Ege’den Yükselen Yıldız İntermotor

Mesut Kul
Ege’den Yükselen Yıldız İntermotor

25 yılı aşkın sektörel birikime sahip olan İntermotor San. Tic. Ltd. Şti., özellikle elektrik motorları ve redüktörler konusunda güçlü bir tedrik merkezidir. İntermotor tarafından piyasaya arz edilen ve İntermotor güvencesi ile sektörde yerini almış olan İnternasyonel markalı redüktörler, sınai uygulamalarda en uygun çözümü en az maliyet ile sağlama amacı ile tasarlanmıştır.

025-130 aralığında sonsuz tip İnternasyonel redüktörlerin özellikleri, motor giriş rulmanlarının NSK, yağ keçelerinin SKF olarak imal edilmesidir. Her yönden montaj imkanı, modern dizayn, rahatlıkla değişebilen giriş (pam b14-b5), çıkış flanş olanakları 7,5 ile 100 arası muhtelif tahvil oranları, taşlanmış ve ısıl işlem görmüş sonsuz dişli vida ve yüksek verim, dikkat çeken diğer özellikleridir.
025 tip ile 090 tip arası alüminyum alaşım, 110-130 tip arası pik döküm malzemedir. Sonsuz vidası taşlanmış ve ısıl işlem görmüş semantasyon çeliğinden imal edilmiştir. Sarı dişli malzemesi ise Geusn 12 bronz’dur. Sınai uygulamalarda önemli bir işlevi yerine getiren redüktörlerin seçimi çok önemlidir.

Redüktör seçimi genel olarak aşağıdaki gibi olmalıdır.

• Tahrik edilecek makineye en uygun redüktör grubunun belirlenmesi gerekir.
• Seçtiğiniz ürün grubundan redüktör büyüklüğünün belirlenmesi gerekir.
• Tahrik edilecek makinenin çalışma şartları tablosundan emniyet faktörünün seçilmesi gerekir.
• Tahrik edilecek makine için gerekli olan momentin seçilmesi gerekir.
• Makinenin ihtiyacı olan gücün belirlenmesi gerekir.
İntermotor elektrik motorları ile İnternasyonel redüktörler Türkiye çapında hemen her yerde bulunan İntermotor bayilerinden temin edilebilir. Satış sonrası hizmetler ve her türlü teknik destek İzmir’de bulunan merkezden ve bayilerden sağlanabilmektedir.

Redüktörü monte etmek için aşağıdaki hususların uygulanması gerekir.

• Montaj işlemi sırasında makine herhangi bir titreşimi engellemek için sabit olmalıdır.
• Redüktörü makineye monte etmeden önce redüktör çıkış şaftının dönme yönünün doğruluğu kontrol edilmelidir.
• Fan tarafından iyi bir hava alışı sağlanarak motor soğutmasının uygun şekilde yapıldığından emin olunmalıdır.
Sonsuz tip redüktör seçim tabloları, motor montaj tablo ve ölçüleri, redüktörlerimizin özellikleri, kullanma talimatları, montaj şekilleri www.intermotor.com.tr adresinde bulunan web sitemizde tüm ayrıntıları ile mevcuttur.
Türkiye çapında bayilikler verilmeye devam edilmektedir. Elektrik motoruna ekuple edilmiş olarak tercih edilen İntermotor elektrik motoru ve İnternasyonel redüktörler, kalite kullanışlılık, teknik özellikler, ambalaj kalitesi ve uygun fiyatları ile sektörden destek ve büyük talep görmektedir.

Bu haberİ PDF olarak indirmek için tıklayın>>

 

Yazarı Paylaş
Yorum Yap