Hexagon, otomatik görsel ölçüm sistemi OPTIV Scope’u piyasaya sundu

Mesut Kul
Hexagon, otomatik görsel ölçüm sistemi OPTIV Scope’u piyasaya sundu

Hexagon, anahtar teslim otomatik görsel ölçüm sistemini Asya için pazara sundu. Yenilikçi görsel koordinat ölçüm makinesi OPTIV Scope, birçok üretim uygulamasında kalite profesyonelleri için sorunsuz, hızlı ve kolay bir ölçüm deneyimi sunuyor.

Sensör, yazılım ve otonom teknolojileri bir araya getirerek dijital gerçeklik çözümlerinde küresel bir lider olan Hexagon, sektörler genelinde kalite denetimini basitleştiren yenilikçi bir görsel Koordinat Ölçüm Makinesi (CMM) olan OPTIV Scope’u piyasaya sürdüğünü duyurdu. Benzer şekillere sahip yüksek hacimli parçaların denetlenmesi için ideal bir çözüm getiren OPTIV Scope; verimlilik, doğruluk, hassasiyet ve kullanım kolaylığını bir araya getirerek işletmelerin zamandan tasarruf etmesini ve kalite denetim maliyetlerini azaltmasını sağlıyor. 

Çağımızın tempolu üretim ortamındaki hız ihtiyacı için tasarlanan OPTIV Scope, tek bir düğmeye basarak saniyeler içinde birden fazla parçayı aynı anda ölçebilme özelliği sayesinde, her ölçümden önce manuel parça hizalama gibi zaman alıcı işlemleri ortadan kaldırıyor. Ürün bu özelliğiyle takım tezgahı operatörlerinin ve kalite uzmanlarının kritik görevlerine odaklanmalarına ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmalarına olanak tanıyor. Doğruluk ve hassasiyet OPTIV Scope’un yeteneklerinin merkezinde yer alıyor. OPTIV Scope, ± 0,7 mikrona varan hassasiyetiyle operatörden bağımsız olarak tek bir düğmeye basarak güvenilir ve tekrarlanabilir ölçüm verileri sağlıyor.

Ürünle ilgili açıklama yapan Hexagon Sabit Metroloji Cihazları ve Takım Tezgahı Ölçümü Genel Müdürü Joerg Deller, “Hexagon, üretim ekiplerini verimliliği optimize eden ve üretkenliği artıran son teknoloji ölçüm çözümleriyle güçlendirmeye kararlıdır. OPTIV Scope, takım tezgahı operatörleri ve kalite uzmanları için yüksek hacimli ölçümü kolaylaştıran, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan; giriş seviyesi, kolay ve hassas bir makine sunarak çoklu sensör serimizi tamamlıyor” diyor.

Maksimum 300 x 200 mm görüş alanı ile farklı iş hacimlerine ve kamera çözünürlüklerine sahip 6 modelde sunulan OPTIV Scope, bir parça üzerindeki ölçülendirilmiş özelliklerin kapsamlı bir şekilde görüntülenmesini sağlayarak çoklu ölçüm ihtiyacını en aza indiriyor ve iş akışı verimliliğini artırıyor. Geniş bir alan derinliğine sahip çift telesentrik optik lens ile donatılmış olan sistem, otomatik odaklama ile güvenilir kenar algılama sunarken; karmaşık ölçüm görevlerinde dahi keskin ve net görüntüler yakalıyor.

OPTIV Scope, geniş bir endüstri yelpazesine ve çeşitli üretim uygulamalarına hitap ediyor. Çok yönlülüğü onu elektronik, enjeksiyon kalıplama, düşük voltajlı elektrikli aletler, cep telefonu aksesuarları, baskılı devre kartları, tıbbi ekipman ve daha birçok sektörde vazgeçilmez bir araç haline getiriyor. Uygulama ne olursa olsun, OPTIV Scope doğru, tekrarlanabilir ölçümler sağlayarak süreçleri kolaylaştırıyor.

Temmuz ayında tanıtılan yeni OPTIV Scope makineleri Kore, Güneydoğu Asya Ülkeleri, Pasifik, Hindistan ve Japonya’da hemen sipariş edilebiliyor.

Yazarı Paylaş
1 Yorum