Connect with us

Takım Tutucular

ER sürücülü üniteler ile ileriye dönük gelişme

Yayın tarihi:

on

Kennametal, taret uyarlamalı bağlama üniteleri (TACU) ile ilgili ürün programı genişletilmesini duyurdu. Vida bağlamalı frezelerin birlikte uyum sağlamasına olanak veren vida dişli bir seri olan ER sıkma pensli, bağlantılı, kullanıma hazır ER sürücülü üniteler kullanıma sunuldu.

Takımlama sistemleri müdürü Ronald West şunları söyledi: “Yeni TACU ER sürücülü üniteleri ve karbür ER pensler ile mükemmel bir teknoloji birlikteliği oluşturmaktadır. Bunlar, M08’den M16’ya kadar değişken vida dişi ölçü aralığında ER25´ten ER40´a kadar boyutlarda mevcut olup bu yenilik sayesinde işleme merkezlerinde olduğu gibi benzer kapasiteleri var olan kendi takım tezgahlarınızda sağlamaktadır. Bu yeni ürünler, karbür parmak frezelerle birlikte standart ER sıkma pensleri veya vidalı değiştirilebilir kesici uçlu frezelerle birlikte yeni karbür ER sıkma pensleriyle kullanım esnekliği sağlar.”

İçten soğumalı takım sızdırmaz bir yapısallıktadır ve bu bağlamda minimum salgı için hassas taşlanmış yerleştirme alanına sahip daha büyük parmak frezelerde ek boşluk için milimetrik bir aralık vardır. Küçük makinelerde titreşim olasılığını azaltan çok kompakt bir tasarımdır. Yaylı standart ER serisi ile karşılaştırıldığında sürdürülebilir sağlamlığa sahiptir. Bu nedenle daha ağır kesmelerde kullanılabilirler.

Sunulan TACU ürünleri, piyasada önde gelen yedi CNC Torna tezgahlarında hem VDI bağlantılı üniteler hem de çok dişli hareketsiz ve sürücülü bloklarla birlikte vida bağlamalı taretler (BMT) ile kullanılabilmektedir. TACU üniteler, 12.000 devir hıza erişebilen özellikli döner takımlar için içten soğutmalı ve dıştan soğutma sıvısı beslemeli sistemlere göre yapılandırılmıştır. West, “Bu ek özellik, TACU sunumumuzun kapasitesini büyük ölçüde artırıyor” açıklamasını yaptı.

Takım Tutucular

Yeni bağlı tahrikli takım tutucu çözümü ile üstün performans

Yayın tarihi:

on

Sandvik Coromant’ın yeni özel takımlama çözümünün tanıtımı; torna tezgahlarının ve tahrikli takım tutucu ile donatılmış taret tabanlı çok amaçlı tezgâh takımlarının kullanımını arttırmak için tasarlanmıştır. CoroPlus® dijital işlemenin bir parçası olan Coromant Capto® DTH Plus çözümü; kırılmadan kaynaklanan ve operatörü özel tahrikli takım tutucuya yönelik bakım uygulama ihtiyacı nedeniyle harekete geçiren durma sürelerini maliyet bakımından en aza indirir. Bu da öngörülebilir bakımın yanı sıra tahrikli takımların kullanıldığı uygulamalarda hızlı takım değişimleri sunarak üreticinin maksimum takım tezgâhı verimliliği ve ürün çıkışı elde etmesini sağlar. 

 Talaşlı imalat çözümlerinde lider geliştirici ve sağlayıcı olan Sandvik Coromant; takım tutucu kırılma olasılığından kaçınırken ekipmanların optimum bakım sürelerine hâkim olarak birçok üreticinin ortak sorununu çözmek için yeni ürününü tanıtıyor. Planlı bakım programının dışında; operatör takım tutucuyu ekipmanda maddi hasara neden olabilecek bir ortamda kullanıyor olabilir; bu da işleme hatalarına ve üretimde planlanmayan durmalara neden olabilir.  

Sandvik Coromant’ın Coromant Capto® hızlı değiştirilebilen takımlama konseptini tamamlamak için geliştirilen yeni tahrikli takım tutucu çözümü veri toplayan ve bunları Bluetooth üzerinden ileten sensörler kullanarak tutucuya yönelik öngörülebilir bakımı mümkün hale getiriyor. Hızlı değişim fonksiyonu sayesinde operatörün ölçüm; kurulum ve takım değişimi için ihtiyaç duyduğu süre en aza indiriliyor. Tahrikli takım tutucuların Coromant Capto® bağlama ile donatılmış olması sayesinde bu çözüm operatörlerin yüksek performanslı kesici takımlara ilişkin geniş bir yelpazede en çok faydayı elde etmesini sağlıyor.

Yeni teklifin içerdiği yazılım uygulaması operatörlere tutucunun titreşim seviyesi gibi gerçek zamanlı bilgiler sağlıyor, takım tutucunun içindeki sıcaklığı görüntülerken iş milini canlı görüntülemeyi de mümkün kılıyor.

Sensörler tarafından iletilen diğer veriler tahrikli takım tutucunun sınırlarını aşma olasılığını en aza indirirken dakika başına devir sayısını; dönüş yönünü ve özel bir takıma ilişkin güncel ve geçmişteki bilgileri de içeriyor. Ayrıca özel fabrika; tezgâh adı; taret ve istasyon numarasını da içeren; bir tahrikli takım tutucuya ilişkin konum verisi de sağlanıyor.

Sandvik Coromant Dijital Takımlar Ürün Müdürü Mathias Tjomsland: “Genelde tahrikli takım tutucunun bakımı kullanım durumuna göre yılda bir veya iki kez yapılır; ancak bu özel bir tutucunun gerçek bakım ihtiyacını dikkate almaz. Coromant Capto® DTH Plus gerçek zamanlı veri sağlayarak ne zaman bakım amaçlı bir durdurma planlanacağına; yalnızca aralıkların planlanmasına değil gerçekten ihtiyaç duyulan bakımın yapılmasına yönelik doğru karar vermeyi sağlıyor. Sonuç olarak tahrikli takım tutucularının her zaman iyi durumda olması ve tezgâh imalathanelerinin çok yüksek verimlilikle çalışması üreticilerin kendine güvenmesini sağlıyor.” 

Devamını oku

Takım Tutucular

Özelleştirilmiş takımlama hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay

Yayın tarihi:

on

Sandvik Coromant müşterileri artık kesici takımları bir satış temsilcisi ile konuşmak zorunda kalmadan online olarak özelleştirebiliyor. Sonuç olarak özelleştirilmiş takımlama çözümleri için sipariş verme süresi önemli ölçüde azalıyor, bu da takım teslim süresini kısaltıyor.

 Birçok üretici “raftan” temin edilemeyen kesici takımları kullanmanın avantajından faydalanabilir. En yaygın örnek, standart olmayan özel bir delik çapının belirtilmiş olmasıdır. Böyle bir özelliğin üretilmesi genellikle istenen boyut elde edilene kadar bir ön delik delme işleminin ardından delik işleme işlemini gerektirir. Bununla birlikte üretici, mevcut kullanıma hazır matkabın üzerinde küçük bir değişiklik yaparak sadece tek bir matkap ile spesifikasyonlara göre delik açabilir.

Önceden özelleştirilmiş çözümlerin teklif ve sipariş prosesi sadece fiziksel bir formun indirilmesi, doldurulması ve gönderilmesiyle ya da Sandvik Coromant satış temsilcisinin desteği ile yürütülüyordu. Bununla birlikte, 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren; kayıtlı Sandvik Coromant web kullanıcıları sisteme giriş yapabilir ve yeni geliştirilen özelliği kendi tarayıcılarında ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilir. Kullanıcılar standart bir kesici takımı belirli gereksinimleri karşılayacak şekilde özelleştirmek için birkaç yol gösterici adıma tıklayabilir. Sürecin son aşamasında kullanıcı sadece sipariş verir.

“Takımlama sisteminde daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyulmasıyla birlikte imalat dünyası değişiyor” diyor Sandvik Coromant Global Satış Süreçleri Müdürü Brian Davis. “Bu trend kesici takım tedarikçilerini de etkiliyor. Özelleştirilmiş kesici takımlar teklifi; gelişmiş proseslerin ilerlemesini gerektiriyor ve bu özelleştirme seçeneğini tüm müşterilerimiz için kullanılabilir hale getirmek cesur bir hareket ancak birden fazla avantaj sağlıyor.”

Daha hızlı bir takım özelleştirme prosesi; satış temsilcileriyle görüşmede zaman kaybetmeden doğrudan daha hızlı takım teslimatına dönüşür.

Diğer avantajlar arasında web üzerinde daha fazla sayıda ürünün (standart ürünlerin ötesinde) bulunmasının yanı sıra satış temsilcisi aracılığıyla gönderilen özelleştirilmiş ürünlerin incelenmesi potansiyeli de bulunmaktadır.

Yeni online hizmet matkapların yanı sıra kesme ve kanal açma; frezeleme ve takımlama sistemleri ürünlerine uygulanır.

Devamını oku

Dişli Kesici Takımlar

Sandvik Coromant yüksek hassasiyetli hidrolik ayna, CoroChuckTM 930’u takdim eder

Yayın tarihi:

on

CoroChuck 930, frezleme ve delme işlemlerinde,güvenli takım performansı için Sandvik Coromant’tan yüksek hassasiyetli hidrolik ayna

CoroChuck 930, frezleme ve delme işlemlerinde,güvenli takım performansı için Sandvik Coromant’tan yüksek hassasiyetli hidrolik ayna

1 Mart’ta CoroChuck 930’un lansmanını göreceksiniz. Sandvik Coromant ‘tan bu yüksek hassasiyetli hidrolik ayna, frezeleme ve delme operasyonlarına güvenli bir takımlama performansı getirmektedir. Yüksek salgı hassasiyeti taleplerini karşılamak için mükemmeldir, Yoğun testler, bu hidraolik aynanın elde edilebilecek en iyi çektirme güvenliğini sağladığını göstermiştir.

Fulcrum teknolojisi

Yüksek hassasiyet ve çektirme güvenliğinin arakasındaki sır; her iki taraftaki iki destek ile (fulcrumlar) maksimum güvenlikle bağlamaya izin veren lehimli optimum membran tasarımında gizlidir. Bu tasarım, yekpare karbür parmak frezeler, matkaplar ve raybalama takımlarının performansını artırmak için mükemmel tork iletimi sağlar. Bu performans, yüksek kaliteli parça yüzeyleri ve uzun takım ömrü sağlamak için, çok sayıdaki bağlama çevrimlerinde tekrarlanır. İlaveten CoroChuck 930; işleme prosesi süresince titreşimleri minimize eden sönümleme özellikleriyle tasarlanmıştır.

Bir hidrolik bağlama sistemi temeline dayanan CoroChuck 930; çabuk ve kolay kurulumlar ile değişimler sayesinde artan etkinlikle, alışılmış bir tork anahtarıyla hızlı bir biçimde sıkılıp sökülebilir. Sistemi bağlamak ve sökmek için harici ekipman gerekli değildir.

Takım hassasiyeti, yüzey kalitesi ve verimliliği artırmak için ayna mikronlar seviyesinde bağlama tolaranslarına sahiptir. Sapma hasssasiyeti, 2.5 × DC’de, <4 μm (157 μinç) düzeyinde ölçülebilir.

CoroChuck 930; tornalar, çok amaçlı tezgahlar, işleme merkezleri ile tornalama merkezleri ve dik torna tezgahlarındaki tahrikli takımlar gibi dönen bir mile veya iş parçasına sahip tüm takım tezgahı tipleri için uygundur.

Kalem tipi, narin ve ağır iş tasarımları olarak tedarik edilebilir CoroChuck 930; DIN 69888’e göre dengelenmiştir.

Daha fazla bilgi ve yeni CoroChuck 930’a daha yakından bakmak için,  www.sandvik.coromant.com/productnews  adresini ziyaret ediniz.

Bu haberin PDF formatını indirmek için tıklayın>>

Devamını oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com