Connect with us

Etkinlikler

İmeksan Akademi, eğitsel faaliyetlerini üniversite işbirlikleriyle destekliyor

Yayın tarihi:

on

Yılların getirdiği tecrübe ve birikimle dünya çapında projelere imza atan İmeksan firması, iş dünyasının yanı sıra eğitim alanında da ağırlığını her geçen gün daha fazla hissettiriyor. Profesyonel hayata bir adım önde başlamak ve kendini daha da geliştirmek isteyen profesyoneller için kurulan İmeksan Akademi, eğitsel faaliyetlerini üniversite işbirlikleriyle destekliyor. Yurtdışından Liverpool Üniversitesi, Türkiye’den Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve daha birçok üniversite daha İmeksan Akademi ile işbirliği yapıyor. Bu ortaklığa en son katılan üniversite ise İzmir Ekonomi Üniversitesi oldu. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden olan İzmir Ekonomi Üniversitesi, imzaladığı protokolle işbirliğini resmileştirdi.

Eğitim kurumlarının ve profesyonellerin öncelikli tercihlerinden olan İmeksan Akademi’de öğrenciler “3 boyutlu” olarak tanımlanan bir eğitim alıyor. Her biri üç ay süren ve sıra ile İmeksan Akademi Kampüsü, İmeksan Merkez ve İmeksan Fabrikasında toplam 9 aydan oluşan kapsamlı eğitimler ile adaylar kapsamlı biçimde profesyonel hayata hazırlanıyor. Gerek sertifikalı eğitim kurumları, gerekse bizzat firma bünyesindeki profesyoneller tarafından gerçekleştirilen eğitimler, İmeksan Akademi Koordinatörlüğü tarafından öğrencilerin istek ve eğilimleri de göz önünde bulundurularak kişiye özel planlanıyor. İmeksan Akademi’nin öğrencilerine verdiği başlıca eğitimler ise şu şekilde;  İklimlendirme ve Kalıp Mühendisliği, İş Hukuku, Profesyonel İşletme, Muhasebe ve Finans, Fikri ve Sınai Haklar(Marka, Patent, Endüstriyel Tasarım ve Faydalı Model Başvuruları), Yabancı Dil, Akreditasyon Belgelendirme ve Kalite Güvence, Satın alma, Satış ve Pazarlama, Endüstriyel Tasarım, İnsan Kaynakları, Lojistik, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Zaman ve Stres Yönetimi.

İmeksan Akademi mezunu her bir öğrenci, ihtiyaç doğrultusunda İmeksan Menfez Klima San. Ltd. Şti.’de kendi pozisyonunu Süreç Geliştirme Direktörlüğü ile belirleyip profesyonel hayatta emin adımlarla ilerleyebilme şansı buluyor. Akademi başvuruları www.imeksanakademi.com internet sitesinden kabul ediyor.

Etkinlikler

Dinamik, hassas, öncü: JUNKER Grubu GrindTec 2020’de

Yayın tarihi:

on

JUNKER Grubu, JUNKER, LTA ve ZEMA markalarıyla 18-21 Mart 2020 tarihleri arasında Augsburg’daki GrindTec’te geniş ürün portföyünü, yeni teknolojilerini ve yenilikçi konseptlerini sunacak. Geleceğin taşlama işlemlerinin yanı sıra endüstriyel filtrasyon sistemleri için de öncü teknolojileri deneyimleyin.

Üretimi etkileyen ve yeni hizmetlerin geliştirilmesine odaklanan son derece etkili taşlama makineleri JUNKER Group’un vizyonunun bir parçasıdır. GrindTec’te işlem güvenliği, teknoloji, çeşitlilik ve yenilikçi güç, fuar ziyaretçileri tarafından tecrübe edilebilir. JUNKER Genel Müdürü Isabelle Mansoux şunları söylüyor: “Sürekli artan gereksinimler ve değişen gelişmeler – JUNKER Grubu bu dinamik süreçleri tanımlamakta ve bunları çok çeşitli sektörler için kârlı bir şekilde yeni teknolojilere dönüştürmektedir.”

Taşlama uzmanları olarak JUNKER ve ZEMA, karmaşık üretim hatları olduğu kadar tek bir bağlamada tek veya komple işlemler için öncü konseptler ve çözümler geliştirir ve üretir. Her türlü iş parça geometrileri ve boyutları çok yönlü taşlama tezgahlarında işlenebilir.

Standart filtreleme sistemleri ve sayısız bireysel çözümle LTA Lufttechnik, her çevresel koşul için doğru bir konsepti bulur. İster büyük bir şirket isterse atölye olsun – tüm LTA filtreleme sistemleri çok çeşitli uygulamalara esnek bir şekilde uyarlanabilir. Müşteriler tek bir elden bağımsız, grup veya merkezi sistemler için kapsamlı bir paket edinir. JUNKER Group, en modern filtreleme sistemleriyle ürün yelpazesini tamamlamaktadır.

JUNKER Group‘un dünya çapındaki servis ağı, her zaman hızlı destek ve yetkin tavsiyeler sunar. Güvenilir ve güçlü servis ekibi, servis teklifini ihtiyaç ve gereksinimlere göre ayrı ayrı tasarlar. Kalite sadece mükemmel makineyle hedefe varmak değil, her şeyden önce müşterileri tatmin etmek demektir.

RETROFiT sürdürülebilir yatırım birçok yönden karşılığını verir. Yenilemeden veya yükseltmeden genel bir revizyona kadar her şey mümkündür. RETROFiT uzmanları size en başından itibaren yanınızda olup yardımcı olacak ve tavsiyelerde bulunacaktır. Planlama aşamasında gereksimlerinizi analiz ederler, kârlı ve kişiye özel çözümler için seçenekler sunarlar. RETROFiT, üretimi mümkün olan en kısa sürede en yeni zorluklara uyarlamanın hızlı ve etkili bir yoludur.

Devamını oku

Etkinlikler

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara yönelik ücretsiz CNC eğitimi

Yayın tarihi:

on

Tezmaksan Akademi, kadınların sanayide daha çok yer almalarını sağlamak ve kadın emeğini desteklemek için 9-13 Mart tarihleri arasında bir hafta süreyle özel bir eğitim programı uygulayacak. Akademi web sitesi üzerinden başvurulan programı ile sanayide çalışmak isteyen kadınlara ücretsiz CNC işleme merkezi eğitimleri verilecek. Eğitimler Tezmaksan Akademi’nin İstanbul, İzmir ve Ankara şubelerinde uzman eğitim kadrosu eşliğinde olacak.

Kadınların sanayide başarıyla yer alabileceği perspektifiyle yola çıkan, bir başka deyişle sanayide kadın farkındalığı oluşturmanın önemine inanan Tezmaksan Akademi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ankara, İzmir ve İstanbul’daki şubelerinde kadınlara ücretsiz eğitim verecek. 

9-13 Mart tarihleri arasında bir hafta sürecek İzmir ve İstanbul eğitimlerinin konusu, “CNC İşleme Merkezi Eğitimi” olacak. Bu programda, “İşleme Merkezinin Çalışma Prensibi”, “Programlamanın Genel Yapısı”, “Mutlak ve Artımsal Koordinat Sistemleri G90,G91” başlıkları işlenecek. 

Aynı tarihlerde Ankara’da gerçekleştirilecek eğitimin konusu ise “CNC Torna Eğitimi” olarak belirlendi. Bu eğitim “CNC Torna Tezgahı Genel Tanıtımı”, “CNC Torna Tezgahının Açılması” ve “Takımların Manuel Hareketi ve Tezgah Sıfır Noktasına Gönderilmesi” başlıkları altında gerçekleştirilecek. Katılımın ücretsiz olduğu eğitimlere başvurular, tezmaksanakademi.com  adresi üzerinden yapılabilir.

Devamını oku

Etkinlikler

Form Makina, Studer Motion Meeting’de yılın ülke temsilcisi ödülünü aldı

Yayın tarihi:

on

Form Makina, İsviçre’de düzenlenen Studer Motion Meeting 2020’de, yılın en başarılı ülke temsilcisi ödülü aldı.

Studer Motion Meeting 2020 İsviçre’nin Thun kentinde başladı. Etkinliğin ilk gününde Form Makina, 2019 yılının en iyi bayisi ödülünü aldı. Ekip olarak sahneye çıkan ve Studer Yurtdışı Satış Müdürü Rolf Grossenbacher’in elinden ödülünü alan Form Makina temsilcileri ardından tebrikleri kabul ettiler.

 

Studer Yurtdışı Satış Müdürü Rolf Grossenbacher, Form Makina temsilcilerine yılın en iyi ülke temsilcisi ödülünü sundu.

Devamını oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com