Bizimle bağlantı kurun

Delik İşleme Takım Tutucular

7xD delik derinliği için değiştirilebilir uçlu ilk matkap

Yayın tarihi:

on

CoroDrill® DS20 değiştirilebilir uçlu matkap, 4- 7xD uygulamalarda daha uzun takım ömrü için güvenilirlik ve öngörülebilirlik sunuyor.

Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant’ın CoroDrill® DS20 takımı, 7xD’ye kadar delik derinliği üretebilen ilk değiştirilebilir uçlu matkap konseptidir. Hem gövde hem de kesici uçlar için tamamen yeni tasarımlara sahip matkap, kullanıcılara tüm 4-7xD uygulamalarda güvenilir, öngörülebilir talaş kontrolü ve üstün penetrasyon hızları sağlar. 

Yüzde 25’e varan takım ömrü iyileştirilmesi

Mevcut CoroDrill 880 ve CoroDrill 881 takımlarının değiştirilmesi ile 4-5xD CoroDrill DS20 değiştirilebilir uçlu matkaplar, iş parçası malzemesine bağlı olarak %25’e varan takım ömrü iyileştirmeleri ve %10’a varan verimlilik avantajları sağlar. 6-7xD modelleri, Sandvik Coromant’ın tamamen yeni değiştirilebilir uçlu matkap serisini temsil ediyor. Sunumun tamamlanması için şirket, matkap ve adaptör arasında bağlama görevi gören yeni bir Modüler Delik Delme Arabirimi’ni (MDI) piyasaya sürüyor. Coromant Capto® ve HSK takım sapı tipleri ile kullanılabilen MDI, yüksek hassaslıkta, mükemmel merkezleme özelliği ve küçük takım stoku sunar.

CoroDrill® DS20 değiştirilebilir uçlu matkaplar, hem çok yönlü hem de tasarrufludur ve mevcut sınıfının en iyisi konseptlere kıyasla hemen hemen tüm iş parçası malzemelerinde yüksek takım ömrü ve verimlilik sağlar. Pilot delik delme işlemi gerektirmez. 

“5xD üzeri derinliklerde delik delerken en önemli faktörler arasında kontrollü kesme kuvvetleri, güvenli talaş tahliyesi ve yüksek merkezleme özellikleri bulunur” açıklamasını yapıyor Sandvik Coromant Değiştirilebilir Uçlu Delik Delme, Kıdemli Ar-Ge Mühendisi Håkan Carlberg ve devam ediyor: “Teorik zorluk 5xD ila 7xD matkapla girerken yüksek bükülme eğimi nedeniyle yaklaşık üç kat artar. CoroDrill DS20 7×DC matkap tasarımı, hepsi birbirine bağlı yaklaşık 50 parametre için dikkatli bir değerlendirme gerektirir. Sonuç, özellikle girişte, daha düşük kuvvetler ve daha hafif kesim ile daha yüksek uygulama güvenliğidir. Bu sayede kullanıcılar, delik başına daha düşük maliyet, daha derin delik delme özelliği ve düşük ses seviyeleri elde eder.”

Ekstra tokluk

Matkap gövdesi, daha önce hiç olmadığı kadar yüksek seviyede sertlik ile güçlü ve yorulmaya mukavemetlidir ve talaş kanalı şekilleri; her matkap boyutu ve her kesici uç için ayrı ayrı tasarlanmıştır. Bu faktörler, daha az titreşim; öngörülebilir aşınma modelleri ve daha uzun takım ömrü sağlar. Ayrıca, yeni nesil “çift kademe” teknolojisi; merkezleme özelliklerini geliştirmek için giriş kesme kuvvetlerini CoroDrill 880 takımlara kıyasla %75’e kadar azaltır. Güçlü kesici uç tasarımı ve kütle mukavemeti; hem merkezi hem de çevresel kesici uçlar için sağlanan dört gerçek kesme kenarı ile ekstra tokluk sunar.

Yüksek montaj hassasiyetine sahip çift merkezleme ile yeni MDI; iyi salgı hassasiyeti ve optimum tekrarlanabilirlik sağlar. Burada matkap gövdesi ile somun arasındaki flanş ve yüzey teması, daha fazla stabilite sağlar ve delik kalitesini destekler. Farklı matkap çapları için tek boyut kullanılabilir.

CoroDrill DS20 değiştirilebilir uçlu matkaplar; genel mühendislik; otomotiv; petrol ve gaz; pompa ve valf ve havacılık sektörlerinde bulunanlar da dahil tüm malzeme tiplerine ve uygulamalarına uyacak şekilde çeşitli takım sapı tipleri; kesici uç boyutları; kaliteleri ve geometrileri ile 15 ila 65 mm çaplarında mevcuttur.

Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları; işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Eğitim desteği, kapsamlı Ar-Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren; önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 adedin üzerinde patente sahiptir ve 7.900 üzerinde personel ile 150 ülkede faaliyet göstermektedir.

Delik İşleme Takım Tutucular

BEM’den pompa, vana ve kompresör üreticilerine eşsiz çözüm: Tersten işleme takımları

Yayın tarihi:

on

Yazan

25 yıllık birikimiyle talaşlı imalat çözümlerinde yüksek teknoloji ve tecrübe sunan Ankara merkezli BEM Limited Şirketi, CNC takım tezgahları sektöründeki çözümlerine en son teknolojileri eklemeye devam ediyor. 10’dan fazla markanın Türkiye mümessilliğini üstlenen BEM, İsviçre menşeli HEULE+ markasının tersten işleme takımlarını da bünyesine kattı. Otomotiv, havacılık ve daha birçok sektörde kullanılan tersten işleme takımları pompa vana ve kompresör üretilen tesislerde hayat kurtarıcı bir rol üstleniyor.

Yeni çözümlerini Maktek Avrasya Fuarı’nda sergileyen BEM Limited Şirketi’nin sahibi İbrahim Oben Erdoğuş, HEULE+ markasının tersten işleme takımlarını Pompa ve Vana Sistemleri Dergisi’ne değerlendirdi. Tersten işleme takımlarının deliğin önünden girip arkasına tersten fatura açmayı mümkün hale getirdiğini ve bu işlemin birçok avantajı bulunduğunu vurgulayan Erdoğuş, “Bu takımlar deliğin önünden girip arkasına tersten fatura açmanın yanı sıra; delinmiş bir deliğin hem gerişine hem de çıkışına parçayı çevirmeden pah kırabilmek ya da bir borunun radyal eksenine delinmiş deliğin hem girişindeki çapağı almak hem de çıkışındaki çapağı almak gibi imkanlar veriyor” açıklamasında bulundu.

İsviçre menşeli ve üretimi İsviçre’de yapılan HEULE+ markasına ait bu kesici takımı portföylerine ekledikleri için oldukça mutlu olduklarını dile getiren İbrahim Oben Erdoğuş, “Bu ürünler otomotiv, havacılık ve daha birçok sektörde kullanılabildiği gibi genelde pompa, vana ve kompresör imal eden firmaların birçok prosesinde hayat kurtarıcı bir rol üstleniyor. Portföyümüze eklediğimiz bu ürünle ilk hedefimiz, pompa ve vana üreticilerinin imalatlarında büyük kolaylıklar sağlamak” diye konuştu.

Devamını oku

Delik İşleme Takım Tutucular

Kennametal, Havacılık ve Uzay endüstrisinde kullanılan bağlantı elemanları için delik delme ve havşa açma özellikli HiPACS’ı tanıttı

Yayın tarihi:

on

Yazan

Kennametal, havacılık ve uzay endüstrisinde kullanılan bağlantı elemanları delikleri için HiPACS Delik delme ve Havşa açma sistemini tanıttı. Tek bir işlemde delik delme ve pahlı delikler için tasarlanan yüksek hassasiyetli takım, havacılık ve uzay endüstrisinin koşulsuz doğruluk hassasiyeti gereksinimlerini karşılarken kompozit, titanyum ve alüminyum uçak kaplama yüzeylerinin işlenmesinde daha uzun takım ömrü sağlar.

Kennametal Ürün Müdürü Georg Roth, “Günümüzde çoğu bağlantı elemanı deliğini delmede uzun teslim süreleri gerektiren siparişe göre üretilen karmaşık takımlar kullanılmaktadır” diyor. “HiPACS sisteminde, matkap ve pah kırma uçlarının birbirlerinden bağımsız olarak konumlandırılmasına olanak sağlaması nedeniyle, hızlı teslimat ve delik başına düşük maliyet için genel satış için üretilmiş standart ve satışa hazır bileşenler kullanılmaktadır. “Dahası, havacılık ve uzay endüstrisinin bağlantı elemanı deliği için gerekli olan pah toleranslarını tek bir işlemde sağlayabilen piyasadaki tek değiştirilebilir uçlu delik delme ve havşa açma sistemidir.”

Üç basit bileşen, müşteri özellikli takım ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır

Standart bir hidrolik takım tutucuya bağlamak üzere tasarlanan HiPACS modüler sistem, montajı hızlı ve kolay olan üç bileşenden oluşur:
-Yerleşik yüksek hassasiyetli uç yuvası yatağına sahip bir kısaltma kovanı. Standart bir hidrolik takım tutucu ile biraraya getirilen bu bileşen son derece yüksek güvenilirlikli bağlama ve 3 mikrondan (µm) fazla olmayan salgı sağlayarak takım ömrünü ve delik kalitesini önemli ölçüde artırır.
-PCD havşa açma ucu. Bu, pahalı müşteri odaklı çözüm özellikli kademeli matkaplara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, , endüstrinin hassasiyet beklentilerini karşılarken üretim maliyetlerini düşürmektedir.
-İki seri, hem elmas kaplı hem de PCD uçlu karbür matkap, tipik bir havacılık ve uzay endüstrisi montajlarında yer alan tüm malzeme birleşimlerini kapsar. Ayrıca, düz silindirik şaftlı takımlar 10 mm artışlı takım boyu ayarlamalarına olanak verir.

Yeni HiPACS delik delme ve havşa açma sistemi, genellikle havacılık ve uzay endüstrisi uygulamaları için öngörülen tüm tezgahlarda kullanılabilir. Tezgahların robotik kolların sonunda bulunan tutma görevi yapan uç kısımlarda olduğu gibi daha az kararlı koşullarda, elmas kaplamalı karbür matkaplar mükemmel takım ömrü ve delik kalitesi sağlar. Öte yandan PCD uçlu matkaplar, köprülü tezgahlardaki gibi tutarlı koşullarda mükemmeldir.

HiPACS, endüstri standardı bir arayüz ile herhangi bir CNC tezgahında kullanılabilir ve çeşitli delik delme ve havşa açma uygulamaları için uygundur.

Devamını oku

Delik İşleme Takım Tutucular

Yeni delik işleme kesicileriyle tek bir takımda dört adede kadar işlem

Yayın tarihi:

on

Yazan

Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant, yüksek hacimli uygulamalar için Sipariş Üzerine İmalat takımlarını içeren CoroBore® BC (Boring Combination) çözümlerini sunar. CoroBore BC kullanarak, yarı ince talaş işleme ve pah kırma gibi farklı işlemleri tek bir takımla gerçekleştirmek mümkündür. Yararlanacak üreticiler arasında otomotiv, genel mühendislik ve inşaat ekipmanları sektörlerinde çalışanlar sayılabilir.

CoroBore BC, standart takımlar spesifik gereksinimlere uymadığı zaman hızlı ve kolay bir alternatif sunar, ancak özel olarak tasarlanmış bir çözümün maliyeti ve teslimat süresi engelleyicidir. Sandvik Coromant çalışanları, takımı otomatik olarak oluşturan, fiyat ve teslimat bilgilerini sağlayan online bir program kullandığından uygulama işlemi hızlıdır.

Sandvik Coromant Global Ürün Müdürü Jenny Nilsson şunları belirtiyor: “CoroBore BC takımlarının sunduğu verimlilik avantajları, gereksiz takım değişikliklerini ortadan kaldırmaya ve devir sürelerini azaltmaya dayanıyor. Yeni bir çözümün güçlü yönlerinden biri, otomatikleştirilmiş tasarım ve fiyat teklif süreci sayesinde bu avantajları çok daha kısa sürede fark etme yeteneğidir. Sandvik Coromant temsilcisi, müşteri ile gerekli işlem ve parametreleri kolay bir şekilde gerçekleştirir ve parametreleri web tabanlı bir tasarım arabirimi ile girer. İşlem tamamlandığında, sistem anında takım tasarımını ve fiyat teklifini üretir.” 

Sunulan birçok CoroBore BC seçeneği sayesinde, çok çeşitli kademeli delik işleme uygulamaları gerçekleştirilebilir. Aslında müşteriler tek bir takımda dört işleme arasından seçim yapabilir (işlem başına maksimum iki kesme kenarı). Kesme çapları 20 ila 200 mm (0,787 ila 7,874 inç) arasında değişirken, takım uzunluğu bağlama boyutuna bağlı olarak 400 mm (15,75 inç) olabilir. Bağlama seçenekleri Coromant Capto®, HSK A Formu ve ISO 9766’nın yanı sıra ISO/Mas-BT/Cat-V koniklerini içerir. Çeşitli sayıda desteklenen bağlama modelleri ve ölçüleri, genellikle tezgâh arayüzü ile doğrudan entegrasyona izin verir, böylece ayrı bir ana tutucu kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Kolay ve verimli kartuş değişimi

CoroBore BC kesici uç taşıyıcı çözümleri CoroBore kartuşlarını kullanır. Sabit kesici uç cepleriyle karşılaştırıldığında, bu yapılandırma kolay ve verimli kartuş değişimi sağlar. Standart yedekli ürünler olarak hem kesici uç hem de kesici uç taşıyıcısı kısa sürede kolayca değiştirilebilir.

Kartuşlar üç şekilde yapılandırılır: Radyal ve eksenel olarak ayarlanabilir; sadece eksenel olarak ayarlanabilir; ayarlanamaz. Tüm kartuş seçenekleri; kademeli delik işleme takımlarında benzersiz bir avantaj olan 80 bara (1160 PSI) kadar kesme sıvısı basıncı kullanabilen yüksek hassasiyetli kesme sıvısı nozülleriyle donatılmıştır.

Standart ISO kesici uçlarına ek olarak; CoroBore BC delik işleme takımları; orta ve sert delik işleme için optimize edilmiş kalite seçenekleriyle birlikte gelen patentli CoroBore 111 kesici uçlarıyla donatılabilir. Sonuç olarak; Sandvik Coromant kesici uç programı her türlü malzeme ve delik işleme operasyonu için verimli geometriler ve kaliteler sunar.

Son olarak; CoroBore BC’nin benzersiz avantajları tezgâh imalathanelerine; sipariş ettikleri takımı tasarlanmış bir takıma kıyasla daha düşük tedarik süresinde ve daha çekici bir fiyat noktasında alma seçeneği sunar.

Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları; işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Eğitim desteği; kapsamlı Ar-Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren; önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 adedin üzerinde patente sahiptir ve 7.900 üzerinde personel ile 150 ülkede faaliyet göstermektedir.

Devamını oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com

Dişli Teknolojileri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et