Bizimle bağlantı kurun

Yazılımlar

Tek kaynakta çözüm

Yayın tarihi:

on

KISSsoft

  • Makine elemanlarının hesaplanması
  • Mukavemet ve ömür
  • Üretim için 2B ve 3B resim alma

KISSsoft, makine elemanlarını uluslararası standartlara göre boyutlandırmak, optimize ve analiz etmek için kullanılan modüler bir hesaplama programıdır.

Yazılım; tüm standart dişli tiplerini, milleri, yatakları, mil-göbek bağlantılarını, vidaları, yayları vb. kapsar ve tek bir makine elemanından, tüm şanzımanın otomatik boyutlandırılmasına kadar her şeyi ele alır.

KISSsoft, mukavemet hesaplarını hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirir ve emniyet katsayıları ile ömür değerleri dâhil olmak üzere ayrıntılı dokümantasyon sağlar. Tüm standart CAD programlarına tanımlı arayüzler ve FE analizlerine bağlantılar vardır. Tüm makine elemanlarının hesaplanması ve bireysel olarak özelleştirilmiş yazılım paketleri, müşteriye özel çözümler sunar.

KISSsys

  • Esnek
  • Kullanıcı dostu

KISSsys, komple dişli kutusu ve aktarma organlarını modelleyen bir sistem eklentisidir. Tüm dişlileri, milleri ve yatakları aynı anda analiz etmenizi sağlar. KISSsys Sistemi, herhangi bir kinematik düzeni hesaplamak için kullanılabilir. Kendi hesaplama yöntemlerinizi ve tasarımlarınızı uygulamak için entegre programlama dilini de kullanabilirsiniz.

Buna ek olarak, “Dişli kutusu varyant jeneratörü”, otomatik olarak, aynı gerekli aktarma oranı ve performansa sahip ancak farklı sayıda kademeler içeren ve kademeleri boyunca farklı aktarma oranı dağılımı olan, çok sayıda vites kutusu varyantı üretir.

Tasarım optimizasyonu; ömür, gürültü gelişimi, ağırlık, maliyet vb. seçilebilir kriterler kullanılarak yapılmakta ve KISSsys, her türlü alanda uygulama için ideal bir araç haline getirilmektedir.

Mühendislik ve Danışmanlık

  • Uzmanlık ve hasar analizleri

KISSsoft, müşterilerine ürünlerini tasarlarken kişisel destek sunar. Optimum çözümler geliştirmek ve uzman raporlarını hazırlamak, müşterilere gerekli ürünle verimli bir şekilde hizmet vermede önemli bir rol oynamaktadır.

KISSsoft uzmanları, endüstriyel şanzıman yapımı, araç yapımı, rüzgâr enerjisi, gemi inşası, otomobil ve medikal sektörler, plastik dişli mekanizmalar, vb. gibi çok sayıda uygulama alanında başarılı bir şekilde tamamlanmış projelere dâhil olma yoluyla uzmanlıklarını kazanmıştır.

Bilgi Paylaşımı

  • Standartlar, dernekler, komiteler
  • Her ihtiyaca cevap verecek eğitimler

KISSsoft konu ile ilgili uygulanabilir hesaplama standartlarını (ISO, AGMA, DIN, vb.) içerir ve birçok durumda geliştirme mühendisleri ve müşteriler tarafından sağlanan deneysel değerlere dayanan, sayısız tasarım ve optimizasyon seçeneği sunar.

KISSsoft İsviçre, bir dizi standardizasyon komitesine aktif olarak katılır ve kendi tesislerinde ISO ve VDI toplantılarına düzenli olarak ev sahipliği yapar.

KISSsoft İsviçre, yenilikçi şirketlerden birçok öneri ve fikir alır ve bunları sürekli olarak yazılıma dâhil eder. Bu, KISSsoft’un her zaman en son teknoloji ürünü olduğu anlamına gelir ve kullanıcılarının, küresel olarak uygulanabilir, esnek bir hesaplama aracına erişebilmelerini sağlar. 

KISSsoft’un uzmanları; kullanıcıların en son bilgileri parmaklarının ucunda tuttuğunu garanti etmek için düzenli olarak temel, ileri düzey ve uzman seviyesinde eğitimlerinin yanı sıra web demoları düzenler. Uygun kurslara katılarak, her KISSsoft kullanıcısı sürekli olarak yazılım bilgisini geliştirebilir ve genişletebilir. Ayrıca, şirketlerin özel taleplerine uygun, şirket içi eğitim kursları da yapılır.

“Bilgi Paylaşımı” sloganımıza bağlı olarak, her yıl genel merkezimizde bir KISSsoft Kullanıcı Toplantısı düzenliyoruz.

Komple Dişli Çözümleri

  • Gleason ve KISSsoft
  • GEMS® Bond

Dişli üretim makinelerinde pazar lideri olan Gleason Corporation ile güçlerimizi birleştirerek, müşterilerimize çok yönlü bir paket sunabiliyoruz.

Bu, tek bileşenli elemanların yanı sıra komple vites kutuları için KISSsoft İsviçre’nin tasarım ve analiz yazılımı ile her türlü dişli tipi için Gleason Corporation’dan üretim donanımını içerir.

İş birlikçi gelişmeler için büyük bir potansiyel ile iki şirket birbirini mükemmel bir şekilde tamamlar. 

“İki yazılım çözümü – tek bir hedef” sloganı doğrultusunda, son zamanlarda dişli tasarım verilerini birbirine aktaran, KISSsys ve GEMS® Gleason arasında bir arayüz oluşturuldu.

Bu yenilik; mukavemeti, gürültüsü ve verimliliği açısından tüm gereksinimleri karşılayan, son derece optimize edilmiş bir genel sistem yaratmak için her iki sistemin gücünü birleştirir. 

Diğer bir avantajı, dişli kutusu / aktarma organı tasarımının, tüm imalat ve üretim hususları dikkate alınarak dişli tasarımı ile bir araya getirilmesidir.

Arayüzü test etmek isterseniz, info@onplus.com.tr  veya kisssoft@onplus.com.tr adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
Yorum bırak

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılımlar

Hexagon dünyanın ilk tamamen otonom karayolu trenlerini donatıyor

Yayın tarihi:

on

Yazan

MinRes-HEXAGON-OTONOM-TREN

Sensör, yazılım ve otonom teknolojileri bir araya getirerek dijital gerçeklik çözümlerinde küresel öncülerden biri olan Hexagon AB, zenginleştirilmiş madenciliğin önde gelen şirketlerinden biri olan Mineral Resources (MinRes) ile Avustralya’da güvenlik, üretkenlik ve sürdürülebilirliği dönüştürecek önemli bir anlaşma yaptığını duyurdu. Hexagon, MinRes için tamamen otonom karayolu trenlerinden oluşan 120 adetlik bir filoya otonom taşıma çözümleri sağlayacak.

Batı Avustralya’nın Pilbara bölgesindeki MinRes Onslow Iron projesine tam kapsamlı, araçtan bağımsız ve dünyada bir ilk olan tamamen otonom karayolu trenleriyle eklenecek insansız ve otonom sistemler, tedarik zincirinin önemli bir parçasını oluşturacak.

Otonom birlik sisteminin merkezinde, karayolu tren taşımacılığında araç hareketini düzenlemek için kullanılan drive-by-wire teknolojisini otonom bir yönetim sistemiyle entegre eden Hexagon otonom çözümler kümesi yer alıyor.

Anlaşmayla ilgili konuşan Hexagon Başkanı ve CEO’su Paolo Guglielmini, “Hexagon’da otonomiyi dünyamızı büyük ölçüde iyileş- tirmenin bir yolu olarak görüyoruz. Bugün MinRes ile yaptığımız anlaşma, off-road taşımacılık faaliyetlerinin daha güvenli, daha sürdürülebilir ve daha üretken olmasını sağlayacak. Benzer çözümlerin tarım ve ağır sanayi gibi diğer karayolu pazarlarında nasıl uygulanabileceğini görmek beni heyecanlandırıyor” dedi.

MinRes İcra Kurulu Başkanı Mike Grey ise “Onslow Iron’ın cevher taşımacılığına yönelik güvenli, verimli ve tozsuz çözümünün önemli bir parçası olacak dünyanın ilk otonom karayolu tren filosunu teslim etmek üzere Hexagon ile yaptığımız anlaşmayı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Sürücü yorgunluğu riskini ortadan kaldıracak otomasyon, ayrıca işletme maliyetlerini düşürecek ve yakıt kullanımı ile emisyonları azaltacak. Bu araçların dünya genelinde madenciliği dönüştürmesi için muazzam bir potansiyel var” açıklamasında bulundu.

Devamını oku

Yazılımlar

David Brown Santasalo, Avustralya’daki ilk GearWatch izleme sistemini kurdu

Yayın tarihi:

on

Yazan

[voiserPlayer]

Dişli sistemlerinin küresel öncülerinden David Brown Santasalo, durum izleme sistemi GearWatch’ı Batı Avustralya’daki bir açık konveyöre kurduğunu duyurdu. Bu ünite, Avustralya’da kurulan ilk GearWatch sistemi oldu.

Dişli kutusundaki yağda kirletici maddelerin belirtilerini tespit ettikten sonra David Brown Santasalo’ya başvuran bir firma, GearWatch durum izleme sisteminin yetenekleri hakkında bilgi aldıktan sonra, belirli gereksinimleri karşıladığını görerek uzman ekibe daha fazla bilgi için başvurdu.

Kullanıcı David Brown Santasalo’nun rehberliğiyle, yağlarının sağlığını sürekli olarak izlenmesini ve yağ partikülü sayımı yoluyla aşınmanın erken tespitini sağlayacak GearWatch Yağ Analiz ünitesini seçti. David Brown Santasalo’nun saha servis ekibi sistemin 8 kilometre uzunluğundaki kara konveyörüne kurulumunu desteklemek için maden sahasına gitti.

Müşterinin müteahhit ekibiyle iş birliği içinde gerçekleştirilen kurulumda teknik destek, David Brown Santasalo Kıdemli Uzmanı tarafından Finlandiya’dan sağlandı. Kullanıcı, şu an tamamen operasyonel durumda olan GearWatch sistemiyle ilgili ileriye dönük olarak herhangi bir desteğe ihtiyaç duyduğunda, Finlandiya’daki David Brown Santasalo mühendisleriyle doğrudan iletişime geçecek. Ayrıca, sistem parametrelerini kendi gereksinimlerine göre özelleştirebilecek.

Yağı sürekli olarak izlemek üzere tasarlanan gelişmiş ve uzman sistem, dişli ve rulmanların erken aşamadaki hasarını tespit etmek için aşınma süreci hakkında net bilgi ve eğilimler sağlıyor. Kullanıcı, GearWatch müşteri portalından tek bir tıklamayla bilgilerine 7/24 erişebiliyor.

Devamını oku

Yazılımlar

Farklı bir uygulama: Ultra hafif helikopter aktarma organlarının geliştirilmesi

Yayın tarihi:

on

Yazan

GWJ’nin hesaplama çözümleri, yenilikçi CoAX 2D ultra hafif helikopterin aktarma organlarının geliştirilmesinde önemli bir rol üstlenmiştir.

Benzersiz bir fikir ve ultra hafif uçuşa duyulan büyük bir tutku projeyi gündeme getirdi.

Her şey kendi hava sporları uçağını geliştirme vizyonuyla başladı. CoaAX 2D Eylül 2014’te uzun bir geliştirme sürecinin sonucu olarak ilk kez kamuoyuna duyuruldu. Nisan 2017’de ilk Alman ULH tip sertifikasını aldı ve artık resmi olarak Almanya‘da ve izin verilen diğer uluslararası hava trafiğinde uçuş yapma hakkını elde etti.

Koaksiyel rotor seçeneğine sahip iki kişilik ultra hafif helikopter 7 metreden biraz uzun ve 3 metrenin biraz altında yüksekliğe sahip. Koaksiyel rotorlu hava araçları kuyruk pervanesi yerine farklı yönde dönen ikinci bir rotor aracılığıyla dengeyi sağlar. Sadece 283 kilogram ağırlığında olan CoAX 2D; 125 beygir gücünde 6 silindirli bir motorla çalışıyor. Maksimum uçuş hızı 170 km/saattir.

CoAX 2D, Almanya’da iki orta ölçekli şirket olan Dreiling Maschinenbau GmbH ve EDM Aerotec GmbH tarafından gerçekleştirildi. Dreiling uzun yıllardan beri GWJ’nin yazılımlarını güvenle kullanmaktadır. Almanya‘nın Braunschweig kentinde hesaplama uzmanı GWJ Technology GmbH, makine mühendisliği uygulamalarında hesaplama ve yazılım geliştirme konusunda 25 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Geliştirme sürecini kısaltmak için SystemManager yazılımı kullanıldı

Dişli kutularının tasarımı ve optimizasyonunda tasarımcılar yüksek taleplerle karşı karşıya kalır. Özellikle güç dağılımlı çok kademeli redüktörler karmaşık bir sistemdir. Tüm münferit bileşenler için hesaplama uzun zaman alır ve yapılandırılmış bir prosedür gerektirir. Farklı yük durumları veya bir yük spektrumu dikkate alınacaksa, hesaplama kapsamı daha da artar. Dreiling CoAX 2D’yi geliştirirken hesaplama sürecini kolaylaştırmak için bir sistem hesaplamasının avantajlarından yararlandı ve eAssistant-SystemManager’ı kullandı. Bu sayede aynı zamanda hesaplamalarda yüksek güvenilirlikle birlikte geliştirme süresi de kısaltıldı. SystemManager, makine elemanlarından oluşan tüm sistemlerin hızlı bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Web tabanlı yazılım eAssistant’ın hesaplama modülleri için bir sistem eklentisi olarak hizmet vermektedir. Alternatif olarak, çevrimdışı eş değeri olan TBK dişli hesaplama yazılımı ile de çalışabilir. Helikopterin geliştirilmesi sürecinde, rotor direği ve özel kaplinden oluşan tüm aktarma organları SystemManager’da modellendi ve hesaplandı. Hesaplama, dişlilerin yanı sıra millerin ve rulmanların boyutlandırılmasını ve optimizasyonunu da içeriyordu. Bu amaçla, SystemManager’da tek tek veya bir yük spektrumu olarak belirtilebilen çeşitli yük durumları gerçekleştirilmiştir.

Rotorun eş eksenli tasarımı nedeniyle, mil sistemi iç içe geçen, ters yönde dönen, çoklu rulmanlı eş eksenli millerden oluşmaktadır. Gövde, dönel simetrik elemanlar ile modellenmiştir. Belirlenen gövde deformasyonları, gövdenin FEM analizi ile çok iyi bir uyum göstermiştir. 

Dişlilerin üretiminde GearEngineer yazılımı kullanıldı

Rotor sisteminin ters yönde tahriki, bir konik dişli ile sağlanır. Konik dişlilerin makro geometri ve yük kapasitesi açısından tasarımı, SystemManager üzerinde ve arka planda eAssistant ile spiral konik dişli modülü üzerinden gerçekleştirilmiştir. 

Konik dişlilerin seri üretimi geleneksel olarak modül freze çakısı ile üniversal freze tezgahlarında yapılmaktadır. Ancak prototipler için spiral konik dişlilerin, üniversal çok eksenli işleme merkezlerinde 5 eksenli eş zamanlı frezeleme ile üretilmesi kararlaştırıldı. Bu amaçla, dişlilerin gerçek 3D geometrisini hesaplayan bir yazılım olan Gear-Engineer kullanılarak; bir temas alanı optimizasyonu gerçekleştirildi ve diş eğrisinin mikro geometrisi belirlendi. Bu ön çalışma 5 eksenli frezeleme kullanarak universal çok eksenli işleme merkezlerinde silindirik ve konik dişlilerin üretimi için başlangıç noktası oluşturdu. Gear-Engineer ile hesaplama; örneğin bir Klingelnberg konik dişli açma tezgahındaki üretime benzer, sanal bir konik dişli açma yöntemi kullanılarak kinematik bir üretim simülasyonuna dayanarak yapılmaktadır. Bu yaklaşım ayrıca, konik dişlilerin diş profilinin bir evolvent değil, bir oktoid olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak; gerçek bir 3D diş formu geometrisi ve böylece geleneksel olarak üretilen konik dişlilerle karşılaştırılabilir mukavemet ve benzer çalışma davranışı elde edilmiş olur. Bu sayede konik dişliler, 5 eksenli frezeleme ile üretilebilecek ve konik dişli açma tezgahlarında da seri üretimi mümkün olacak şekilde tasarlanmıştır.

Uzman ellerden size

GWJ Technology GmbH, makine mühendisliğinde çeşitli standart hesaplama yazılımlarının yanında teknik satış süreçlerinin optimizasyonu için kullanılabilen CAD verilerine sahip müşteriye özel hesaplama ve görsel ürün/ürün grupları seçim araçlarına da odaklanmaktadır. Bunlar basit makine elemanları için standart yazılımlardan, çok milli komple sistemlere veya 5 eksenli CNC işlemleri için gerçek 3D-diş formu geometrilerine yönelik özel dişli yazılımına kadar uzanmaktadır. Amaç, yakın iş birliği içinde ve verimli teknolojileri kullanarak müşterilere yeni rekabet avantajlarını sağlayabilmek için en iyi şekilde destek olmaktır. Uzmanlık, yüksek kalite standartları ve en yüksek müşteri memnuniyeti için mükemmel hizmet, şirket felsefesinin temel taşlarıdır.

Bizimle irtibata geçin

Son 20 yılın bu başarısını bu yıl kullanıcılarımızla birlikte kutlamak istiyoruz ve eAssistant’ın 3D-CAD eklentisi ile birlikte 12 aylık kullanımı için size özel bir yıl dönümü teklifimiz var! 

Ayrıca bu pakete çok uygun fiyatlarla SystemManager yazılımını da eklemek mümkün.

Daha kapsamlı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz

Türkiye Temsilcisi: KAPEM Endüstriyel Danışmanlık ve Dış Tic. Ltd. Şti.-İstanbul

Tel: 0216-225 84 58; GSM: 0532-311 48 59

www.kapem.com; info@kapem.com

Devamını oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com