Kesici uçlarda ürün geliştirme, maliyet avantajı sunuyor

Mesut Kul
Kesici uçlarda ürün geliştirme, maliyet avantajı sunuyor

AMB 2012 fuarında gerçekleşen lansmanının ardından kısa sürede üstün özelliklerini piyasada kanıtlayan, çevresi tamamen taşlanmış Walter LNHU… tipi kesici uçlar, çeşitli frezeleme uygulamalarında kullanım için tasarlanmıştır.

Walter BLAXX teğetsel kenar frezeleme takımları F5041, F5141 ve F5241 yanı sıra, sıralı uçlu helisel ve ayarlanabilir kartuşlu frezeleme takımları ile birlikte kullanılabilir bu uçlar, birbirini izleyen program geliştirmeleri sayesinde sistem uçlarına dönüştürülmüştür. Şimdi Walter AG bu sisteme sinterlenmiş kesici uçları da eklemeye başlamıştır. Yeni tip uçlar, diğer Walter ürünlerinde olduğu gibi, özellikle maliyet avantajı ile ön plana çıkmaktadırlar. Yeni LNMU… L55T geometrili değiştirilebilir kesici uçlar ilk etapta Tiger·tec® Gold WKP35G ve Tiger·tec® Silver WKP25S, WK45S ve WKK25 kalite seçenekleri ile piyasaya sürülecektir.

Mevcut taşlanmış LNHU… uçlarda olduğu gibi, çevresi sinterlenmiş tipler de 4 adet kesme kenarına sahiptir ve Walter BLAXX takımlarla kullanıldıklarında çok yüksek konsantriklik ve eksenel kaçıklık hassasiyeti gösterirler. Son derece hassas takımların diğer özellikleri arasında helisel kesme kenarları sayesinde yumuşak kesim, çok yüksek ilerleme ve tam 90° giriş açısı yer almaktadır. Ayrıca, kesici uçların takım üzerinde teğetsel yerleşimi sayesinde çok yüksek bir iş süreci güvenilirliği söz konusudur. Sonuncu, fakat yine bir o kadar önemli diğer özellik ise sinterlenmiş kesici uç tipinin kullanıcısına sağladığı yüksek tasarruftur.

Yazarı Paylaş
Yorum Yap