistics” için ödüllendirildi. Sektörel gelişmeler hakkında söz sahibi olan jüri üyesi Carsten Nallinger yaptığı açıklamada şunları belirtti: “deTAGtive Logistics çok yönlü bir sistem olmakla birlikte teknik üstünlüğüyle göz dolduruyor. Böylece ürünler daha etkin kontrol edilebiliyor ve denetlenebiliyor. Lojistik personeli, araçların durumu, teslimatta olası gecikmeler ve sevkiyattaki ürünler hakkında detaylı bilgi edinebiliyorlar.”
Telematik alanında uzman kişilerden oluşan jüri; sistem özellikleri, konum tespiti, kullanıcı portal ekranları, araca ve sürücüye ait fonksiyonlar ile iş süreç yönetimi olmak üzere beş farklı kategoride en iyi çözümleri sunan katılımcıları seçtiler. Carsten Nallinger, “Openmatics’in sistemi benzersiz olduğundan, bu yıl ilk kez inovasyon kategorisini hayata geçirdik” açıklamasını da yaptı. Katılımcılar ön aşamada kapsamlı bir başvuru sürecinden geçiyorlar. Friedrichshafen’da bulunan Duale Hochschule Baden-Württemberg (teori ve pratik eğitim veren yüksek okul DHBW) telematik laboratuvarında ilk turu geçen sistemler detaylı olarak inceleniyor.
Openmatics Genel Müdürü Thomas Rösch, aldığı ödülü tüm ekibi adına kabul ederken şu açıklamayı yaptı: “Müşterilerimiz ile sıkı iş birliği içerisinde ihtiyaca uygun olarak geliştirdiğimiz sistemler, teknik özellikleri ve en önemlisi çözüme yönelik olmaları ile göz dolduruyor. Openmatics çalışanlarının sistem geliştirmeye yönelik istek ve tutkuları ile olağanüstü ekip çalışması sayesinde bunu başarabilmekteyiz.”

Devamını oku

Dişliler

Çift Sarmal (globoid) Sonsuz Vida Dişli Teknolojisi

Yayın tarihi:

on

By

TurkRED™’ i diğer tüm redüktör firmalarından ayıran unsur Çift Sarmal (Globoid) Sonsuz Vida Dişli teknolojisidir. Bu teknoloji dişlerde daha fazla temas yüzeyi elde eder ve çok daha fazla dişin yük taşımasını sağlayarak yük taşıma kapasitesini arttırır.

 

Klasik Silindirik Sonsuz Vida Dişli teknolojisinde en fazla 1,75 diş temas halindeyken, TurkRED™ çift sarmal (globoid) dişli setinde kavramada olan diş sayısı 11’ e kadar çıkabilmektedir.

 

TurkRED™’ in tüm redüktörleri yüksek performansı ile birlikte sentetik yağ kullanımı ve geliştirilmiş malzeme özellikleri ile bir önceki nesil klasik silindirik sonsuz vidalı redüktörlere göre %300 daha fazla tork sağlamaktadır. TurkRED™’ in tüm redüktörleri en yeni bilgisayar teknolojileri kullanılarak tasarlanmıştır.

 

 

Avantajları

•Büyük güç gerektiren sistemlerde küçük boyut imkânı sunar.

•Gerektiğinde her tasarıma özel modifiye imkânı sunar.

•Çift tahrik milleri, çift çıkış milleri veya her ikisi birden sağlanabilir.

•Çift Sarmal Vida ve Dişli imalatında kullanılan en iyi kaliteli malzemeler yüksek mukavemet sağlar.

•Özel gövde yapıları benzersiz uygulama çözümleri için izin verir.

Güvenilir ve Hassas

•%300 şok yüklere dayanıklılık

•Müthiş hassasiyet

Kompakt ve Hafif

•Daha küçük montaj konfigürasyonları tasarlamanıza izin verir.

•Tek bir kademe ile daha küçük boyutlarda son derece yüksek oranları elde edebilmenizi sağlayacaktır.

•Diğer dişli çözümlerine göre daha az malzeme ile daha fazla iş yapmak mümkün olacaktır.

•Kendinden kilitleme özelliği ile fren hizmetlerinin ağırlık ve bakımı azaltılabilir.

 

Devamını oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com