Gleason Studen, İsviçre’de yeni teknoloji ve üretim merkezini açtı

Mesut Kul
Gleason Studen, İsviçre’de yeni teknoloji ve üretim merkezini açtı

19 Temmuz’da, Gleason İsviçre’nin Studen şehrinde yeni tesisi için büyük bir açılış töreni düzenledi. Ürün ve teknoloji gösterilerini de içeren etkinliğe dünyanın dört bir yanından gelen önemli müşteriler katıldı.

Gleason-Pfauter Studen organizasyonunun yaklaşık 120 çalışanı bulunmakta ve bunların hepsi otomasyon çözümleri ile donatılmış dişli azdırma, dişli power skiving ve dişli taşlama tezgahlarının tasarımı ve imalatına odaklanmaktadır. Ürünler dünya çapında otomotiv, elektrikli el aletleri ve havacılık gibi çeşitli endüstrilere sevk edilmektedir.

Studen’de bulunan Gleason-Pfauter operasyonu son yıllarda hızla büyümüş ve genişleyen iş hacmine uyum sağlamak için daha büyük bir binaya geçmesi gerekmiştir. Yeni gelişmiş üretim tesisi, ofis alanını % 30 ve tezgah montaj kapasitesini önceki binaya göre %60 oranında artırmıştır. Montaj alanı etkin malzeme akışı için optimize edilmiş ve bina enerji verimliliği ve düşük karbon ayak izi yüksek öncelikler olarak muhafaza edilerek tasarlanmıştır.

Gleason-Pfauter Studen Genel Müdürü Rudolf Moser, “Power Skiving prosesini de içeren yeni teknolojiler, müşteri tabanımızdan büyük ilgi ve iş fırsatları sağlıyor. Başarımız çalışanlarımız sayesinde gerçekleşmiştir. Çabaları sayesinde fabrikamız her yıl büyümeye devam ediyor. Yeni fabrikamız, yeni ürünler ve teknolojiler geliştirmek ve daha yüksek kalitede tezgahlar üretmeye devam etmek için daha iyi bir ortam yaratacak” diye konuştu.

 

Yazarı Paylaş
Yorum Yap