Connect with us

Dişli Üretim servisleri

JUNKER, Türkiye Ofisi ile Müşterilerine Daha Yakın Olmak Amacında

Yayın tarihi:

on

Değerli okurlarımız, Türkiye Ofisi’ni yeni açan JUNKER’in Türkiye Ofisi Genel Müdürü Faruk Özkent ile sizler için keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kendileri sektör ve yeni ofis ile ilgili görüşlerini bizlerle paylaştılar.

Bizlere kendinizden ve JUNKER’in kuruluşundan, gelişiminden biraz bahseder misiniz?
2013 yılında JUNKER firmasında Türkiye sorumlusu olarak göreve gelmiştim. 1 Temmuz 2015 itibariyle Türkiye ofisi Genel Müdürü olarak görevime başlamış durumdayım. JUNKER firması Erwin Junker ve iki arkadaşı tarafından 1962 yılında kurulmuş bir şirket. Bugün 1400 çalışanı ile Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nde bulunan fabrikaları ve birçok kıtada satış ve servis ofisleri ile hizmet vermektedir.

JUNKER’in sunduğu hizmetler, ürünler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Ağırlık olarak CBN taşlama olmak üzere, yüksek performanslı taşlama makineleri üreticisidir. Bunun yanı sıra kesici takım üreticilerine de hitaben makinelerimiz mevcuttur. JUNKER’in özelliği; müşterilerine yalnızca makine değil, komple bir proses sunması. Tüm proje aşamalarında satış departmanımız bire bir müşterilerimiz ile ilgilenmekte ve tam destek vermekte. Münferit makinelerden, tüm üretim hatlarına kadar anahtar teslim projeler gerçekleştirmekteyiz.

Bu ayki konu başlıklarımızdan biri olan “metal işleme” JUNKER için hangi konumda, sizin için önemi nedir?
Mevcut ve potansiyel müşterilerimizin ağırlık olarak metal işleme sektöründe faaliyet göstermesi nedeniyle, bu konu JUNKER için çok büyük önem arz ediyor.

Hizmet verdiğiniz sektörler nelerdir?
Otomobil üreticileri, otomotiv ve yan sanayi, uçak sanayi, kesici takım üreticileri ve savunma sanayi.

JUNKER Türkiye Ofisi’ni İstanbul’da açtı. Bu yeni ofis hangi ihtiyaçlar üzerine açıldı?
Türkiye ve komşu ülkelerinde JUNKER makineleri kullanan mevcut olan firmalara servis konusunda daha hızlı ve verimli hizmet verme amacımız var. Ayrıca yedek parça tedarik süresini kısaltıp müşteri memnuniyetini arttırmak
da amaçlarımızdan bir diğeri.

Müşteri odaklı çalıştığımızdan dolayı, müşterilere daha hızlı ve daha yakın olabilmemiz için, JUNKER bu adımı atmış bulunuyor. Yeni projelerde müşteriler ile birlikte hızlı ve en uygun çözümü sunabilmek adına, İstanbul ofisinden daha hızlı şekilde müşteri ziyaretlerimizi gerçekleştiriyor olacağız.

Ofis binamızda bulunan depolarımızda yedek parça stok alanımız da oluşturulmuştur. Böylece yedek parça sevkiyatı daha hızlı gerçekleşecektir ve dolayısıyla müşteri firmalar, üretimlerinde darboğaz problemini minimize etmiş olacaklar.

Türkiye Ofisi’nde sunacaklarınız nelerdir? Müşterilerin avantajları ne olacak?
Yeni makine satışları ve satış sonrası destek. Mevcut müşterilere hızlı ve etkin şekilde servis konusunda tam destek. Makine problemleri ve yedek parça tedariği gibi çalışmalarda hızlı aksiyon.

Distribütör kanalı kullanmadan JUNKER yetkilileri ile yüz yüze görüşme. Yabancı dil problemi olmadan Türkçe iletişim kurmak, dolayısıyla yanlış anlamalar ortadan kalkmış olacak ve daha hızlı ve etkin bir çözüm sunulacaktır.

Geçen yıl sizler için nasıl geçmişti? Önümüzdeki sene hem JUNKER’in şirket olarak genel beklentisi, hem de Türkiye Ofisi olarak beklentiniz nedir?
Geçtiğimiz yıl JUNKER için başarılı bir dönemdi. Bu başarı müşterilerimizin bize göstermiş olduğu güvenden kaynaklanıyor. Bu da doğru bir yol izlediğimizin kanıtıdır.

JUNKER her zaman müşteri ve kalite odaklı çalışmayı benimsemiştir ve bu felsefeden kesinlikle vazgeçmeyecektir. Beklentilerimiz ve hatta hedeflerimiz, gerek Türkiye gerek dünya pazarında büyümek ve lider pozisyonumuzu kalitemiz ile korumaktır.

Metal işleme sektörünü hem dünya, hem de Türkiye odaklı değerlendirir misiniz? Gidişatı ne yönde görüyorsunuz?
2015 yılı ortası metal işleme sektöründe bir yavaşlama hissedildi. Bu yavaşlama belirli periyotlarda görünmektedir. Ancak 2016 yılının daha farklı geçeceğine inanıyorum. Dolayısıyla JUNKER önümüzdeki yıllara olumlu bakmaktadır. Türkiye’deki sektörden beklentilerimiz farklı değil. Belki geçtiğimiz yıllardaki gibi hızlı olmasa da, ülkemizde sürekli bir büyüme yaşanacağını düşünüyorum.

 

Dişli Üretim servisleri

Savunma sanayii ve otomotiv yedek parçasında yerli güç: TEDSAN

Yayın tarihi:

on

TEDSAN Teknik Makine, talaşlı üretim ana branş dalında 50 yılı aşkın süredir ve üç kuşaktır, dişli ve dişli sistemleri alanında faaliyet göstermektedir.

Son 20 yılda gelişen teknolojiyi yakından takip etmiş ve makine parkurunu yenilemiş olan TEDSAN Teknik Makine; savunma sanayii ve otomotiv yedek parça üretimlerine önem vermiştir. Güncel durumda 1500 m2 kapalı alan ve 40’ın üzerinde kalifiye personeli ile çalışmalarını sürdürmekte ve kapasitesinin %20’sini otomotiv ve yedek parça alanındaki ihracata ayırmaktadır.

TEDSAN Teknik Makine, gelişen teknoloji ve getirdiği gereksinimlere daha proaktif yaklaşabilmek ve müşterilerin artan tasarım taleplerini daha hızlı karşılayabilmek amacıyla 2018 yılında Teknopark Ankara yerleşkesi tasarım ofisinde yerini almıştır. Mevcut durumda kendi tasarımlarını hayata geçirmeye başlamış ve aynı zamanda müşteri taleplerine yönelerek çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Dışa bağımlı olunan veya tedarikinde sorun yaşanan ürünler ise en büyük ilgi alanı olmuştur. Bu ürünlerden bazıları şunlardır: Kolay bağlantı modülleri; Pan-Tilt kamera yönlendirme birimleri, Mast yükseliş tripodları, kolluk kuvvetleri için yarı otomatik kapı kırma ekipmanları vb.

TEDSAN Teknik Makine; özellikle dişli sistemlerinde hem müşteri yoğunluğuna destek olmak hem de kendi branşındaki tecrübesi ile nihai ürünün teorik ve uygulamalı olarak sorunsuz olması için tasarım süreçlerine ağırlık vermiştir. 2019 yılı itibariyle çok sayıda ana yüklenici savunma sanayii firmasının kritik mekanizma tasarımlarında yer almış ve ilk prototiplerden sonra %85 başarılı tasarım ile çoğu sistemde üretime geçilmiştir. Tasarım süreçlerinin yanı sıra talaşlı üretim; dişli üretimi; kaplama; elektromekanik/mekanik montaj; test altyapısına sahip olan firma; müşterilerine sistem bazında nihai ürün sunmaktadır. Seri üretimler devam ederken veya teslimat sonrasında “sürekli iyileştirme” politikası ile bakım; onarım ve montaj ekibi ile de müşterilerine kendi sahasında veya kaynağında ayrıca hizmetlerine devam etmektedir.

Devamını oku

Dişli Üretim servisleri

Pratik Dişli Mühendisliği

Yayın tarihi:

on

Şu an ABD’de satışta; Gleason’ın en son “Pratik Dişli Mühendisliği” ders kitabı; günümüzün en yaygın dişli tasarımı ve üretim sorunlarının çözmenize yardımcı olacak kapsamlı bir rehber.

Gleason, günümüzün en yaygın dişli tasarımı konularında kapsamlı çözümler sunan hem dişli mühendisliği uzmanlarına hem de sahaya yeni giren mühendislere fayda sağlamak üzere tasarlanan teknik bir yayın olan “Practical Gear Engineering-Pratik Dişli Mühendisliği” kitabının yeni bir versiyonunu yayınladı. 

Kitabın yazarı, Ayna Mahruti Dişli Teknolojileri Ar-Ge Başkan Yardımcısı Dr. Hermann Stadtfeld; “Günlük dişli mühendisliği sorunlarına birçok çözüm ortak ders kitaplarında bulunmuyor ve tipik olarak mühendislik fakültelerde müfredatın bir parçası değil” diyor ve ekliyor: “Dişli tasarımı ve üretimi ile ilgili sorulara birçok cevabın yapılan tartışmalarda bulunmamasının nedeni budur.”

Bu boşluğu doldurmak için, Gleason; tipik dişli tasarımı ve üretim çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve daha geniş bir kitleyle ulaşmak amacıyla Pratik Dişli Mühendisliği kitabını yayınladı.

Pratik Dişli Mühendisliği hem silindirik hem de ayna mahruti dişliler için eksiksiz bir dişli tasarımı; üretimi, optimizasyonu, ölçüm – test ve prototipleme konularını kapsar. Kolay anlaşılması için tasarlanmıştır.  Yardımcı resimler ve grafikler ile desteklenmiştir.

Bu yeni ders kitabı; popüler Gleason teknik yayınları dizisindeki son kitaptır.  İmalat ve akademi alanındaki dişli uzmanları için hazırlanan kitap Gleason Dişli kütüphanesini daha da genişletmektedir.

Devamını oku

Dişli Üretim servisleri

Gleason, Faessler Dişli Honlama’yı satın aldı

Yayın tarihi:

on

Gleason firması; Daetwyler Industries AG ve MDC Max Daetwyler AG ile anlaşarak; Daetwyler firmasından Faessler Dişli Honlama bölümünün tüm varlıklarını almak için kesin bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Daetwyler; Faessler markası altında dişlilerin yüksek hassasiyetli sert finiş işlemleri için dişli honlama tezgâhları; fikstürleri ve takımları üretmektedir. Yaklaşık 70 çalışanı olan Faessler bölümünün ticari operasyonları yeni bir Gleason alt kuruluşu olan Gleason Switzerland AG tarafından satın alınacak ve her ikisi de İsviçre’de bulunan Bleienbach ve Dietikon’daki mevcut konumlarında faaliyet göstermeye devam edecek. Gleason; Faessler’in mevcut yönetim ekibini elinde tutacak ve Faessler’in mevcut çalışanlarının Gleason’a katılmasını planlanmaktadır.

Satın almanın 2019 yılının Nisan ayında tamamlanması bekleniyor.

Satın alma hakkında yorum yapan Gleason Corporation Başkan ve CEO’su John J. Perrotti; “Faessler; dişliler için honlama teknolojisinde bir liderdir ve Gleason’ın dişli sert finiş çözümleri için mevcut ürün hattını ideal şekilde tamamlayacaktır. Faessler’in küresel pazardaki varlığı ve Gleason’ın kapsamlı satış ve servis organizasyonu mevcut ve yeni müşteriler için büyük bir sinerji yaratacaktır” diye konuştu.

Daetwyler Global Tec Holding’in CEO’su Ralph Daetwyler ise şunları kaydetti: “Dişli teknolojisi konusundaki ve dişli üretimi ekipmanları pazarında uzun zamandır süregelen bir geleneğe sahip Gleason gibi bir şirketin varlığından ve bu işin yeni sahibi olmasından dolayı mutluyuz. Faessler ekibinin başarılarından gurur duyuyoruz ve pazar liderliği ve küresel erişimiyle Gleason’un bir parçası olarak Faessler’in büyümesinin ve başarısının potansiyelinin gerçekten heyecan verici olduğuna inanıyoruz.”

Devamını oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com