Bizimle bağlantı kurun

Dişli Makinaları

Tasarım sürecinden bitmiş ürüne: Gleason EMO 2019 standında

Yayın tarihi:

on

Bu yılki EMO fuarında Gleason silindirik ve konik dişliler için yeni tasarım, üretim ve ölçme teknolojilerini geniş bir yelpazede sergileyecek. Fuarda öne çıkan ürünler arasında dünyada ilk entegre çakı bileme üniteli Power Skiving tezgahı, yeni Pah Kırmalı Azdırma (Chamfer Hobbing) teknolojisi, Kapalı Döngü sistemle dişlilerde finiş operasyonları, yeni Dişli Honlama tezgahları ve son sürüm KISSsoft Dişli Kutusu Tasarım Yazılımı bulunmaktadır.

KISSsoft ile Dişli Tasarımı ve Şanzıman Simülasyonu

Pazar lideri olarak KISSsoft 2019 sürümünde çok sayıda yeni özellik barındıracak: Sistem düzeyinde konsept tasarım yapmayı sağlayan yeni “KISSdesignTM” programlar arasında yer alıyor. Ayrıca SKF ve KISSsoft işbirliğiyle dişli geliştirme sürecini basitleştirmek için yeni bir arayüz tasarladı. Bu arayüz mühendislerin SKF bulut veritabanına direkt bağlantıyla son rulman verilerini kullanarak hesaplama yapmalarını sağlayacak. Power Skiving prosesiyle üretilebilirlik artık KISSsoft’da değerlendirilebilecek. İş parçası ve kesici takım verilerine ait özel bir rapor oluşturduktan sonra, bu rapor gerektiğinde Gleason’a aktarılabilecek ve tasarımcı ile takım tedarikçisi arasında veri alışverişini çok daha kolay ve daha az hataya açık hale getirecek.

GEMS® ve KISSsoft arasındaki arayüz, iki yazılım paketi arasında dişli ve sistem bilgisi alışverişini sağlıyor. Bu, kullanıcının tasarım ve üretim yazılımı arasında bir Kapalı Döngü Sistem ile her tür spiral ve hipoid konik dişliyi gerçekçi bir şekilde değerlendirmesini ve optimize etmesini sağlayacak.

Genesis® Dişli Azdırma Tezgahları ailesinin en sonuncu üyesi, en yeni teknolojiyi yeni geliştirilen Pah Kırmalı Azdırma ile birleştirerek, takım başına maliyeti en aza indirirken, müşteri ihtiyaçlarına göre hassas pahlar üretiyor. Gleason ayrıca manuel veri girişini azaltacak ve giriş hatalarını en aza indirecek, takım ömrünün sonuna kadar takım bilgilerininin her yönünü tedarikçiden tezgaha ve bilemeye kadar izleyen takım ve tezgah iş akışlarının kesintisiz entegrasyonunu canlı olarak gösterecek.

Dünyada ilk: Entegre Takım Bilemeli Power Skiving

300PS Power Skiving Tezgahı, silindirik iç ve dış dişlilerin ısıl işlem öncesi veya sonrası işlenmesi için çok uygundur. 300PS artık EMO fuarında tanıtılacak yepyeni bir özelliğe sahip: Düz ve helisel kesici takımlar için entegre takım bileme, sürekli takım değiştirmeye gerek kalmadan yüksek kalitede dişli üretimi yapılmasını sağlarken, takım maliyetini ve envanterini de büyük ölçüde azaltır. 300PS Kapalı Döngü Sisteme de hazırdır: Sorunsuz veri aktarımı ve otomatik düzeltmeler için Gleason GMS® Dişli Ölçüm Sistemleriyle doğrudan bağlantı kurabilir.

Genesis 260GX Dişli Taşlama Tezgahı ile kapalı döngü, yüksek hassasiyet ve mükemmel yüzey kalitesi 

GX Serisi Dişli Taşlama Tezgahları, yüksek verimli, yüksek kaliteli ortamlardaki müşteriler için idealdir; maksimum verimi minimum atıl zaman ve kurulum süreleriyle birleştirir. GX serisi, twist kontrolü ve pürüssüz ve parlak taşlaması, entegre otomasyon ve yazılım yönlendirmeli takım ayarlaması gibi özelliklerle dişli finiş işlemlerini yeni bir seviyeye taşımaktadır. Tezgah Kapalı Döngü Sisteme hazır olarak gelir: Hızlı, güvenilir, otomatik veri aktarımı ve düzeltmeleri için doğrudan Lazer Teknolojili Gleason GRSL Dişli Yuvarlanma Test Sistemiyle doğrudan bağlantı kurabilir.

260HMS Dişli Honlama Tezgahı ile Kombine Honlama ve Süper Finiş 

Daha önce Faessler dişli honlama tezgahları, geniş bir yelpazedeki dişli sert finiş uygulamaları için evrensel bir çözüm olan 260HMS Dişli Honlama Tezgahı da dahil olmak üzere, artık Gleason ailesinin bir parçası olmuştur. Kombine Honlama özelliği, iki senkronize dişlinin – tipik eDrive güç aktarımındaki kademeli pinyonlar veya bir mil üzerindeki iki dişlinin – tek bir kurulumda istikamet ve profil modifikasyonu olsun veya olmasın honlanmasını sağlar. Kombine Honlama, aynı zamanda mükemmel yüzey kalitesini elde etmek için tek bir kurulumda farklı aşındırıcıların gücünü birleştirerek dişlilerin Süper Finişi için de kullanılabilir. 260HMS ile Gleason, takımlama ve tamamen entegre otomasyon dahil olmak üzere son derece ekonomik, kaliteli bir sert son işlem sistemi sağlar.

 

300GMSL Multi-Sensor Teknolojisi ile dişli gürültüsü tespiti ve analizi

En yeni 300GMSL Dişli Ölçüm Sistemi; silindirik ve konik dişliler için standart problu ölçme yöntemlerini diş yanak formunun temassız lazer taramasının gücü ile birleştiriyor. Lazer taraması ve ilgili 3D grafiklerin CAD arayüzü ile entegrasyonu; bu tezgah platformu için hem işlevselliği hem de uygulama alanını önemli ölçüde genişletmekte ve eksiksiz dişli analizi ve geliştirme için ideal kılmaktadır. Proses değişkenlerinin daha eksiksiz bir analizine ulaşmak; yüksek çözünürlüklü topografik yüzey haritalama özelliği ile çok daha kolay hale gelir. Dişli gürültüsünün tespiti ve analizi için yeni bir aparat seti 300GMSL’yi günümüzün eDrive şanzımanlarında bu kritik faktörü ele almak için ideal bir çözüm haline getirmektedir. 300GMSL Gleason sert işlem tezgahlarıyla entegre çalışmak için Kapalı Döngü Sisteme hazırdır.

Lazer Teknolojili GRSL Çift Yanak Dişli Yuvarlanma Test Sistemi ile 100% dişli kontrolü 

Lazer Teknolojisine sahip yeni GRSL Dişli Yuvarlanma Test Sistemi; dişli ölçümünde devrim yaratmakta ve yüksek hız; yüksek üretim hacimli testlerin gerekli olduğu yerlerde verimlilik için yeni bir standart belirlemektedir. Bu kompakt dişli kontrol ünitesi hem çift yanak yuvarlanma testi hem de tüm dişlerde birkaç saniye içerisinde analitik indeks ve evolvent ölçüm yapılmasını sağlar. GRSL; tek başına veya tamamen entegre otomatik bir çözüm olarak kullanılabilir. Gerçek zamanlı analitik ve proses eğilim analizi üretim sırasında açıkça görülür ve Gleason tezgahlarında otomatik Kapalı Döngü düzeltmelerine izin verir. Kullanıcılar ayrıca parçaları kusurlarına göre de sıralayabilirler; böylece yeniden işleme alınacak veya hurda dişliler karakteristik olarak izlenir.

Yeni Fikstür Çözümleri 

Gleason iki yeni fikstür ürünü sunacak: Yeni nesil genişleyen ve daralan Hidrolik Üretim Malafaları; her tür silindirik dişlilere ve bazı konik dişlilere yönelik delikten ve dış çaptan bağlama uygulamaları için birçok avantaj sunar. Yeni Modüler Standart Parça Tutucular; Gleason’ın en son hızlı değiştirilebilir parça tutucu çözümlerinin performans avantajlarını standart; değiştirilebilir modüler sisteme taşır. Çapı 18 ila 100 mm arasında değişen silindirik dişli delik çapları için mevcuttur ve her türlü Gleason ve diğer dişli tezgahı üreticisinin makinelerine kolayca uygulanabilir.

Arttırılmış Performans için Gleason Elmas Bileme Takımları

Gleason elmas bileme takımları; farklı üreticilerin tezgahlarında da performansı arttırır. Bu elmas kaplamalı takımlar; takım ömrünü uzatmak ve en yüksek hassasiyeti sağlamak için birçok kez tekrar kaplanabilir. Elmas kaplama teknolojisinde 30’dan fazla yıllık deneyime sahip Gleason, parlak yüzeyler veya asimetrik dişliler için çözümler de dahil olmak üzere pazardaki her dişli ile ilgili bileme çözümünü sunabilir. Takımlar, 4.0 takım yönetimi ortamlarına entegre etmek için RFID; barkod veya QR teknolojisi ile donatılabilir.

Yenilikçi servis hizmetleri

Gleason, aşağıdakiler de dahil olmak üzere servis konusunda bir dizi yeni hizmet sunuyor: Gleason SPN Programı (Safety-Productivity-Networking: Güvenlik-Verimlilik-Ağ İletişimi); eski Siemens 840D pl’nin ve birçok Gleason Ölçüm Tezgah modellerinin yeniden kontrolüne alternatif olan basit ve ekonomik bir saha hizmetidir. SPN Upgrade ile; tezgah sahipleri güncellenmiş virüs ve bilgisayar korsanı korumasıyla sistem güvenliğini yeniden kazanır; yedek parça kullanılabilirliğini güvence altına alır ve kontrolün işlevlerini eski özelliklerinin ötesine genişletir. Gleason Fingerprint; tezgah sorunlarını tanılar ve kurulumun aksama süresini potansiyel olarak önler. Fuarda Gleason; bulut ve kullanıcı bilgisayarındaki uygulamalar aracılığıyla çeşitli müşteri gereksinimlerini karşılayan kabiliyetlerini de sergileyecek.

Takımdan Makineye iletişim; takım yönetimini akıllı hale getirir; manuel veri girişini azaltır ve giriş hatalarını en aza indirir. Takım ömrünün sonuna kadar takım bilgilerinin her yönünü tedarikçiden makineye ve bilemeye takip eden veri ve yöntemler sağlar. Yeni Gleason Academy platformu; teorik eğitim sınıfları ve öğretici stilde operatör eğitimi de dahil olmak üzere sürekli olarak büyümektedir. Eğitmenlerimiz size seyahat etmeden eğitim almanın; ilgili masraf ve zaman kaybı olmaksızın ne kadar kolay olduğunu göstereceklerdir.

Devamını oku
Yorum bırak

Bir Cevap Yazın

Dişli Makinaları

Takım tezgahlarındaki dijital destek sistemleriyle daha fazla verimlilik

Yayın tarihi:

on

Yazan

[voiserPlayer]

Özel alanda dijital yardım ve iletişim sistemleri vazgeçilmez bir hale geliyor. Profesyonel bir ortamda hatta ofis dışında bile, destek sistemleri giderek daha fazla eşit statü kazanıyor. Bir takım tezgahı üreticisi olan UNITED GRINDING Group, müşterilerinin işini kolaylaştırmanın yanı sıra zamandan ve paradan tasarruf sağlayan dijital ürünler sunuyor.

Endüstriyel bir tesiste makineler üzerinde çalışmayı kolaylaştıran nedir? Bir makine operatörünün cevabı, “Makine durduğunda hızlı ve kolay bir şekilde yardım alabilmem” olabilir. Bir bakım çalışanı, “Yaklaşan tüm bakım görevlerinin genel görünümüne sahibim ve böylece artık önemli programları kaçırmıyorum” diyebilir. Üretim müdürünün cevabı ise, “Yoldayken de üretimdeki tüm makinelerin çalışıp çalışmadığını görebiliyorum” olabilir.

Farklı kullanıcı gruplarının modern üretimden farklı talepleri vardır. Dünyanın önde gelen takım tezgahı üreticilerinden biri olan UNITED GRINDING Group, çeşitli kullanıcı gruplarının işlerini kolaylaştıran dijital destek sistemleri sunar:

Uzaktan servis

Uzaktan servis, örneğin makinenin arızası durumunda karmaşık olmayan ve hızlı bir yardım sunar. Kullanıcılar bir düğmeye basarak hızlı ve karmaşık olmayan bir şekilde yardım talep edebilir. Bu servis talebi, müşteri tarafından bir akıllı telefon, ilgili Dijital Çözümler Uygulaması veya Müşteri Kokpiti aracılığıyla gönderilebilir. Modern C.O.R.E. teknolojisi ile donatılmış bir makinede, bu artık doğrudan makine üzerinde bile mümkündür. Ayrıca, C.O.R.E. panelindeki entegre kamera aracılığıyla bir video konferans da gerçekleştirilebilir. Bu da servis desteğinin sağladığı faydayı önemli ölçüde artırır. Beyaz tahta işlevi de çizimler, resimler ya da belgeler üzerindeki notların paylaşılmasını kolaylaştırır. Bu şekilde, Müşteri hizmetleri ekibi uzaktan yardımcı olabilir, zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

Servis monitörü

Mevcut makinenin çalışma saatlerine göre tüm önemli bakım görevlerini net bir şekilde görüntüleyen servis monitörü, bakımdan sorumlu olanları rahatlatır. Servis kokpiti, bağlı birden fazla makinenin bakım son tarihlerini merkezi olarak yönetmek, izlemek ve belgelemek için bile kullanılabilir. Yalnızca gerekli bakım işleri görüntülenir. Böylece gereksiz işlerden kaçınılmış olur. Öte yandan, bir makinenin sorunsuz çalışmasını sağlayan gerekli işler de unutulmuyor ve bu optimum bakım ve özen sayesinde makinenin kullanılabilirliği ve çalışma ömrü artar; bu da üretkenlik üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Üretim monitörü

Üretim yöneticileri, üretim monitörünü kullanarak makinelerin üretim çıktısını istedikleri zaman izleyebilir. Çalışma ve üretken olmayan süreler, üretim miktarları ve duruş süreleri gibi üretim kıyaslamaları gerçek zamanlı olarak görüntülenir. En son sürüm ayrıca küresel iletişim standardı umati UA4MT’yi (Takım Tezgahları için Evrensel Makine Teknolojisi Arayüzü) de destekler. Dijital çözüm uygulaması sayesinde sadece UNITED GRINDING Group’un makineleri değil, diğer üreticilerin makineleri de her yerden ve her zaman üretim monitörüne kolayca entegre edilebilir. Bu genel bakış, makinelerin üretim ve işletimindeki optimizasyon potansiyelini keşfetmeyi mümkün kılar.

Dijitalleşmenin artan önemi

UNITED GRINDING Digital Solutions™ ürünleri Bologna’da düzenlenen MECSPE 2023 Fuarı’nda ilgili bir kitleye sunuldu. Korona pandemisinin bir sonucu olarak, dijital yardım sistemlerinin genel önemi gözle görülür şekilde arttı. Karantina dönemlerinde müşterilerle iletişim halinde kalmanın ve yardım sağlamanın tek yolu uzaktan çözümlerdi. Bu aşamada, UNITED GRINDING dünya çapında 2.500’den fazla uzaktan dağıtım gerçekleştirdi. Esnek çalışma modellerine ve evden ya da yolda çalışmaya yönelik eğilim de uygulama tabanlı çözümlere olan talebi artırdı. Dijital destek sistemleri halihazırda günlük üretimin vazgeçilmez bir parçası ve talep artmaya devam edecek. Mevcut ürünlerinin işlevlerini sürekli olarak genişleten UNITED GRINDING Group, dijital çözüm yelpazesine sürekli olarak yenilerini ekliyor.

Devamını oku

Dişli Makinaları

İndüksiyon ısıtıcılarıyla, 4.0 teknolojisinde güvenli montaj

Yayın tarihi:

on

Yazan

Hollanda’da 1978 yılında kurulan ve merkezi Vaassen’de bulunan BEGA Special Tools, rulman, dişli ve diğer güç aktarımı bileşenlerinin güvenli ve etkin bir şekilde montajının ve demontajının yapılabilmesi için imalat ve dağıtım yapıyor. İmalatı yapılan takımlar, üretim kalitesini artırıyor ve makinelerde döner parçaların bakımını ve kurulumunu kolaylaştırarak, onların ömrünü uzatıyor. 60 ülkeye ihracat yapan BEGA firmasının ürünleri, rüzgar enerjisinden demiryoluna, madencilikten çeliğe kadar birçok sektördeki MRO ve OEM firmalarında imalat ve bakım departmanlarında kullanılıyor.

Dişlilerin, rulmanların ve diğer makine elemanlarını ısıtılmasında yeni kuşak düşük frekanslı indüksiyon ısıtıcıları kullanılmaya başlandı. Akıllı işlemci teknolojisiyle, gerilimsiz ve izlenebilir ısıtma işlemi daha iyi kontrol edilebiliyor. İşlem, kütük işleviyle kaydedilebiliyor.

Makine elemanlarının yaşam süresini en fazla etkileyen işlem montajın doğru yapılmasıdır. Bu nedenle, kurulumun doğru yapılmasına duyulan gereksinim, özellikle pahalı parçalarda ya da elemanın ulaştırılmasının güç olduğu bölgelerde artmaktadır. Yeni serisiyle BEGA, sanayinin, ısıtma ve montaj üzerinde daha iyi bir kontrol sağlayabilme talebine cevap veriyor. 

İki seri geliştirildi: Temel ve akıllı

Temel seri, mevcut BETEX gamının yerine geçiyor. Bu ısıtıcılar basit bir klavyeyle çalışıyorlar ve tek bir sıcaklık sensörleri var. Isıtma zaman ya da sıcaklık modunda gerçekleştirilebiliyor. Optimum ısıtma ve enerjinin verimli kullanımı akıllı elektronik sistemiyle sağlanıyor.

Akıllı seri, ısıtma işlemi üzerinde daha fazla kontrol gerektiğinde kullanılıyor. Bu serinin, modern, kullanımı kolay dokunmatik ekranı mevcut. Isıtma işlemi grafikte net olarak görüntülenebiliyor. Veriler kaydedebiliyor ve USB bağlantısı yardımıyla dışarıya belge olarak aktarılabiliyor. Çift sıcaklık ölçümüyle (Delta T), sıcaklıktaki gelişim üzerinde tam kontrol sağlanabiliyor.

Geriye operatörün, dişlinin ya da rulmanın hangi sıcaklığa kadar ısıtılacağına karar vermesi kalıyor. Hız burada öne çıkan faktör değil ancak gerilimsiz ısıtma son derece önemli. Bu da hasarı önlüyor.

İndüksiyonla ısıtma, sürdürülebilir bir ısıtma yöntemi olarak, çok fazla enerjinin tüketildiği fırın, yağ banyosu ya da açık ateş gibi eski tekniklerin yerini alıyor. Bu metodlar hava kirliliğine ve güvenlik risklerine neden oluyordu. Bu modern indüksiyon ısıtıcıları ise enerji tüketiminde son derece verimli olmalarıyla ön plana çıkıyor.

Devamını oku

Dişli Makinaları

NSK TL oynak makaralı rulmanları ile rekabet avantajı elde edin

Yayın tarihi:

on

Yazan

 

NSK TL oynak makaralı rulmanları ile rekabet avantajı elde edin

NSK TL serisi oynak makaralı rulmanları dünyanın dört bir yanında farklı kağıt üretim makinesi uygulamalarında aktif şekilde kullanılıyor. Standart ısıl işlem görmüş geleneksel oynak makaralı rulmanlarla karşılaştırıldığında bu gelişmiş ürün, artırılmış iç bilezik mukavemeti, daha uzun hizmet ömrü ve yüksek çalıştırma sıcaklıklarında boyutsal stabilite dahil olmak üzere bir dizi önemli fayda sağlaması nedeniyle gün geçtikçe daha fazla tercih ediliyor.

TL (tough and long life – sağlam ve uzun ömürlü) rulmanlar ilk olarak belirli bir sorunu çözmek adına geliştirildi, özellikle göreceli olarak yüksek sıkı geçme ile kullanıldığında konik delikli oynak makaralı rulmanların iç bileziğinde çatlaklar oluşuyordu. Bu sorun, ısıtılan buharın, kurutucu silindirlerin oyuk jurnallerinden ve rulmanların merkezinden geçtiği Yankee kurutucu ruloları dahil olmak üzere kurutucu silindirlerde ve kalender silindirlerinde görülüyordu. Birbirini takip eden sıcaklık farkları sıkı geçmeyi arttırarak iç bilezik üzerinde muazzam bir çevresel gerilme (çevresel kuvvet) meydana getiriyor ve çatlak oluşumu olasılığını arttırıyordu.

NSK, bu sorunu başarılı bir şekilde çözmek için çevresel gerilime (hoop stress) karşı daha dayanıklı olan bir rulman geliştirmesi gerektiğinin farkındaydı. Bu nedenle şirket, özel bir ısıl işlem yöntemi kullanarak yüzey karbürleme için yeni bir formül uygulanan çeliğe dayanan TL teknik özelliğini oluşturma sürecini başlattı. Metalurji açısından bakıldığında yuvarlanma yolları geleneksel rulman çeliğinden daha sert olmasına karşın çekirdek yumuşak kalıyor. Bu zıtlık, çatlamayı engellemek için gerekli olan darbe dayanıklılığını arttırmakla birlikte rulmanın uzun ömürlü olması için gereken yüzey sertliğini de sağlıyor.

Ölçüm testleri
Bir dizi çatlak ölçüm testinde görüldüğü üzere TL teknik özelliğini karşılayan iç bileziklerin direnç değeri, beynitik çelikten veya standart rulman çeliğinden üretilen iç bileziklerin direnç değerinden daha yüksek. Testlerde iç bileziklere 1800 dev/dk dönüş hızında 2000 kg radyal yükün yanı sıra ölçülen bir çevresel gerilme değeri uygulandı.

Burada; bazıları standart ısıl işlemden ve diğerleri beynit işleminden geçirilen rulman çeliklerinden üretilen bilezikler 400 MPa çevresel gerilme altında ortalama olarak sırasıyla 1 x 107 dönüş ve 7 x 107 dönüş sonrasında çatladı. Buna karşın, TL teknik özelliğini karşılayan çelik, 430 MPa çevresel gerilme altında 3 x 108 dönüş sonrasında bile çatlamadı (2. Görüntü). Aynı zamanda, TL bilezikler boyut stabilizasyon işlemi görmüş karbürlenmiş çelikten yapılan bileziklere kıyasla biraz daha yüksek performans gösterdi.

Bu yüksek performansın bir nedeni, TL teknik özelliğini karşılayan çelikten üretilen ve çatlama testine tabi tutulan iç bileziklerde (ısıl işlem sonrasında) mevcut olan artık gerilimdi. Standart ısıl işlem veya beynit işlem uygulanan rulman çeliklerinden üretilen test parçalarına kıyasla test edilen TL çelik parçalarındaki artık gerilim çok daha yüksekti. Artık gerilim, çevresel gerilimin tersi yönünde uygulanarak bu istenmeyen kuvveti bastırmaya yarar.

Yorulma ömrü testlerinde ise test sonuçlarının Weibull dağılımları (3. Görüntü) karşılaştırıldığında TL serisi rulmanlarının diğer rulman malzemelerine kıyasla çok daha üstün performans gösterdiği görüldü.

TL teknik özelliğinin önemli karakteristiklerinden biri de beynitik çelik veya yüzeyi sertleştirilmiş çelikten üretilen rulmanlarla karşılaştırıldığında yuvarlanma yolunun yüzeyinin daha sert olmasıdır. TL teknik özellikli çeliğin sertliği 710 – 720 HV (60,5 – 61,0 HRc) olarak ölçülmüştür. Bu değer, boyutsal stabilizazyon işlemi görmüş çelik (690 – 700 HV, 59,5 – 60,0 HRc), beynit işlem görmüş çelik (670 – 680 HV, 58,5 – 59,3 HRc) ve boyutsal stabilizasyon işlemi görmüş karbürlenmiş çelikle (680 – 700 HV, 59 – 60 HRc) karşılaştırıldığında daha yüksektir.

NSK’nın özel malzeme ısıl işlem teknolojisi, farklı testlerde de görüldüğü üzere yüksek sıcaklıklarda boyutsal stabiliteyi destekliyor. TL teknik özellikli çelikten üretilen rulmanlarda (150°C rulman sıcaklığında) 10.000 saat geçtikten sonra göz ardı edilebilir bir seviyede boyutsal değişiklik (%0,002) meydana gelmiştir. Bu değer, 130°C’de boyut stabilizasyon işlemi görmüş çeliğe kıyasla daha düşük olduğu gibi standart ısıl işlem görmüş çeliğe oranla çok daha düşüktür.

Kanıtlanmış avantajlar
Sonuç olarak, NSK TL teknik özellikli rulman çeliği %60 daha fazla çevresel gerilim dayanıklılığı sağlarken beynit işlemli rulman çeliğine oranla yorulma ömrü beş kat daha uzundur; standart ısıl işlem görmüş çeliğe oranla ise %180 daha fazla çevresel gerilim dayanıklılığı sağlamasının yanında yorulma ömrü ise iki kat daha uzundur. Performansı etkileyen bu avantajlar, kullanıcılar için daha fazla üretkenlik ve gerçek rekabetçi kazanımlar anlamına geliyor.

Avrupa’da TL serisi rulmanlarının popülerliği artıyor. Örneğin, kağıt sektöründe yer alan ve karton kutu üretme makinesini yenilemek isteyen ünlü bir Rus şirketi, 108 kurutma silindiri (tahrikli ve tahriksiz tarafta) için TL serisi oynak makaralı rulmanları satın aldı. Satın alma kararının ardında yatan en önemli nedenler arasında mükemmel performans ve ürün özellikleri yer alıyordu. Çok sayıda TL serisi rulmanlar da Rusya’daki farklı tesislerde, rulo keçe uygulamaları dahil olmak üzere kağıt ve karton kutu üretim makinelerinin kurutma bölümlerinde kullanılıyor.

Çalışma ve hizmet sürelerini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen makine üreticileri ve kağıt fabrikalarının sayısı gün geçtikçe artıyor ve bu doğrultuda NSK günümüzde 100’den farklı boyutta/türde TL rulmanı üretiyor ve bu şekilde çok sayıda müşteriye daha yüksek ve daha uygun maliyetli performans sunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devamını oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com

Dişli Teknolojileri sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et