Connect with us

Dişli Makinaları

“Makine sektörüne kalkan olmak sivil savunma meselesidir”

Yayın tarihi:

on

Makine sanayiinde faaliyet gösteren firmalar, Covid-19 salgınına karşı kamu sağlığını korumaya ve sosyal yaşamı aksatabilecek riskleri ortadan kaldırmaya yönelik önlemler almayı sürdürüyor. Sektörü üstlendiği sorumluluğu yerine getirebilmek için salgın sürecinde ekonomik kalkan altına alınmayı talep ediyor. 

Olağanüstü zamanlarda fedakârlık etmesi gereken sektörlerin başında makine imalatçılarının geldiğini ve sektörün bakım onarım ve satış sonrası hizmetler için ilave risk ve büyük maliyetlere katlandığına dikkat çeken Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu şunları söyledi: “Makine imalat sanayiinde her ölçekten firmanın mali yapısında ciddi kırılganlık yaşanıyor. Sektörümüzde istihdamın ve üretimin sürdürülebilirliğini tehdit altında görüyoruz. Makine imalat sanayiinin afet zamanlarında olabildiğince sağlıklı bir şekilde üretim ve hizmet içinde kalması, yöneticileri ve personelinin işinin başında olması gerekiyor. Otomotiv, demir-çelik, metal, tekstil-konfeksiyon, mobilya, inşaat, madencilik ve mutfak imalatı sektörleri gibi makine sanayii de kalkan altına alınmalı; muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin ertelenmesi gibi geniş önlemler bu sektörü de kapsamalıdır. Bu talebimiz kamunun eş zamanlı stratejik planlarının gereği olarak değerlendirilmelidir. Bu zorlu süreci dayanışma içinde hep birlikte atlattığımızda ülke ekonomisinin yeniden güçlenmesinde makine sektörü rekabetçiliği ve ihracat gücüyle yine büyük rol üstlenecektir. Makine sektörüne kalkan olmak tam anlamıyla bir sivil savunma meselesidir.”  

“Afet durumlarında en kritik konu makinelerin performansıdır”

Altyapı hizmetlerinin aksamaması ve ekonominin bütünlüğü ile değer zincirlerini korumak bakımından salgın sürecinde makine sektörüne mutlak hassasiyetle yaklaşılması gerektiğini belirten Karavelioğlu şunları söyledi: “Makine imalatı, bakımı ve onarımı afet durumlarında en kritik alanlardandır. Eğer bu sektör hasar görürse, teknolojisi ve özel yetiştirilmiş kıymetli personeli kolayca yerine konulamaz. Bu durum Türkiye sanayiinin endüstriyel birikimine de zarar verir. Yedi çeyrektir yüzde 65 kapasite ile çalışmak zorunda kalan ve ağırlığını ihracata vermiş bulunan makine imalat sanayii, ana pazarlarının karantina altına girmiş olması nedeniyle normalinden çok daha kırılgan bir haldedir. Ağırlıkla KOBİ yapısında olan makine imalatçılarının likiditesini koruması ve nitelikli personelini sektör içinde tutabilmesi için acil önlemler alınmalı, tüm makine imalatçıları başta pirim, vergi, muhtasar gibi vecibelerinin acilen ertelenmesi olmak üzere kamu tarafından atılacak her türlü adımdan firma ölçeği gözetmeksizin yararlandırılmalıdır.”

Küresel makine ticaretinde önemli daralma yaşandığını ve bu sürecin Türkiye’nin makinecilerini de hızla etkileyeceğini belirten Karavelioğlu, “İhracatımızın yüzde 40’tan fazlasını gerçekleştirdiğimiz ilk beş pazarımızda virüsün hasarı çok yüksek seyrediyor.  Almanya ve İtalya’ya ihracatımızın yüzde 10 kadar, İngiltere ve Fransa’ya ihracatımızın yüzde 8’e kadar azalacak olması iyimser tahminimizdir. ABD’nin durumunu kestirmek için henüz erken. Virüsün etkisi senenin ilk yarısında kontrol altına alınabilirse makine alt gruplarının ihracatındaki daralmalar yüzde 5-15 aralığında tutulabilir. İhracatımızın ilk çeyrekteki yatay seyri yanıltıcı olmamalı, Ocak ayında yüzde 18 oranında meydana gelen ithalat artışı da gözümüzden kaçmamalı. Bu yüksek artış, ülkemizde uluslararası teknolojik rekabete dair yeni trendin çok iyi anlaşılmadığını gösteriyor.” dedi.

Devamını oku
Yorum bırak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dişli Makinaları

Tasarım sürecinden bitmiş ürüne: Gleason EMO 2019 standında

Yayın tarihi:

on

Bu yılki EMO fuarında Gleason silindirik ve konik dişliler için yeni tasarım, üretim ve ölçme teknolojilerini geniş bir yelpazede sergileyecek. Fuarda öne çıkan ürünler arasında dünyada ilk entegre çakı bileme üniteli Power Skiving tezgahı, yeni Pah Kırmalı Azdırma (Chamfer Hobbing) teknolojisi, Kapalı Döngü sistemle dişlilerde finiş operasyonları, yeni Dişli Honlama tezgahları ve son sürüm KISSsoft Dişli Kutusu Tasarım Yazılımı bulunmaktadır.

KISSsoft ile Dişli Tasarımı ve Şanzıman Simülasyonu

Pazar lideri olarak KISSsoft 2019 sürümünde çok sayıda yeni özellik barındıracak: Sistem düzeyinde konsept tasarım yapmayı sağlayan yeni “KISSdesignTM” programlar arasında yer alıyor. Ayrıca SKF ve KISSsoft işbirliğiyle dişli geliştirme sürecini basitleştirmek için yeni bir arayüz tasarladı. Bu arayüz mühendislerin SKF bulut veritabanına direkt bağlantıyla son rulman verilerini kullanarak hesaplama yapmalarını sağlayacak. Power Skiving prosesiyle üretilebilirlik artık KISSsoft’da değerlendirilebilecek. İş parçası ve kesici takım verilerine ait özel bir rapor oluşturduktan sonra, bu rapor gerektiğinde Gleason’a aktarılabilecek ve tasarımcı ile takım tedarikçisi arasında veri alışverişini çok daha kolay ve daha az hataya açık hale getirecek.

GEMS® ve KISSsoft arasındaki arayüz, iki yazılım paketi arasında dişli ve sistem bilgisi alışverişini sağlıyor. Bu, kullanıcının tasarım ve üretim yazılımı arasında bir Kapalı Döngü Sistem ile her tür spiral ve hipoid konik dişliyi gerçekçi bir şekilde değerlendirmesini ve optimize etmesini sağlayacak.

Genesis® Dişli Azdırma Tezgahları ailesinin en sonuncu üyesi, en yeni teknolojiyi yeni geliştirilen Pah Kırmalı Azdırma ile birleştirerek, takım başına maliyeti en aza indirirken, müşteri ihtiyaçlarına göre hassas pahlar üretiyor. Gleason ayrıca manuel veri girişini azaltacak ve giriş hatalarını en aza indirecek, takım ömrünün sonuna kadar takım bilgilerininin her yönünü tedarikçiden tezgaha ve bilemeye kadar izleyen takım ve tezgah iş akışlarının kesintisiz entegrasyonunu canlı olarak gösterecek.

Dünyada ilk: Entegre Takım Bilemeli Power Skiving

300PS Power Skiving Tezgahı, silindirik iç ve dış dişlilerin ısıl işlem öncesi veya sonrası işlenmesi için çok uygundur. 300PS artık EMO fuarında tanıtılacak yepyeni bir özelliğe sahip: Düz ve helisel kesici takımlar için entegre takım bileme, sürekli takım değiştirmeye gerek kalmadan yüksek kalitede dişli üretimi yapılmasını sağlarken, takım maliyetini ve envanterini de büyük ölçüde azaltır. 300PS Kapalı Döngü Sisteme de hazırdır: Sorunsuz veri aktarımı ve otomatik düzeltmeler için Gleason GMS® Dişli Ölçüm Sistemleriyle doğrudan bağlantı kurabilir.

Genesis 260GX Dişli Taşlama Tezgahı ile kapalı döngü, yüksek hassasiyet ve mükemmel yüzey kalitesi 

GX Serisi Dişli Taşlama Tezgahları, yüksek verimli, yüksek kaliteli ortamlardaki müşteriler için idealdir; maksimum verimi minimum atıl zaman ve kurulum süreleriyle birleştirir. GX serisi, twist kontrolü ve pürüssüz ve parlak taşlaması, entegre otomasyon ve yazılım yönlendirmeli takım ayarlaması gibi özelliklerle dişli finiş işlemlerini yeni bir seviyeye taşımaktadır. Tezgah Kapalı Döngü Sisteme hazır olarak gelir: Hızlı, güvenilir, otomatik veri aktarımı ve düzeltmeleri için doğrudan Lazer Teknolojili Gleason GRSL Dişli Yuvarlanma Test Sistemiyle doğrudan bağlantı kurabilir.

260HMS Dişli Honlama Tezgahı ile Kombine Honlama ve Süper Finiş 

Daha önce Faessler dişli honlama tezgahları, geniş bir yelpazedeki dişli sert finiş uygulamaları için evrensel bir çözüm olan 260HMS Dişli Honlama Tezgahı da dahil olmak üzere, artık Gleason ailesinin bir parçası olmuştur. Kombine Honlama özelliği, iki senkronize dişlinin – tipik eDrive güç aktarımındaki kademeli pinyonlar veya bir mil üzerindeki iki dişlinin – tek bir kurulumda istikamet ve profil modifikasyonu olsun veya olmasın honlanmasını sağlar. Kombine Honlama, aynı zamanda mükemmel yüzey kalitesini elde etmek için tek bir kurulumda farklı aşındırıcıların gücünü birleştirerek dişlilerin Süper Finişi için de kullanılabilir. 260HMS ile Gleason, takımlama ve tamamen entegre otomasyon dahil olmak üzere son derece ekonomik, kaliteli bir sert son işlem sistemi sağlar.

 

300GMSL Multi-Sensor Teknolojisi ile dişli gürültüsü tespiti ve analizi

En yeni 300GMSL Dişli Ölçüm Sistemi; silindirik ve konik dişliler için standart problu ölçme yöntemlerini diş yanak formunun temassız lazer taramasının gücü ile birleştiriyor. Lazer taraması ve ilgili 3D grafiklerin CAD arayüzü ile entegrasyonu; bu tezgah platformu için hem işlevselliği hem de uygulama alanını önemli ölçüde genişletmekte ve eksiksiz dişli analizi ve geliştirme için ideal kılmaktadır. Proses değişkenlerinin daha eksiksiz bir analizine ulaşmak; yüksek çözünürlüklü topografik yüzey haritalama özelliği ile çok daha kolay hale gelir. Dişli gürültüsünün tespiti ve analizi için yeni bir aparat seti 300GMSL’yi günümüzün eDrive şanzımanlarında bu kritik faktörü ele almak için ideal bir çözüm haline getirmektedir. 300GMSL Gleason sert işlem tezgahlarıyla entegre çalışmak için Kapalı Döngü Sisteme hazırdır.

Lazer Teknolojili GRSL Çift Yanak Dişli Yuvarlanma Test Sistemi ile 100% dişli kontrolü 

Lazer Teknolojisine sahip yeni GRSL Dişli Yuvarlanma Test Sistemi; dişli ölçümünde devrim yaratmakta ve yüksek hız; yüksek üretim hacimli testlerin gerekli olduğu yerlerde verimlilik için yeni bir standart belirlemektedir. Bu kompakt dişli kontrol ünitesi hem çift yanak yuvarlanma testi hem de tüm dişlerde birkaç saniye içerisinde analitik indeks ve evolvent ölçüm yapılmasını sağlar. GRSL; tek başına veya tamamen entegre otomatik bir çözüm olarak kullanılabilir. Gerçek zamanlı analitik ve proses eğilim analizi üretim sırasında açıkça görülür ve Gleason tezgahlarında otomatik Kapalı Döngü düzeltmelerine izin verir. Kullanıcılar ayrıca parçaları kusurlarına göre de sıralayabilirler; böylece yeniden işleme alınacak veya hurda dişliler karakteristik olarak izlenir.

Yeni Fikstür Çözümleri 

Gleason iki yeni fikstür ürünü sunacak: Yeni nesil genişleyen ve daralan Hidrolik Üretim Malafaları; her tür silindirik dişlilere ve bazı konik dişlilere yönelik delikten ve dış çaptan bağlama uygulamaları için birçok avantaj sunar. Yeni Modüler Standart Parça Tutucular; Gleason’ın en son hızlı değiştirilebilir parça tutucu çözümlerinin performans avantajlarını standart; değiştirilebilir modüler sisteme taşır. Çapı 18 ila 100 mm arasında değişen silindirik dişli delik çapları için mevcuttur ve her türlü Gleason ve diğer dişli tezgahı üreticisinin makinelerine kolayca uygulanabilir.

Arttırılmış Performans için Gleason Elmas Bileme Takımları

Gleason elmas bileme takımları; farklı üreticilerin tezgahlarında da performansı arttırır. Bu elmas kaplamalı takımlar; takım ömrünü uzatmak ve en yüksek hassasiyeti sağlamak için birçok kez tekrar kaplanabilir. Elmas kaplama teknolojisinde 30’dan fazla yıllık deneyime sahip Gleason, parlak yüzeyler veya asimetrik dişliler için çözümler de dahil olmak üzere pazardaki her dişli ile ilgili bileme çözümünü sunabilir. Takımlar, 4.0 takım yönetimi ortamlarına entegre etmek için RFID; barkod veya QR teknolojisi ile donatılabilir.

Yenilikçi servis hizmetleri

Gleason, aşağıdakiler de dahil olmak üzere servis konusunda bir dizi yeni hizmet sunuyor: Gleason SPN Programı (Safety-Productivity-Networking: Güvenlik-Verimlilik-Ağ İletişimi); eski Siemens 840D pl’nin ve birçok Gleason Ölçüm Tezgah modellerinin yeniden kontrolüne alternatif olan basit ve ekonomik bir saha hizmetidir. SPN Upgrade ile; tezgah sahipleri güncellenmiş virüs ve bilgisayar korsanı korumasıyla sistem güvenliğini yeniden kazanır; yedek parça kullanılabilirliğini güvence altına alır ve kontrolün işlevlerini eski özelliklerinin ötesine genişletir. Gleason Fingerprint; tezgah sorunlarını tanılar ve kurulumun aksama süresini potansiyel olarak önler. Fuarda Gleason; bulut ve kullanıcı bilgisayarındaki uygulamalar aracılığıyla çeşitli müşteri gereksinimlerini karşılayan kabiliyetlerini de sergileyecek.

Takımdan Makineye iletişim; takım yönetimini akıllı hale getirir; manuel veri girişini azaltır ve giriş hatalarını en aza indirir. Takım ömrünün sonuna kadar takım bilgilerinin her yönünü tedarikçiden makineye ve bilemeye takip eden veri ve yöntemler sağlar. Yeni Gleason Academy platformu; teorik eğitim sınıfları ve öğretici stilde operatör eğitimi de dahil olmak üzere sürekli olarak büyümektedir. Eğitmenlerimiz size seyahat etmeden eğitim almanın; ilgili masraf ve zaman kaybı olmaksızın ne kadar kolay olduğunu göstereceklerdir.

Devamını oku

Dişli Makinaları

SMG SH210 CNC Dişli Azdırma Tezgâhları

Yayın tarihi:

on

Güney Koreli makine imalatçısı Songma Co., Ltd., hassas CNC dişli azdırma tezgâhları üreten bir markadır. Unitec Makina, Songma’nın SH210, 260, 310 ve 410 CNC Dişli Azdırma Tezgâhlarını Türk sanayisinin hizmetine sunmaktadır. Songma SH Serisi tezgahlarda maksimum 8 modül dişli açılmaktadır. Direct-Drive Tabla’ya sahip olan tezgâhlar, çapak alma ve pah kırma, skiving (sert dişli azdırma) ve otomatik yükleme seçeneklerine sahiptir. Unitec Makina, 2008 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından en iyi metal işleme makinası üreticilerinin Türkiye temsilciliğini yürütüyor, satış ve servis hizmeti sunuyor.
Yeni ürünün teknik özellikleriyse şu şekilde:

Devamını oku

Dişli Makinaları

HAIMER kalitesiyle takım ölçme ve ayarlama sistemi

Yayın tarihi:

on

Microset GmbH firmasının devralınması ile HAIMER Grubu, takım tezgâhlarına en uygun ve tamamlayıcı takım yönetim seçenekleri sunabilen, en iyi sistem sağlayıcısı haline gelmiştir. Microset takım ölçme ve ayarlama makineleri, HAIMER´in yüksek kalite standartlarını en iyi şekilde temsil etmekte ve neredeyse tüm makine operatörlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

HAIMER Microset GmbH Bielefeld´de faaliyet göstermektedir. Fabrika, HAIMER Kuzey Almanya Satış ve Pazarlama bölümü olarak hizmet vermektedir.

Başarılı bir işleme süreci, hassasiyetin iş milinden kesici uca kadar ulaşmasını sağlayan güçlü makineler ve yüksek hassasiyetli takım tutucu teknolojisi gerektirmektedir. Takım tutucu teknolojisinde Avrupa pazar lideri olan HAIMER, son birkaç yıl içerisinde takım tezgâhlarına en uygun ve tamamlayıcı takım yönetim seçenekleri sunabilen, en iyi sistem sağlayıcısı haline gelmiştir. HAIMER Grup Yöneticisi ve Başkanı Andreas Haimer bu gelişimi şöyle açıklamıştır: “Microset Gmbh´ın kısa süre önce DMG MORI şirketinden devralınmasının ardından, genişleyen ürün çeşitliliğimizle tüm prosese tek bir kaynaktan tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde cevap verebiliyoruz.”  

Andreas Haimer için, Microset takım ölçme ve ayarlama cihazlarının da yüksek HAIMER kalitesine sahip olması ayrıca önem taşımaktaydı. Andreas Haimer söz konusu HAIMER kalitesi konusunda kesinlikle şüphe olmadığına vurgu yaparak bu durumu şöyle açıklamıştır: Tüm Microset makineleri -temel modellerden, tam otomatik ölçüm makinelerine kadar- sahip oldukları birinci sınıf donanım, ideal ergonomik yapı ve kolay kullanım özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu özellikler, sık tekrarlanan kalibrasyon ihtiyacını azaltan ve üretim alanında sonradan ortaya çıkabilecek problemleri çözmeye yardımcı olan dökme demirden oluşan sağlam bir ana gövde ile desteklenmektedir.

Lineer tahrikli birinci sınıf makineler

Kapsamlı ürün portföyünden öne çıkan ürünlerden biri VIO linear serisidir. Delme, frezeleme ve tornalama takımlarının yüksek hassasiyetli ölçme ve ayarlanması için lineer sürücüye sahip olan pazardaki tek cihaz VIO linear cihazlarıdır.  X ve Z eksenlerinde doğrudan tahrik sistemi kullanıcıya en büyük takımlarda dahi en hassas, güvenilir ve oldukça dinamik bir pozisyonlama olanağı sağlamaktadır. ±2μm’lik rekor ölçüm tekrarlama hassasiyeti değeri, cihazın sahip olduğu yüksek kaliteyi belirtmektedir. Lineer motor ile artırılmış yüksek hız, ölçüm prosesinde %25´e kadar verimlilik sağlamaktadır. Üstelik hepsi iyi bir fiyat-performans dengesiyle sunulmaktadır.

HAIMER Microset VIO serisinin tüm makineleri, tüm ihtiyaçları karşılayabilecek modüler bir dizayna sahiptir. 160 kg´a kadar ve çap ile ölçme uzunluğu 1.000 mm´ye kadar olan takımlar, bu serideki makinelerde ölçülebilir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak cihazlar, entegre edilmiş HAIMER shrinkleme teknolojisi ile, tam otomatik CNC takım ölçme makinelerine yükseltilebilir. Eşsiz dizayn, operatörün ideal kullanımı için ergonomik bir fonksiyonellik garanti etmektedir. Hem işmiline hem de kontrol paneline erişim oldukça kolaydır.

Yenilikçi “tek el ile kullanım” özelliği, eksenlerin manuel ve otomatik olarak hareket ederek, ölçümü mümkün kılmakta ve μm-hassasiyetli pozisyonlamayı garanti etmektedir.  Ardından, görüntüyü analiz eden Microvision VIO yazılımı ile hızlı ve doğru ölçme gerçekleştirilerek üretim prosesi süresince maksimum kalite elde edilebilmesine yardımcı olunmaktadır. Takım ölçümü, yüksek çözünürlüklü geniş ekran monitörü sayesinde daha da kolaylaşmaktadır.

En temel makinelerle bile en yüksek hassasiyet

HAIMER Microset UNO serisi ile temel hedefiniz, hassas takım ölçme ve ayarlama olduğu gibi bunun sürekliliğini de sağlamak olacaktır. Birçok farklı seçeneği sayesinde, UNO serisi fiyat-performans dengesini en iyi şekilde ortaya koyar. Dokunmatik ekran, RFID-Çip-Sistemi ve tüm geleneksel CNC kontrol üniteleri için mevcut olan “post-processor” seçeneklerine ilave olarak, autofocus veya automatic drive gibi yükseltilmiş cihaz olanakları mümkündür. UNO autofocus ve manuel kullanımlı versiyonu arasındaki fark; autofocus cihazının c-ekseninde bir CNC kontrol sistemi ile kesici uca otomatik olarak odaklanabilmesidir. Çoklu kesici uca sahip takımlar için, bu opsiyon zaman kazandırıcı bir seçenektir. Buna ek olarak, automatic drive cihazı ile, z-ekseninde farklı düzlemlerdeki ve x-eksenindeki ölçüm noktalarına otomatik olarak pozisyonlanabilmektedir. Kullanıcı herhangi bir özel bilgiye veya eğitime sahip olmak zorunda değildir, çünkü bir tuş ile cihaz çoklu kesici uçlara ve farklı kademelere sahip karmaşık takımların değerlerini ayrı ayrı ölçebilmektedir. Gerektiğinde, her iki versiyon da standart model gibi manuel olarak çalıştırılabilir.

UNO serisi iki farklı ölçüde mevcuttur. Bu serideki cihazlar, maksimum takım uzunluğu 400mm olan UNO 20/40 ve maksimum takım uzunluğu 700mm olan UNO 20/70 modellerinden oluşmaktadır.  Her iki versiyon da 19″ düz ekranla donatılabilmektedir. 22″ veya 23″ dokunmatik ekran ve konforlu sistem kabini ayrıca opsiyon olarak mevcuttur. Noktasal kumpas ölçüm yöntemi kullanılarak, standart modellerde dahi çapı 100mm´ye kadar olan değerler ölçülebilir. İşmili adaptörleri sayesinde temel SK50 konik arayüzüne ilave olarak HSK, Capto, VDI, KM veya BMT gibi en popüler arayüzleri kullanabilmek de mümkündür.    

Termal olarak kararlı dökme demir konstrüksiyon

FEM optimizeli ve termostabil dökme demir yapı, Microset takım ölçme ve ayarlama cihazlarının temel yapısını oluşturmaktadır. 3-noktalı-ayak sistemi ile oldukça rijit ve kararlı yapıya sahip olan ana gövde, cihazın stabil ve güvenli bir şekilde pozisyonlama yapmasını sağlar ve üretimde mümkün olan en yüksek verimlilik için tümüyle kolay bir kurulum garanti eder. Kameranın, kesme kenarı görsel kontrolü modu ve opsiyonel manuel hassas ayarlama gibi ek özellikler ile makinelerin fonksiyonelliği daha fazla artırılabilir.

Dokunma ile hareket (x- ve z-eksenlerinde fren çözme için akıllı sensör fonksiyonu) özelliği ile UNO serisi, kullanımı daha da kolay hale getirerek takım ölçme ve ayarlamaya giriş olarak yeni standartlar ortaya koymaktadır. Microvision UNO, operatörlere, hassas ölçüm sonuçları üreten, neredeyse sezgisel kullanım kolaylığı sunmaktadır. Hassas odak penceresi, doğruluğu artırır ve en karmaşık takım tipleri için bile doğru ölçüm değerleri sağlar. UNO serisi, termal etiket yazıcı, vakumlu sıkma sistemi, torna takımları rotasyon merkezini ayarlamak için ikinci kamera ve mekanik sıkma sistemli yüksek hassasiyetli (2 μm hassasiyet) ISS işmili  gibi seçenekler ile donatılabilmektedir.

Andreas Haimer Microset´in avantajlarını şu şekilde özetlemiştir: “Microset, takım ölçme ve ayarlama teknolojisi alanında, yatırım yapmak isteyen her bir müşteriye, yüksek performanslı, alternatif çözümler sunmaktadır. Takım ölçmek için çalışma alanınızda, halihazırda başka teknolojiler mevcut olsa bile, kendisine yaptığınız yatırımı kısa sürede geriye ödeyebilmektedir. Böylece, uzun bekleme sürelerinden kurtulduğunuz gibi makine duruşlarından da kaçınmış olacaksınız. Cihazların kolay ve sezgisel kullanımı, üç vardiyalı üretimde bile her bir farklı çalışan tarafından rahatça çalıştırılabilmesini garanti etmektedir. Kısaca, Microset makinelerini kullanabilmek için haftalarca eğitim almanıza gerek yoktur. Ayrıca, tekrarlanabilir sonuçlar alabilmek için makinayı klimalı bir odaya almanıza da gerek kalmamaktadır.”

Devamını oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com