ACS Güç Aktarım Sistemleri’nden yeni tedarik merkezi açılışı

Editör
ACS Güç Aktarım Sistemleri’nden yeni tedarik merkezi açılışı

ACS Güç Aktarım Sistemleri, İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir tedarik merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere’nin de katılımıyla gerçekleştirilen açılışla faaliyete başlayan iwis, firmanın İstanbul’daki ikinci tedarik merkezi oldu.

Güç aktarım sistemleri sektöründe uzun yıllara dayanan bir birikime sahip olan Ali Rıza Kocaman tarafından 2017 yılında kurulan ACS Güç Aktarım Sistemleri, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir dağıtım merkezi açarak faaliyetlerini yeni bir boyuta taşıdı. Global zincir üreticisi iwis’in Türkiye temsilciliğini yürüten ACS’nin üretim tesislerinin yanı sıra daha önce faaliyete geçmiş olan bir tedarik merkezi daha bulunuyor.

Açılışa Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere de katıldı

ACS Güç Aktarım Sistemleri’nin İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tedarik merkezinin açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere de katıldı. Açılış kurdelesini kesen ve burada bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Büyükdere, sanayicilere desteklerinin süreceğini belirtti. ACS Güç Aktarım Sistemleri Genel Müdürü Ali Rıza Kocaman’la uzun yıllara dayanan bir iş ilişkileri de olduğunu belirten Büyükdere, bakanlık olarak, sanayicilerle el ele ülke ekonomisini güçlendirmek için üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini belirtti.

“Makine imalatçılarına orijinal ürün ve yedek parça tedariki sağlıyoruz”

Açılış töreni esnasında bir araya gelme fırsatı bulduğumuz ACS Güç Aktarım Sistemleri Genel Müdürü Ali Rıza Kocaman ve iwis Türkiye Genel Müdürü Aşkın Tırpan, dergimize özel açıklamalarda bulundular. İlk olarak Ali Rıza Kocaman’dan kendisinden ve ACS Güç Aktarım Sistemleri’nden kısaca bahsetmelerini rica ettik:

“1973 İstanbul doğumluyum. Babamın 1978 yılında kurduğu Polat Rulman firmasında, 1986’da iş hayatına atıldım. İlkokul hayatımı tamamlayıp, gerçek hayata babamın yanında başladım. Sırasıyla, 1983’te dişli imalatına başlamış, 1987’de zincir imalatına başlamış bir firmanın neferliğini yapıp bugün babamızdan aldığımız bayrağımızı dalgalandırmaya devam ediyoruz. Sanayiye ve topluma faydalı olmak için attığımız her adımı buna göre hesap ediyorum. Dünyanın en büyük zincir üreticisi iwis’le, sanayicimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede temin etmenin yanı sıra yenilikçi teknolojisini sanayicinin prosesinde aktive etmek için çabalıyoruz. 2 imalat, 2 satış mağazamız ve 50’yi aşkın personelimizle, bir dünya markası olan iwis’i ülkemizde temsil ediyoruz ve sanayicimize kalite sunuyoruz.

iwis Türkiye Genel Müdürü Aşkın Tırpan ve ACS Güç Aktarım Sistemleri Genel Müdürü Ali Rıza Kocaman

Ürün grupları ve markaları hakkında da ayrıntılı bilgiler almak istediğimiz Ali Bey, şu bilgileri verdi:

“İyi hizmet vermeyi taahhüt ettiğimiz zincir dişli, triger kasnağı ve bunlara bağlı ekipmanlar, rulmanlar, miller, çeşitli mil yatakları, bunlarla başladık. Daha sonra zincir konusunda kendimizi geliştirdik. 1987 yılında babamın yaptığı bir zincir kalıp ile zincir dünyasına girdik. Ben de bu mesleği bir altın bilezik gibi bileğime taktım ve bunu daha fazla nasıl geliştirebilirim diye hep arayışta oldum. Yaklaşık iki yıldır da dünyanın en büyük markalarından olan iwis’in teknik servis ve lojistiğini destekleyen ayağının bir parçasıyız Türkiye’de. Daha büyük adımlar atmak üzere hem iwis Türkiye Genel Müdürü Aşkın Tırpan ile hem de devletimizin bize sağlayacağı olanaklar ile zincir üretim halkasına nasıl katılırız, bunu ülkemizde nasıl üretiriz, bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Satış sonrası ve servis hizmetleri hakkında ise Ali Bey’den şu bilgileri aldık:

“Bizim tedarikçisi olduğumuz sektörlere verdiğimiz bir söz var: Her gün bir araç sizi ziyaret edecek talebiniz olan ürünü muhakkak size zamanında teslim edecek. Makine imalatçılarına orijinal ürün sağlayarak, ürün portföyümüzdeki fabrikalara da yerinde, orijinal yedek parça sağlayarak hizmet veriyoruz. Ürünlerimizi doğru şartlarda çalıştığı zaman bizlere pek iş düşmüyor aslında. Yeter ki müşterimiz ürünleri doğru şartlarda çalıştırsın. Ancak daha kısa zamanda oluşabilecek aksaklıklarda bizzat kendim, ekibimdeki diğer tecrübeli arkadaşlarla sorun neyse, gün içerisinde veya ertesi gün müdahale edebiliyoruz. Firmamız 40 yılı aşkın mazisiyle kalite ve güven anlamında müşterilerinin gözünde önemli bir yere sahiptir. Daha iyisi için de hem ekibimizi büyüterek hem de teknolojimizi artırarak devam edeceğiz.

“Türkiye’nin endüstrisinin yoğun olduğu büyükşehirlerde bayilik teşkilatımızı genişletiyoruz”

iwis Türkiye Genel Müdürü Aşkın Tırpan’dan da firmalarının Türkiye faaliyetleri hakkında şu bilgileri aldık:

iwis, 103 yıllık bir Alman firması. Kuruluş tarihi 1916, Münih. Firma geçmişinde araba, motosiklet, bisiklet ve daktilo üretmiş, sonunda da zincir üretmeye karar vermiştir. Üretimimiz 1930’lu yıllarda BMW’yle yaptığımız anlaşma, 1940’larda da Mercedes, Opel ve diğer Alman firmalarıyla yaptığımız anlaşmalarla büyümüştür. Firmamızı iki bölüm olarak düşünebilirsiniz: Otomotiv ve endüstri. Biz Türkiye’de 7 yıldır endüstriye hizmet veriyoruz. Bu sektörde tek firmadır iwis. Rakiplerimizin hiçbiri kendisi yatırım yapmamıştır. İlk yatırım yapan biziz Türkiye’ye bu sektörde. Son üç yılda bayilik ve dağıtım teşkilatı kurmaya başladık. Son iki yıldır da Ali Bey’le ve ACS Güç Aktarım Sistemleri’yle çalışıyoruz. Bununla birlikte 5 tane daha bayimiz vardır Türkiye’de. Türkiye’nin endüstrisinin yoğun olduğu büyükşehirlerde bayilik teşkilatımızı genişletiyoruz. Satışlarımızı her geçen yıl katlayarak artırıyoruz. Ürünlerimizin kabul gördüğü alanlarda yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”

Yazarı Paylaş
Yorum Yap