Connect with us

Taşlama - Aşındırma

Gleason Phoenix 280G® Konik Dişli Taşlama Tezgahı

Yayın tarihi:

on

Yeni Phoenix 280G Konik Dişli Taşlama Tezgahı, 280 mm çapındaki dişliler için konik dişli taşlamada güvenilir, yüksek verimli, kullanımı ve bakımı kolay bir tasarıma sahip endüstri standardlarını yeniden belirleyen bir tezgahtır.

Yeni Phoenix 280G’nin sektördeki en temiz çalışma iç alanına sahiptir. Talaşları toplamak için tezgah içi taşlama alanında, kızaklar, kablolar veya borular yoktur, bu sayede bakım için taşlama alanı temiz kalır.

Ek olarak, tezgah hızlı kurulum yapmaya imkân tanır ve tüm ana kurulum öğeleri, taşlama taşı, soğutucu başlığı ve parça tutucu dahil takımsız monte edilebilir. Soğutma yağı başlıkları el ile kolayca çıkarılabilen küçük bloklara sahipken, taşlama taşı hidrolik olarak serbest bırakılabilir.

Phoenix 280G’nin diğer önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

Güvenilirlik – İyi tasarlanmış bir taşlama alanı optimum talaş tahliyesi sağlar. Örneğin bileme taşı, tipik olarak çalışma alanında bulunan kabloları ve boruları azaltmak için tamamen teleskopik olarak geri çekilen mekanizmaya sahiptir. El aletsiz, hızlı değiştirilebilen soğutucu başlık tasarımı, parçadan parçaya geçişlerde boru hizalamayı daha verimli ve tekrarlanabilir kılan bir lazer yönlendirme cihazına sahiptir.

Üstün verimlilik – Yüksek hızlı doğrudan tahrikli miller, hızlı değiştirilebilen taşlama taşları, malafa ve soğutucu başlık tasarımları ve taş bileme esnasında otomatik diş boşluğu bulma ile daha hızlı çevrim süreleri sağlanır.

Son derece hassas – Gelişmiş polimer kompozit malzemeden üretilen Phoenix Monolitik kolonun son derece sağlam yapısı çok yüksek ısıl stabilite ve sönümleme özellikleri elde etmeyi sağlar.

Kullanımı ve bakımı kolay – Güçlü Fanuc 30i veya Siemens 840D CNC ile donatılmış ve Gleason’ın kullanıcı dostu yazılımı daha az deneyimli operatörlere kolaylık sağlamaktadır. Phoenix tasarımı, kurulumu, robot kol ve otomasyon ile entegrasyonu ve bakımı kolaylaştırır.

Otomatik diş boşluğu bulma – 280G’nin iş parçası miline yakın monte edilen otomatik diş bulucu; sürekli olarak yüksek dişli kalitesinin sağlanmasına yardımcı olur. Ünite; operatör hatalarını ortadan kaldırarak doğru ve güvenilir taşlamayı sağlamak için önceden işlenmiş dişlinin diş boşluğunun konumunu otomatik olarak belirler.

Gleason firmasının misyonu; küresel müşteri tabanında; dişli üretiminde tek çözüm sağlayıcısı olmaktır. Gleason dişli üretim tezgahları ve ilgili ekipmanların geliştirilmesi; üretimi ve satışı konusunda bir dünya lideridir. Şirketin ürünleri; otomotiv; kamyon, uçak, tarım, madencilik, rüzgar enerjisi, inşaat, elektrikli el aletleri ve denizcilik endüstrisi ve çeşitli endüstriyel ekipman pazarlarında kullanılmaktadır.  Gleason firmasının 3 kıtada 15 ayrı fabrikası bulunmaktadır.

Taşlama - Aşındırma

Yeni Studer Favorit

Yayın tarihi:

on

By

Studer ürün yelpazesini genişletiyor. Bu süreçte Favorit de yenileniyor.

Favorit’in puntalar arası mesafesi 400, 650, 1000 ve 1600 mm’dir. Favorit hem kısa hem de uzun iş parçaları için uygundur ve her sektörde Üniversal olarak kullanılabilir. Favorit tamamen değişen yeni dizaynı ile birlikte özellikle fiyat-performans yüksek değeriyle öne çıkmaktadır.

CNC Üniversal silindirik taşlama makinesi hem az adetli hem de seri üretimde kullanılabilir. Basit bir şekilde ölçme, balanslama sistemi, parça temas tespiti ve uzunluk ayarlama özellikleri ile değişik taşlama işlerine adapte olmaktadır.

Favorit uygun maliyetli bir makinedir. Bütün Studer makineleri gibi sağlam granit gövdesi ile en yüksek hassasiyet, performans ve güvenilirlik sağlar. Taşlama sırasında yapılan işlemi net bir şekilde görebilirsiniz. HER 3 DERECEDE OTOMATİK POZİSYON ALABİLEN TAŞ KAFASI, İÇ VE DIŞ TAŞLAMA İŞ MİLLERİNİ TAŞIYABİLİR.

370 mm uzunluğındaki x ekseni sayesinde, bileme sistemi iş mili, iş kafası veya puntanın arkasına yerleştirilebilir. Bu şekilde taş kafasına oluşabilecek herhangi bir çarpmanın önüne geçilmiş olur. Geometrik açıklamalar artık geçmişte kaldı. Bilemenin pozisyonu T-slotuna takılabilir ve manuel olarak ayarlanabilir.

Favorit’in soğutma sistemi gövdeye entegre edilmiş olup, gövdesi de ısı kontrollüdür. Yeni Favorit’te aynı zamanda Z eksenindeki potansiyel deformasyon olasılığı ortadan kaldırılmıştır. “Aktif ısı kontrolü” makineye termik stabilite sağlar.

StuderPictogram ile gelen Pratik Studer Taşlama yazılımı tecrübesiz operatörler için bile kolaylıkla taşlama ve bileme program yazılımına olanak sağlar. Modern ve kullanıcı dostu olarak dizayn edilen dokunmatik ekranı ile operatörün kolay ve direkt olarak tezgâhı kontrol etmesini sağlar. Tezgâhın kullanımı, arka ve yandaki servis kapıları sayesinde yüksek ergonomiklik sağlamış ve kullanım verimliliği artırmıştır. Studer ürünlerinin; geliştirme, imalat, montaj ve muayene esasları VDA 6.4 ve ISO 9001 normları kullanılarak yerine getirilmektedir.

Devamını oku

Taşlama - Aşındırma

Kapp-Niles VX 59 dişli profil taşlama tezgahları

Yayın tarihi:

on

By

100 yılı aşkın tarihiyle CNC dişli taşlama tezgâhlarında dünyanın önde gelen markalarından Kapp-Niles’ın VX 59 dişli profil taşlama tezgahları, üstün performans, hassasiyet ve verimlilik sunuyor.

Makine konsepti

VX serisi dişli profil taşlama makinaları, iç ve dış dişli taşlama teknolojilerinin kullanımı için tasarlanmış modüler bir sisteme dayanır. Tüm versiyonları özellikle profil taşlama için yapılandırılmıştır.

VX serisi dişli profil taşlama makinaları, üretilen dişlilerde en yüksek kaliteyi elde edebilmek ve en yüksek gereksinimleri karşılamak için üretilmiştir. Değiştirilebilir taşlama üniteleri ile hem iç hem de dış taşlama yaparak; spur, helis dişlileri ve diğer profiller taşlanabilmektedir.

VX serisiyle şu taşlar kullanılmaktadır:

  • Bilenebilir seramik taşlar.
  • CBN taş.

Tek bir bağlamada hem kaba hem de finiş taş bağlanması sağlanır. Alternatif olarak iki veya daha fazla dişli bir bağlamada taşlanabilmektedir.

Makine çalışma alanı içerisine yerleştirilmiş CNC kontrollü bileme ünitesi sayesinde her türlü profil şekli verilebilir.

Ölçüm sistemi ve profil bileme kombinasyonu ile otomatik işleme yapılabilir. GMG olarak adlandırılan bu sistemde taşlama sonrası ölçüm ve yeniden taşlama yapılabilmektedir.

Kontrol ve yazılım

Sinumerik 840D sl kontrol sistemi, operatör dostu menüyle yönetilen kullanıcı arayüzü ile donatılıp, Kapp-Niles tarafından özel makine gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiştir. Gereksinim duyulan iş parçası ve teknoloji verileriyle, profil, gövde modifikasyonları, teknolojik düzeltmeler kadar, eksen düzeltmeleri de yapılabilir.

Ölçüm sistemi

Tercihe bağlı (opsiyonel) ölçüm cihazı özel durumlardaki dişli kalitesinin ölçümlenmesine ve değerlendirilmesine imkân tanır. Bu işlev, makinadaki kurulum işlemlerini en uygun hale getirmek (optimize etmek), özellikle de dış ölçüm işlemleri sırasında ortaya çıkan iş yapılmayan zamanı ortadan kaldırmak için kullanılır. Alternatif olarak, işleme sırasında rastlantısal örnekler test edilebilir.

Unitec Makine güvencesi

Kapp-Niles VX 59, satış ve servis hizmetleriyle takım tezgâhları sektörünün önde gelen firması  Unitec Makina güvencesiyle Türk sanayisinin hizmetine sunulmaktadır.

Kapp-Niles VX 59

Maks. tip.
çap
[mm]
Maks.
iş parçası uzunluğu
[mm]
Maks.
modül aralığı
[mm]
Maks.
besleme yolu
[mm]
Taşlama başlığı

salınım aralığı
[derece]

630 1,650 0.5 – 16.0 1,020 ± 90

 

Devamını oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com