Connect with us

Taşlama - Aşındırma

Hassas ve verimli: Kellenberger 1000 CNC Silindirik Taşlama Tezgâhı

Yayın tarihi:

on

Metal işleme sektörüne özel eşsiz çözümler geliştiren Hardinge firmasının bir markası olan Kellenberger, Kel-1000 CNC Silindirik Taşlama Tezgâhıyla, üstün hassasiyet ve verimlilik sunuyor.

100 yıldan uzun geçmişiyle metal işleme makinesi üretiminde global bir marka olan Hardinge’in üstün özellikleriyle ön plana çıkan CNC Silindirik Taşlama Tezgâhı Kellenberger 1000; verimlilik ve hassasiyet konusundaki tüm taleplere yanıt veriyor. Fonksiyonel tasarımıyla taşlama işlemlerindeki tüm ihtiyaçlara cevap veren tezgâh, Direct Drive ve Hidrostatik B eksen yapısı ile yüksek hız ve hassasiyette pozisyonlamaya olanak sağlamaktadır. Standart olarak sunulan 1000 mm boy ile beraber 1600 mm boy taşlama da opsiyonlar arasında yer almaktadır.

Dairesel olmayan parçaların taşlanmasına olanak sağlayan C eksen fonksiyonu ile donatılan makinede; Heidenhain 640 veya Fanuc 31i kontrol sistemleri kullanılmaktadır.

Sürtünmesiz ve aşınmasız hidrostatik kızak sistemi ile yüksek kaliteli yüzey gibi üstün özellikler barındıran Kellenberger 1000 CNC Silindirik Taşlama Tezgâhları; Unitec Makina güvencesiyle Türk sanayicisinin hizmetine sunulmaktadır. “Hassas teknoloji” uzmanı Unitec Makina; 2008 yılından beri dünyanın en iyi metal işleme markalarını Türk sanayicisiyle buluşturmaktadır.  

Kellenberger 1000 CNC Silindirik Taşlama Tezgâhının teknik özellikleri

Taşlama - Aşındırma

İç çap taşlamada yeni standart: Kellenberger Voumard 1000

Yayın tarihi:

on

Dünya çapında tanınan ve tercih edilen taşlama tezgahlarıyla Hardinge, küresel ölçekli bir üretici. Markanın en yeni ürünü Kellenberger Voumard 1000, teknolojik inovasyon ve uzun yıllara dayanan tecrübenin adeta muhteşem bir birleşimi. Kendini “Hassas teknoloji uzmanı” olarak tanımlayan Unitec Makine, bu yeni teknolojiyi Türk pazarına gururla sunuyor.

Bir asrı aşan geçmişiyle metal işleme sektörünün dünyaca tanınan ve tercih edilen markası Hardinge, sektöre yenilik ve dinamizm getirmeye devam ediyor. Firma, iç çap taşlamada yeni bir standart belirleyecek olan Kellenberger Voumard 1000 iç taşlama makinesinin lansmanını gerçekleştirdi. 

Yenilikçi sistem, en zorlu uygulamalarda hassasiyeti ve verimliliği artırıyor. Sağlam zemin, tüm eksenlerde hidrostatik kılavuzlar ve kontrollerde, yeni kullanıcı arayüzleri; en güç koşullarda dahi etkili sonuçlar vaat ediyor. En geniş taşlama işlemleri aralığında neredeyse sonsuz yapılandırma seçenekleriyle Voumard 1000, mükemmel bir fiyat/performans tablosu ortaya koyuyor.

Voumard 1000’in öne çıkan özellikleri

  • Yenilikçi HYDROLIN Hidrostatik Kızak Teknolojisi
  • Hidrostatik Eksen Kızakları
  • Termodinamik lineer motor
  • İki Lineer ve İki Döner Eksenli Yeni Kinematik Makine Tasarımı
  • Mikron altı aralıkta konumlandırmayla iki eksen ucunda indirgeme
  • Blue Solution Fanuc31i kontrolü (CAM işlevselliği için Black Solution da kullanılabilir)

İç çap taşlamada göz alıcı yeni bir çözüm sunan Voumard 1000, Unitec Makina güvencesiyle Türk sanayicisinin hizmetine sunulmaktadır. “Hassas teknoloji” uzmanı Unitec Makina; 2008 yılından bu yana dünyanın en iyi metal işleme markalarını Türk sanayicisiyle buluşturmaktadır. 

Devamını oku

Taşlama - Aşındırma

Studer CNC Silindirik Taşlama Tezgâhları portföyü

Yayın tarihi:

on

Yeni favorit, S33 ve S31 tezgâhları ile Studer, CNC silindirik taşlama tezgâhları ürün portföyünü tamamlamıştır.

Studer ürün portföyünde genel taşlama işleriniz için giriş seviyesi tezgâhlardan, kompleks parçalarınızın taşlanmasında kullanılan üst seviye tezgâhlara kadar, en küçük parçalarınızdan, en uzun parçalarınıza kadar, az ya da çok adetli işlerinize uygun tezgâhlar bulunmaktadır. Studer iki punta arası taşlama mesafesi 400, 650, 1000 ve 1600mm ile punta yüksekliği 175, 225 ve 275mm olan tezgâh çeşitlerini 5 üniversal tezgâhta müşterilerine sunmaktadır. 

favoritCNC – Genel taşlama işleriniz için en ekonomik tezgâh

favoritCNC silindirik taşlama tezgâhı orta ölçekli ve az ya da çok adetli parçalarınızın yüksek hassasiyette taşlanması için üretilmiş bir tezgâhtır. 650 ve 1000mm boy taşlama, 175mm punta yüksekliği ve 120 kg’a kadar parça taşlayabilme özelliği ile her türlü standart taşlama işleriniz için çok uygundur. Tezgâhta bulunan Granitan® S103 tezgâh gövdesi, yarı otomatik balans sistemi, işlem içi çap ölçüm sistemi, boy tamamlayıcı prob ve titreşim algılayıcı sistem ile en kısa ayar süreleri ile en yüksek hassasiyette parçalarınızı taşlayabilirsiniz.

favorit – Genel taşlama işleriniz için yeni en çok satan tezgâh

Yeni favorit CNC silindirik taşlama tezgâhı 400mm’den 1600mm’ye kadar farklı boy seçenekleri ile 350mm çap’a kadar iç ve dış taşlama operasyonlarınızı yüksek hassasiyette yapabileceğiniz bir tezgâhtır. Pictogramming yazılımı sayesinde şekilleri kullanarak çok hızlı bir şekilde taşlama programı yapabilirsiniz. Tezgâhta bulunan Granitan® S103 tezgâh gövdesi, boy tamamlayıcı prob, yarı otomatik balans sistemi; işlem içi ölçüm sistemi ile en hassas taşlama işlerinizi en iyi ayar süreleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

S33 – Özel taşlama işleriniz için en uygun tezgâh

S33 CNC silindirik taşlama tezgâhı; küçük ve orta ölçekli parçalarınızdaki iç çap, dış çap; konik alın taşlama operasyonlarını tek bağlamada yapabilen; 350mm çapta 400 / 650 / 1000 / 1600 mm olarak 4 farklı boy seçeneği olan üniversal bir taşlama tezgâhıdır. Granitan® S103 tezgâh gövdesi ile 2 dış taşlama motor iş mili takılabilen tezgâh yapısı sayesinde en kompleks parçalarınızı taşlayabilirsiniz.

S31 – Panç taşlama işleriniz için en uygun tezgâh

S31 CNC silindirik taşlama tezgâhı 350mm çapta ve 400 / 650 / 1000 / 1600mm boy seçenekleri ile mak. 150kg’a kadar tüm kompleks taşlama işleriniz için üretilmiş bir tezgâhtır. Tezgâhta bulunan 0.00005° hassasiyetteki B ekseni ve yüksek hassasiyetteki C ekseni ile parçalarınızdaki tüm açılardaki iç ve dış konikleri taşlayabilir, panç; poligon gibi silindirik olmayan parçalarınızı da çok yüksek profil hassasiyetleri ile taşlayabilirsiniz.

S41 – Büyük kompleks parçalar için en uygun tezgâh

S41 CNC silindirik taşlama tezgâhı 1000/1600mm taşlama boyu ve 225/275mm punta yüksekliği ile 250kg’a kadar parça bağlama kapasitesi sayesinde büyük ölçüdeki parçalarınızın yüksek hassasiyette taşlanması için üretilmiştir. Studer’e patentli StuderGuide® kızak sistemi; lineer motor ile çalışan eksen yapısı; “direct-drive” teknolojisine sahip hassas ve hızlı B ekseni ve çoklu taş konfigürasyonu ile en sofistike parçalarınızın en hassas şekilde taşlanması için üretilmiştir.

Bilgi için: Atilla Aydın, Atilla.aydin@studer.com 

Devamını oku

Taşlama - Aşındırma

Maksimum sürüş eğlencesi için JUNKER Lean Selection

Yayın tarihi:

on

Triumph, motosiklet tutkunlarının arasında iyi bilinen bir isim. Motosikletlerin güvenilirliği ve kalıcı değeri yüksek kaliteli üretimleri sayesindedir. Triumph, Kam millerini taşlamak için JUNKER Lean Selection cam yüksek hızlı taşlama makinesini kullanıyor.

İngiltere’deki Triumph Motorcycles Ltd.’de üretim mühendisi olan Jack Sellers şunu ifade ediyor: “Güncel en popüler motosiklet modellerimiz Modern Classic Line modelleri – örneğin, Thruxton veya Bonneville”. Modern Classics Line, yeni motosikletlerini güncel teknoloji ve zamansız bir tasarım ile sunuyor. Böylelikle bu klasik-bisiklet güvenilir bir yol arkadaşıdır: Her dönüşün arkasında bir maceranın gizlendiği yollarda ve yanı sıra keyifli sürüşlerde, sürücünün insan ve makinenin arasındaki sentezin tadını çıkarır. Ayrıca, Triumph Motosiklet 2019 sezon itibariyle FIM Moto2™ yarış serisinin tek motor tedarikçisidir ve uzun yıllara dayanan üst düzey motor imalatındaki tecrübesiyle katkıda bulunuyor.

JUNKER en yüksek kalite gereksinimlerini karşılar

Tahrik için Kam millerinin yüksek kaliteli üretimi kilit rol oynar. Bunu başarmak için Triumph, JUNKER’den grup genelinde dört tane Lean Selection cam makinesi kullanıyor. İngiltere’deki genel merkezinin yanı sıra, Triumph ayrıca Chonburi, Tayland’da da üretim yapıyor.

Lean Selection cam ile yüksek hızlı taşlamada, her iki üretim tesisinde yılda yaklaşık 56.000 motosiklet üreten motosiklet üreticisi iyi deneyimler yaşamıştır.

Jack Sellers şunları belirtiyor: “Bizim için makinelerin güvenilir olması çok önemlidir. Kam millerinin kalitesi, Triumph’un bileşenlerinden beklediği yüksek gereksinimleri sürekli olarak karşılamalıdır. Kanıtlanmış Lean Selection cam sayesinde yüksek kaliteyi kalıcı olarak koruyabiliyoruz.” Ve bu, haftada yedi gün olmak üzere üç vardiya halinde de gerçekleştirilebilir.

Triumph Kam millerinin taşlanması
İşlenmesi bitmiş Kam milinde mükemmel taşlama sonuçları. (Kaynak: JUNKER)

Lean Selection cam makinesi üretimde
Jack Sellers (soldan ikinci) ve Supachai Leerungruang (Üretim Mühendisi, soldan üçüncü) Tayland’daki Lean Selection camın güvenirliğini takdir ediyor. (Kaynak: Triumph)

JUNKER’den Lean Selection cam, esnek üretim gerektiren şirketler için doğru seçimdir. Mevcut taşlama işlemleri silindirik ve silindirik olmayan taşlama içerir. Silindirik, dışbükey, içbükey, çokgen veya eliptik iş parçası geometrilerinin taşlaması mümkündür – gerektiğinde pah veya radius ile. Motosiklet üreticisi için, kamların ve yatakların aynı makinede tek bir bağlama düzeneğinde işlenebilmesi özellikle önemlidir.

Yeni iş parçaları için hızlıca dönüştürülebilir

Triumph esnek üretim söz konusu olduğunda yüksek gereksinimleri beraberinde getiriyor. Parçalardaki teknik iyileştirmeler, taşlama işleminin sürekli olarak yeniden ayarlanması gerektiği anlamına gelir. Lean Selection cam, bu çok çeşitli ve yüksek kaliteli parçaları üretmeyi hızlı ve kolay hale getirir. Küçük seriler, makinenin hızlı bir şekilde dönüştürülebilmesini gerektirir. Bu da kolay kullanımının kendini kanıtladığı yerdir. Jack Sellers, “Lean Selection camda çalışan makine ayarlayıcılarımız, iş parçalarının ve ilgili programın değişimini yapabilir” dedi.

Jack Sellers, olağandışı gereksinimler için hızlı bir destek örneğinden bahsetmeye devam ediyor: “Kam milinde çok küçük içbükey radius taşlıyoruz. İş parçalarından birindeki iş parçası merkezli bir flanş nedeniyle, iş mili gövdesi ile iş parçası arasında çarpışma olmaması için bir çözüm düşünmek zorunda kaldık. Entegre bir döner istasyon ile JUNKER akıllı ve ısmarlama özel bir çözüm sundu.”

Hizmetten son derece memnunuz

JUNKER, yeni makinelerin entegrasyonuna yardımcı oluyor. Triumph çalışanları bir programlama eğitimini aldılar, böylece yeni makine hemen verimli bir şekilde kullanılabilecek. Jack Sellers şunları belirtti: “JUNKER’den gelen eğitmen çok motive olmuş, yetenekliydi ve her şeyi açıkladı. Bu, makineyi hemen iyi anlamamızı sağladı.” Ayrıca Üretim Mühendisi, İngiltere ve Tayland’daki hizmetten de oldukça memnun: “Herhangi bir sorunuz olduğunda, JUNKER hızlı bir şekilde cevap verir ve çözümler önerileri sunar. Genel olarak, JUNKER servisi ile ilgili çok iyi deneyimlerimiz oldu.”

JUNKER Lean Selection cam
Lean Selection cam, tüm parti boyutlarında Kam mili işlemek için ekonomik ve esnek bir makine konseptidir. (Kaynak: JUNKER)

Devamını oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com