7xD delik derinliği için değiştirilebilir uçlu ilk matkap

Editör
7xD delik derinliği için değiştirilebilir uçlu ilk matkap

CoroDrill® DS20 değiştirilebilir uçlu matkap, 4- 7xD uygulamalarda daha uzun takım ömrü için güvenilirlik ve öngörülebilirlik sunuyor.

Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant’ın CoroDrill® DS20 takımı, 7xD’ye kadar delik derinliği üretebilen ilk değiştirilebilir uçlu matkap konseptidir. Hem gövde hem de kesici uçlar için tamamen yeni tasarımlara sahip matkap, kullanıcılara tüm 4-7xD uygulamalarda güvenilir, öngörülebilir talaş kontrolü ve üstün penetrasyon hızları sağlar. 

Yüzde 25’e varan takım ömrü iyileştirilmesi

Mevcut CoroDrill 880 ve CoroDrill 881 takımlarının değiştirilmesi ile 4-5xD CoroDrill DS20 değiştirilebilir uçlu matkaplar, iş parçası malzemesine bağlı olarak %25’e varan takım ömrü iyileştirmeleri ve %10’a varan verimlilik avantajları sağlar. 6-7xD modelleri, Sandvik Coromant’ın tamamen yeni değiştirilebilir uçlu matkap serisini temsil ediyor. Sunumun tamamlanması için şirket, matkap ve adaptör arasında bağlama görevi gören yeni bir Modüler Delik Delme Arabirimi’ni (MDI) piyasaya sürüyor. Coromant Capto® ve HSK takım sapı tipleri ile kullanılabilen MDI, yüksek hassaslıkta, mükemmel merkezleme özelliği ve küçük takım stoku sunar.

CoroDrill® DS20 değiştirilebilir uçlu matkaplar, hem çok yönlü hem de tasarrufludur ve mevcut sınıfının en iyisi konseptlere kıyasla hemen hemen tüm iş parçası malzemelerinde yüksek takım ömrü ve verimlilik sağlar. Pilot delik delme işlemi gerektirmez. 

“5xD üzeri derinliklerde delik delerken en önemli faktörler arasında kontrollü kesme kuvvetleri, güvenli talaş tahliyesi ve yüksek merkezleme özellikleri bulunur” açıklamasını yapıyor Sandvik Coromant Değiştirilebilir Uçlu Delik Delme, Kıdemli Ar-Ge Mühendisi Håkan Carlberg ve devam ediyor: “Teorik zorluk 5xD ila 7xD matkapla girerken yüksek bükülme eğimi nedeniyle yaklaşık üç kat artar. CoroDrill DS20 7×DC matkap tasarımı, hepsi birbirine bağlı yaklaşık 50 parametre için dikkatli bir değerlendirme gerektirir. Sonuç, özellikle girişte, daha düşük kuvvetler ve daha hafif kesim ile daha yüksek uygulama güvenliğidir. Bu sayede kullanıcılar, delik başına daha düşük maliyet, daha derin delik delme özelliği ve düşük ses seviyeleri elde eder.”

Ekstra tokluk

Matkap gövdesi, daha önce hiç olmadığı kadar yüksek seviyede sertlik ile güçlü ve yorulmaya mukavemetlidir ve talaş kanalı şekilleri; her matkap boyutu ve her kesici uç için ayrı ayrı tasarlanmıştır. Bu faktörler, daha az titreşim; öngörülebilir aşınma modelleri ve daha uzun takım ömrü sağlar. Ayrıca, yeni nesil “çift kademe” teknolojisi; merkezleme özelliklerini geliştirmek için giriş kesme kuvvetlerini CoroDrill 880 takımlara kıyasla %75’e kadar azaltır. Güçlü kesici uç tasarımı ve kütle mukavemeti; hem merkezi hem de çevresel kesici uçlar için sağlanan dört gerçek kesme kenarı ile ekstra tokluk sunar.

Yüksek montaj hassasiyetine sahip çift merkezleme ile yeni MDI; iyi salgı hassasiyeti ve optimum tekrarlanabilirlik sağlar. Burada matkap gövdesi ile somun arasındaki flanş ve yüzey teması, daha fazla stabilite sağlar ve delik kalitesini destekler. Farklı matkap çapları için tek boyut kullanılabilir.

CoroDrill DS20 değiştirilebilir uçlu matkaplar; genel mühendislik; otomotiv; petrol ve gaz; pompa ve valf ve havacılık sektörlerinde bulunanlar da dahil tüm malzeme tiplerine ve uygulamalarına uyacak şekilde çeşitli takım sapı tipleri; kesici uç boyutları; kaliteleri ve geometrileri ile 15 ila 65 mm çaplarında mevcuttur.

Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları; işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Eğitim desteği, kapsamlı Ar-Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren; önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 adedin üzerinde patente sahiptir ve 7.900 üzerinde personel ile 150 ülkede faaliyet göstermektedir.

Yazarı Paylaş
Yorum Yap