Connect with us

Kesici Takımlar

TEMAK’ın yenilenen web sitesiyle “daha fazlası mümkün”

Yayın tarihi:

on

Dünyaca ünlü kesici ve tutucu takımlar ile ölçü aletleri markalarını Türk sanayicisinin hizmetine sunan TEMAK, yenilenen web sitesiyle çok daha dinamik bir çözüm merkezi hâlini aldı.

TEMAK’ın yenilenen web sitesi temak.com.tr, kullanıcı dostu arayüzü ve sadeleştirilmiş tasarımıyla metal işleme sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Ürünleri­miz sekmesi ile “kesici takımlar”, “tutucu ta­kımlar” ve “ölçü aletleri” başlıkları altından ürün odaklı kategorilere ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra Markalarımız sekmesi ile dünyanın dört bir yanından pek çok marka­nın ürününe erişim imkânı sunuluyor.

TEMAK tecrübesi ve kalitesi

30 yılı aşkın tarihiyle metal işleme sektörü­nün güvenilir markası TEMAK, metal sek­töründe kullanılan kesici takımlar, tutucu takımlar ve ölçü aletleri konusunda başta Avrupa olmak üzere, Amerika ve Uzakdo­ğu’dan 35 markanın Türkiye ana distribütö­rü ve tedarikçisi konumunda.

TEMAK bugün 1950 metrekarelik mer­kez ofis binasıyla Türk sanayisine hizmet sunmaktadır. İstanbul içi aynı gün ürün teslimatı hizmeti sunan firma, yüksek stok bulunurluğu ile tüm siparişlerin anında tes­limini gerçekleştirebiliyor. Tanıtım aracı ile her hafta Türkiye’nin farklı bir lokasyonuna ziyaret gerçekleştiren ve profesyonellere bilgi sunan TEMAK, hazırlıkları süren yeni kataloğuyla geniş ürün gamını pazara etkili bir şekilde arz edecek. TEMAK; Almanya, İsviçre, İsveç, İtalya, İspanya, Çekya, Kore ve Amerika gibi pek çok ülkeden ithal ettiği ürünlerle, sektöre kalite ve güven sunuyor.

TEMAK’ın geniş ürün gamında yer alan bazı kalemler şu şekilde sıralanabilir: 5 ek­sen mengene, süper hassas mengeneler, açılı kafalar, hidrolik tutucular, bilyalı tutu­cular, yüksek sertlikteki malzemeleri işle­mek için kullanılan özel parmak frezeler, kılavuzlar ve karbür matkaplar.

Endüstriyel pazar iletişiminde Moneta farkı

TEMAK, yeni web sitesinin tüm tasarım çalışmalarını Moneta Medya Grubu’na tes­lim etti. Çalışmalarını “Endüstriyel Pazar İletişimi” konsepti çerçevesinde devam ettiren Moneta Medya Grubu, iş ortakları­na dijital dünyanın dinamiklerine ayak uy­durmak için gerekli tüm desteği sunuyor. Bu kapsamda web sayfası hazırlanması; sosyal medya yönetimi, e-mail marketing, reklam ve ilan tasarım desteği gibi pek çok farklı alanda, 360° Dijital Pazarlama hiz­meti sunan Moneta, firmalar için bir terzi titizliğiyle hazırlanmış özel konseptler üze­rinden marka değerinin artırılmasına katkı sunuyor.

Kesici Takımlar

Kesici takımlarda KORLOY standardı ve TEMAK güvencesi

Yayın tarihi:

on

30 yılı aşkın tecrübesiyle metal işleme sektörünün güvenilir markası TEMAK, kesici takım imalatının Güney Koreli öncüsü KORLOY’un geniş ürün gamını Türk sanayisinin hizmetine sunuyor.

Kesici takım üretiminde yüksek ürün çeşitliliği

Tornalama, diş çekme, frezeleme, parmak freze, delme ve çok amaçlı kesici takımları metal işleme sektörüne sunan TEMAK, KORLOY’un geniş ürün gamını, Türkiye’deki en iyi stok miktarlarıyla sektör profesyonellerine sunuyor. 50 yılı aşkın bir mazisi olan KORLOY’un ürün grubu içerisinde freze uçları, kesici aletler, parmak freze, kesici takım ve karbür freze ile pek çok farklı ürün yer alıyor. Ar-Ge’ye verdiği önemle ürün ve kalite anlayışını sürekli olarak geliştiren KORLOY markası, kesici takım üretiminin global çaptaki liderleri arasında yer alıyor. Topluma duyarlı şirket politikasıyla sürdürülebilirlik ilkesini benimsemiş olarak üretimini sürdüren marka, üst düzeyde kalite ve üretim süreçlerinin kusursuzlaştırılması için en doğru çözümleri sunuyor. KORLOY’un yüksek kalite anlayışıyla imal ettiği ürünler, havacılık, otomotiv, demiryolu endüstrisi ve tıbbi üretim gibi geniş bir alanda kullanılıyor.

KORLOY kalitesi ve TEMAK güvencesi

Dünyaca ünlü kesici ve tutucu takımlar ile ölçü aletleri markalarını Türk sanayicisinin hizmetine sunan TEMAK, KORLOY Türkiye temsilciliği ile sektöre özel çözümler arz ediyor. Stoktan hızlı teslimat ve bol ürün çeşitliliği avantajlarıyla öne çıkan TEMAK, İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat seçeneği ile fark yaratıyor.

TEMAK, metal işleme sektöründe kullanılan kesici takımlar, tutucu takımlar ve ölçü aletleri konusunda başta Avrupa olmak üzere, Amerika ve Uzakdoğu’dan 35 markanın Türkiye ana distribütörlüğünü ve tedarikçiliğini yapıyor. Yalın iş felsefesiyle hareket eden TEMAK, hızlı tedarikin yanı sıra satış sonrası destek ve onarım hizmetleriyle de fark yaratıyor. TEMAK’ın geniş ürün gamında yer alan diğer bazı kalemler şunlardır: 5 eksen mengene, süper hassas mengeneler, açılı kafalar, uhidrolik tutcular, bilyalı tutucular, yüksek sertlikteki malzemeleri işlemek için kullanılan özel parmak frezeler, kılavuzlar ve karbür matkaplar.

Devamını oku

Kesici Takımlar

Verimli ve etkili çelik tornalama için yeni karbür uçlar

Yayın tarihi:

on

 

Sandvik Coromant karbür kaliteleri çok daha uzun kullanım ömrü ve daha güvenilir performans sunuyor.

Sandvik Coromant ISO-P çeliklerini işlemek için sunduğu tornalama uçları serisini üst düzeye yükseltiyor. Takımlama uzmanı düşük alaşımlı ve alaşımsız çeliklerin dıştan ve içten işlenmesinde kullanılacak iki yeni karbür kalitesi sunuyor. GC4415 ve GC4425 olarak anılan yeni uçlar yüksek tokluk, ısıl direnç ve öngörülebilir aşınma sunar.

GC4415 ve GC4425 hem toplu hem de adetli kurulumlarda çalışan üreticilere yönelik olarak düşük alaşımlı (P 2.1 ile 2.6 arası) veya alaşımsız (P 1.1 ile 1.5 arası) çelikleri işlemek için idealdir.

GC4425 kalitenin çelik tornalama uygulamalarının büyük çoğunluğunda rakiplerini geride bıraktığı gösterilmiştir. Yeni kalite gelişmiş aşınma direnci, ısı dayanıklılığı ve tokluk sağlar ve böylece uygulama aralığını ciddi oranda genişletir. Hem GC4425 hem de GC4415 sürekli kesimler ve hafif kesintiler olan uygulamalarda ince talaş işlemeden kaba talaş işlemeye kadar kullanılabilir.

Bu arada, GC4415 daha yüksek performans ve ısıl direnç gerektiğinde GC4425’i tamamlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca yeni malzemeye uygulanan işlem sonrası sayesinde darbeli kesimlerde performans artırılmış, ani kırılmalar önlenmiş, her iki uç kalitesi de geniş bir uygulama aralığında rakiplerini geride bırakmıştır.

“Genellikle tüm üreticiler şu hedeflere ulaşmak isterler: yüksek talaş kaldırma oranı, kenar başına daha çok parça, düşük devir süreleri, minimum atık ve optimum stok kullanımı,” diyor Sandvik Coromant Tornalama bölümü Global Ürün Yöneticisi Johan Anderstedt.

“Toplu üretim için kurulum yapmış üreticiler açısından bu durum aynı zamanda çeşitli çelik malzemeleri aynı kaliteyi kullanarak işleme esnekliği anlamına gelir. Yeni GC4415 ve GC4425 kalitelerimiz bunu elde etmenize yardımcı olabilir — sert ve karmaşık ISO-P malzemelerde bile.”

Geliştirilmiş aşınma direnci

GC4415 ve GC4425 kesici uçların rakip uçlara göre üstün aşınma direncine sahip olduğu görülmüştür; bu durum takım ömrünü uzatmaya ve her kullanımda öngörülebilir performans sağlamaya yardımcı olur. Bu şekilde hem iş parçasındaki hem de kesici uçtaki malzeme atıkları da minimuma indirilir.

Uçların sunduğu üstün aşınma direnci bir alüminyum kaplama tabakası olan Sandvik Coromant’ın ikinci nesil Inveio® teknolojisiyle sağlanır. Inveio’yu benzersiz hale getiren özellik, mikroskop altında görülebilir; malzemenin yüzeyinde tek yönlü dizilmiş kristaller karakteristik olarak bulunur.

Her bir kristal kesme kenarına doğru dizilmiştir; böylece krater ve yanak aşınmasına karşı direnci iyileştiren güçlü bir bariyer elde edilir. Ayrıca ısı da kesim alanından daha hızlı bir şekilde uzaklaştırılır; böylece kesme kenarı keskinliğini daha uzun süre korur. Sonuç olarak takım daha zor aşınır.

Daha iyi sürdürülebilirlik için bu yeni kalitelerdeki karbür alt tabakanın %40’den fazlası geri dönüşümden gelen karbür malzeme içerir. Kalitelerin üretiminde geri dönüşümlü malzeme kullanılmasıyla yeni ham madde tasarrufu sağlanır, üretim için daha az enerji gerekir ve daha düşük CO2 emisyonu ortaya çıkar.

Daha düşük üretim maliyeti

Müşteriler yeni karbür uçları kullanarak kesme hızını (vc) artırmayı ve ilerleme hızını (fn) katlamayı başardılar.

Bir örnekte, genel mühendislik alanında çalışan bir üretici önceden ısıl işlem görmüş 4140 çelik iş parçasında GC4425 uç ile dıştan çok yönlü kaba talaş işleme gerçekleştirdi. Müşteri aynı proses için rakibe ait bir ISO ucuyla kıyaslandığında verimde %100 artış ve devir süresinde %50 düşüş sağlayarak bunların üzerine %30 oranında düşük maliyet elde etti.

Sandvik Coromant müşterilerinin kesim ve ilerleme hızlarını optimize etmelerine ve kendi ihtiyaçlarına en iyi uyan uç ve takımları seçmelerine yardımcı olmak üzere çevrimiçi CoroPlus® Tool Guide ürününü geliştirdi.

Anderstedt sözlerine şöyle devam etti “GC4425 ve GC4415 en zorlu kesme koşullarının bazılarında daha uzun takım ömrü sağladı. Sandvik Coromant’ın yakın iş ortaklığı ve Toolguide ile müşterilerimiz daha yüksek verim, daha düşük parça başı maliyet ve daha karlı üretim sağlayabiliyorlar.”

Sandvik Coromant web sitesini ziyaret ederek çelik tornalama uçlarını ve kalitelerini görebilirsiniz. Veya en yakın satıcı veya distribütöre ulaşarak GC4415 ve GC4425 hakkında bilgi alabilirsiniz.

Devamını oku

Kesici Takımlar

Karbür geri dönüştürmede geri satın alma avantajları

Yayın tarihi:

on

Avusturya’da bulunan ve Sandvik group bünyesinde yer alan Wolfram Bergbau und Hütten dünyanın en büyük tungsten üreticilerinden biridir. Sandvik Coromant’ın karbür takımları için yaşamsal öneme sahip olan bu malzemenin rezervi yaklaşık yedi milyon ton civarındadır ve bu miktar 100 yıllık tüketime karşılık gelir. Wolfram şirketi konumunu korumak için temel ham malzemelere erişimi sürdürmek zorundadır; ancak şirket aynı zamanda daha önceden üretilmiş takımlara da yatırım yapmaya devam ediyor. Burada, talaşlı imalat lideri Sandvik Coromant’ta ticari hizmetler müdürü Jill Glynn, üreticilerin ellerindeki kaynaklardan en verimli şekilde nasıl yararlanabileceğini açıklıyor.

Gereksiz yere neden maden çıkarılsın? Kuruluşlarda karbondioksit tüketimini düşürmeye yardımcı olan iyi uygulama çözümlerini araştıran bir hayır kurumu olan ClimateWorks Foundation döngüsel ekonomiyi, “biyolojik ve “teknik” girdiler içerecek şekilde tanımlanan, en az miktarda enerjiyi ve fiziksel kaynağı kullanarak değer sunmak ve bunları biyosfere yeniden kazandırmak üzere yüksek kaliteli bir döngüyü sürdüren bir malzeme akış sistemi” şeklinde tanımlıyor.

Tam döngü

Döngüsel ekonominin avantajları sadece çevre ile sınırlı değildir. Sandvik Coromant takımlarında kesme kenarlarının özellikleri kaybolduğunda bu takımlar kullanılmaz hale gelir. Ancak, bu takımların üretiminde kullanılan malzemeler değerini korur. 

Çevreci bir bakış açısıyla, geri dönüştürülen karbürlerden yeni takımlar üretmek için gereken enerji, yeni ham malzemeler kullanılarak üretilenlere kıyasla yüzde 70 daha düşüktür. Ayrıca üretimin sürdürülebilirliği de daha yüksektir; geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıldığında sıfırdan başlamaya oranla yüzde 40 daha az karbondioksit emisyonu oluşur.

Genellikle sunulan her yeni prosesin başarısı sonuçta iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılayabilme yeteneğine bağlıdır. Döngüsel ekonominin benimsenmesiyle hem global sürdürülebilirlik konusundaki zorlukların üzerine gidilebilir hem de müşterilerin yönetme konusunda pek istekli olmadıkları bir sorunla baş edilebilir — atıklar.

Şirketler, bir ürünün yaşam döngüsünü bütün olarak görebildikleri zaman varlıklarını daha iyi kontrol edebilirler. Şirket bu kontrol sayesinde maliyetlerini etkin şekilde değerlendirebilir ve ayrıca kendi ellerindeki kullanılmış ürünleri satarak kar edecek olan müşterilerine yardımcı olabilir. Böylece baştaki satın alma işleminin tamamlanmasıyla sona ermeyecek bir tedarikçi ilişkisi sağlanır. 

Geri satın alma

Kullanılmış bir karbür kesici ucun %95’i geri dönüştürülebilir. Bu karbür içerisinde yaklaşık yüzde 75 tungsten bulunur. Wolfram tesisi, tüm dünyadaki Sandvik Coromant müşterilerinin yararlanabileceği bir şirket içi geri dönüşüm prosesi geliştirdi.

Sandvik Coromant, müşterilerdeki kullanılmış karbür takımların toplanarak tesise iletilmesi işlemlerini gerçekleştirir. Burada, geri dönüşüm yöneticileri gelen takımların yapısını belirlemek için bir tarama sistemi kullanarak X -ışını flüoresans analizi uygular. Ardından, ilk aşamada gerçekleştirilen öğütme sonrasında takımlar karbür tozu haline getirilir. 

Bu toz daha sonra kimyasal saflaştırma işleminden geçirilir; böylece en başta Wolfram’ın madenlerinde bulunan tungsten ile aynı özelliklere sahip olan malzemeler toplanır. Semente karbür içindeki ek öğeler de sürdürülebilir bir şekilde işlemden geçirilir. Örneğin, kullanılmış takımlardan elde edilen kobalt, geri dönüşüm için üçüncü taraf bir kuruluşa gönderilir.

Tüm üreticilere ait karbür takımlar boyut, sektör veya konum ayrımı yapılmaksızın Sandvik Coromant’ın geri dönüşüm programına kabul edilir.

Daha uzun ömür

İşletmeler, sorumlu iş ortakları olarak varlık yönetim stratejilerinde geri dönüşüme de yer vermelidir. Ancak, sert malzemeleri işlerken daha iyi uygulama güvenliği sağlamak üzere karbür matkaplar sunmanın da çevre açısından dikkate alınacak yönleri mevcuttur.

Günlük üretim aktivitelerinde delik delmenin temel öneme sahip olduğu pek çok işletme satın alma sırasında bir konuyu her zaman göz önünde tutar. Bu takım ne kadar süre kullanılır? Çoğu kişi bu soruyu kullanım başı maliyet açısından sorar, ancak çevresel bir bakış açısıyla ürünü daha uzun süre kullanmak isteyen kişiler için takımın uzun ömürlü olması da önem taşır. 

Sandvik Coromant, ürün yelpazesinin en yeni üyesi olan -GM geometrisine sahip CoroDrill® 860’ı bu düşünceleri dikkate alarak geliştirdi. Takım, gelişmiş geometrisi ve benzersiz kalitesiyle aşınmaya karşı kendisinden önce sunulan CoroDrill® R840’a göre çok daha dayanıklıdır ve daha uzun takım ömrü sunar.

Sandvik Coromant’ın yenileme hizmeti takım ömrünü ve performansı optimize eder; yenisiyle aynı olan takım geometrisiyle en üst düzey uygulama güvenliği sağlar. Uzun bir hizmet süresi sağlamak için takımlara defalarca yenileme uygulaması yapılabilmelidir. CoroDrill 860-GM sadece pazardaki en iyi performansı sunmakla kalmaz, aynı zamanda uzun tasarımı sayesinde takım ömrü de maksimum düzeydedir. Her bir takım için üç yenilemenin önerildiği CoroDrill 860-GM tek bir çözümde dört takım sunar. Kullanım ömrü sonunda takım, Sandvik Coromant Geri Dönüşüm programına dahil edilebilir, böylece müşterinin başlangıçtaki yatırımı için finansal bir geri dönüş sağlanır.

Wolfram, varlık yönetiminin satın alma ile sona ermediğini ortaya koymuştur. Üreticiler hem sürdürülebilirlik hem de karlılık açısından ürünlerinin tüm yaşam döngüsünü göz önünde tutmak zorundadır. Her ne kadar geri dönüşüm programları karbon çıktısını azaltarak müşteri ilişkilerini güçlendirse de üreticilerin aynı zamanda ürettikleri takımların uzun ömürlü olmasını da dikkate almaları gerekir; böylece işletmenin sürdürülebilirliği desteklenmiş olur.

-GM geometrisine sahip CoroDrill 860 hakkında daha fazla bilgi için, Sandvik Coromant’ın web sitesini ziyaret edin.

Devamını oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com